Co vy a sluchátkový poslech?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jak je to s Vámi?
Poslouchám jen přes sluchátka 31 %  32%  [ 31 ]
Občas se sluchátka hodí 54 %  56%  [ 54 ]
Sluchátka používám jen ve vyjímečných případech 9 %  9%  [ 9 ]
Sluchátka rád nemám 1 %  1%  [ 1 ]
Sluchátka? Co to je? 1 %  1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 96

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 4. 2007 15:07

Ahoj, napadlo mě, že bychom si mohli udělat takovou anketku. Sluchátka jsou velmi rozšířeným druhem poslechu. Někdo je preferuje, jiný ale naopak zavrhuje. Jak je to s Vámi? Zkuste uvést Vaši odpověď a zdůvodnění, proč tomu tak je.

Já se řadím do první skupiny. Hudbu poslouchám jen přes sluchátka. Jejich reprodukce je čistá, frekvenčně vyrovnaná. Není třeba řešit akustiku místnosti a navíc jsou finančně poměrně dostupná aneb, co víc si přát. :wink:

Přidána fotografie pro zlepšení nálady :wink: Povšimněte si především těch pěkných...

Obrázek

....sluchátek :wink:
Naposledy upravil Jersey II. dne 20. 4. 2007 16:22, celkově upraveno 4
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Krayzie 19. 4. 2007 15:36

"C" je spravne.
Nic proti sluchatkam nemam, ale osobne ich neoblubujem. Pouzivam ich iba na sprijemnenie cestovania, prip. v situaciach, kedy by som hudbou, filmom alebo hrou niekoho rusil. Ale kedze byvam sam, tak ich doma momentalne vobec nepouzivam :)
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X123 19. 4. 2007 15:47

Nejradši mám taky sluchátka... Ale u PC mi trochu vadí... Jelikož u něj trávim dost času, tak to jede na repráky... Třeba 8 hodin v kuse bych je na hlavě nesnes, trošku tlačí atd...
X123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 4. 2007 15:51

chyba mi tu moznost - " zhruba 50 na 50, zalezi od situacie" :)

doma preferujem repro, niet nad pocit citit hlboke frekvencie a citit priestorove podanie...
v pripade ze hudbou rusim okolie, s radostou si zapojim PX 100vky..

na sluchadlach mi vadi, ze sa vsetko odohrava "v mojej hlave" , ale zase zvuk je krasne cisty a frekvencne vyrovnany... a ako vravel Jersey, nezalezi na akustike v miestnosti, takze ja mam rad aj repro, aj sluchadla :wink:
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kRemes 19. 4. 2007 15:53

Sluchatka som pouzival len ked som cestoval, napr. vlakom, MHD. Ale odkedy byvam s priatelkou v jednom byte ich pouzivam aj pri hrani...a je to na moje prekvapenie ovela lepsi zazitok. Samozrejme zavisi aj od sluchatok :-)
kRemes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 4. 2007 16:15

eraser_svk píše:chyba mi tu moznost - " zhruba 50 na 50, zalezi od situacie" :)

Hehe, to se omlouvám, ale už se mi do toho nechce zasahovat, zase by se to celé vynulovalo.. :wink:

quote="eraser_svk"]na sluchadlach mi vadi, ze sa vsetko odohrava "v mojej hlave" , ale zase zvuk je krasne cisty a frekvencne vyrovnany...

No ono velmi záleží na tom, na jakých sluchátkách posloucháš a jakou nahrávku. Ta "lepší" sluchátka poměrně slušně dokaží přednést např. zpěváka před Tvoji hlavu. Pokud zavřeš oči, vytvoří se jakýsi prostor, sice úzký, ale je zřetelný, po otevření očí se "rozbije".. Některé nahrávky (nemám teď na mysli speciální binaurální) jsou nahrané z poslechu třetí osoby a prosto je ještě znatelnější, setkal jsem se s tím často u muzikálů.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod mattiash_king 19. 4. 2007 16:19

Preferujem pouzitie sluchatiek s mobilom ci mp3 playerom. Z PC hudbu pocuvam vacsinou z bedni.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 19. 4. 2007 17:16

Doma používáme sluchátka často, zvláště u PC v obýváku, kde obvykle hraje televize. Osobně však preferuji poslech přes reproduktory, je to příjemnější. Proto si raději zalezu k sobě a poslouchám přes svoje Tesly. :)

Při poslechu hudby z MP3 přehrávače pří cestování nebo chození venku je použití sluchátek samozřejmostí. Ovšem když jedu někam na delší dobu, beru si s sebou svůj přenosný reproduktor. :)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 19. 4. 2007 17:22

Sluchatka jen v noci na usnuti ;) Jinak pres den mi PC zvuci do bedynek.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod christian 19. 4. 2007 17:26

obcas pri praci na notebooku, na spani ne pak mne bolej usi nehlede na to,ze jsem uz jedny takhle znicil
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Snoopy 19. 4. 2007 17:31

Uz sis jedny usi znicil? :)
No to chce velke musle, ktere usiska pekne obklopi a nesedi na nich, pak neboli. Potom uz ani, kdyz usnes, hlavu jen tak neotocis :)
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod christian 19. 4. 2007 17:32

ale sluchatka :lol: a velky to uz vubec ne to bych znicil a uskrtil se kabelem :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Snoopy 19. 4. 2007 17:34

Jasne ;) No mne se jeste nikdy nepodarilo se sluchatky spat az do rana. Pokud pri hudbe usnu, tak me zatim vzdy spolehlive probudil konec alba, tedy to nenadale ticho.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 19. 4. 2007 18:45

Doma vacsinou pocuvam hudbu na zostave cez repro, sluchatka nasadzujem len vecer aby som nerusil, alebo ked pracujem vo Vegase, vtedy sa mi pracuje lepsie so sluchatkami. A sluchatka mam so sebou stale ked idem niekam von, alebo cestujem, takze tak 50-50.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 19. 4. 2007 19:05

Muzika - NE jedine repro.

CS - to s repro nejde :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 19. 4. 2007 19:43

Poslouchám většinou přes sluchátka, vyhovuje mi to a chtěl bych u toho zůstat...
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 19. 4. 2007 20:22

pre sustredeny posluch mam sluchadla celkom rad, ale len tak mimovolne radsej repro.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirda 19. 4. 2007 20:37

tak doma sluchatka vubec stou soustavou co mam tak by byl hrich to nevyuzit proste musi clovek cejtit celym telem tu hudbu no ale co mam u telefonu ty kosaky tak to je taky nadhera to si clovek tu hudbu fakt uzije nadherne ale rikam radci repro
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Narcissus 20. 4. 2007 10:40

Sluchátka používám jen když jsem venku. A když jsem venku (sám), mám je pořád :), ale domů určitě ne. Jejich výhodou je čistý přednes a relativně nízká cena. Zato se ztratí pohodlí, možnost poslechu hudby žaludkem :), zvuk se přesune do hlavy, a vůbec mě po sluchátkách doma bolí hlava i z tichého poslechu.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod ja-kub 20. 4. 2007 11:20

ja netvrdim ze preferujem sluchatkovy posluch ale nevyhybam sa mu.... :) Mam ho dokonca rad lebo je to najlacnejsia cesta ku kvalitnemu zvuku... i ked sluchatkovy posluch ma urcite vlastnosti ktore nie kazdemu vyhovuju :) rozhodne nezavrhujem sluchatkovy posluch ba dokonca ho aj doporucujem...Mne osobne vyhovuju otvorene circumaurálne sluchatka (okolousne) cize usi mam cele schovane v sluchatkach(nic ma netlaci a posluch je najprirodzenejsi) Dam vam jeden skvely typ a to su sluchatka AKG K 701...su skvele... samozrejme ze ked pocuvam vonku MP3-ky tak pocuvam cez prenosne sluchatka a samozrejme cez stare dobre a stale podla mojho nazoru najlepsie KOSS PORTA PRO ktorych vykon cena je asi naj a ten zvuk (ktory je najdolezitesi)je tiez super...
Naposledy upravil ja-kub dne 8. 6. 2007 22:37, celkově upraveno 2
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2007 11:43

ja-kub píše:Mne osobne vyhovuju otvorene supraauralne sluchatka (okolousne) cize usi mam cele schovane v sluchatkach(nic ma netlaci a posluch je najprirodzenejsi)

Já jen malinko poopravím, že "okolušná" sluchátka se označují pojmem circumaurální (např. zmiňovaná AKG K-701). Supraurální jsou zvrchnu ležící - přímo spočívají na uchu (např. Koss portaPro). Jinak je mi Tvůj názor velmi sympatický :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod ja-kub 20. 4. 2007 12:14

sakra som sa sekol jasne ze circumaurální....este ze si tu a kontrolujes to tu :D

PS: uz som to opravil...... :wink:

//Jersey II.: Splést se může každý, opravil jsem to proto, aby to nepletlo i ostatní :wink:
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 4. 2007 12:18

Pokud by ste doma měli studiové uzavřené sluchátka s dobrým rozsahem, čistými basy a dobrou věrností reprodukce, tak by ste muziku už jinak ani poslouchat nechtěli :-)

Otevřené jsem měl na uších jen jednou a po minutě jsem je raději sundal. Bylo to strašné. Ten zvuk se někam vytrácel, basy nikde, výšky jak v alpách.
Naposledy upravil S-Tony dne 20. 4. 2007 12:22, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2007 12:22

S-Tony
Věř, že pokud bych měl doma studiová uzavřená sluchátka, tak bych rozhodně jinak poslouchat chtěl :wink: Studiová sluchátka, jak ostatně název napovídá, jsou určena do studia k monitoringu nahrávek,.. a jako takové jsou k tomu uzpůsobeny, jsou to takové lupy pro uši, na domácí poslech pro mě, podotýkám pro mě (někomu mohou vyhovovat) absolutně nevhodná. S tím, že se zvuk z otevřených kamsi vytrácel "souhlasím".. Ztrácel se ven :) .. Mrkni na to, jaké konkstrukce jsou audiofilská sluchátka.. Ano, jsou otevřená, především pro přirozenost reprodukce a lepší kontrolu basů. A pokud si někdo myslí, že uzavřená sluchátka nabízí více basů, tak to není tak úplně pravda, většinou je to přesně naopak :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 4. 2007 12:25

Reakce na první polovinu:
Přesně tak, slyšíš to stejně jak to slyšel ten co tu hudbu mixoval. Přesně tak jak jí zamýšlel.

No tady se nabízí otázka co posloucháš za muziku?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2007 12:32

No, slyšíš to stejně.. Ona studiová sluchátka mají většinou pro mě podivnou frekveční charakteristiku, zvýrazněné výšky, pro lepší kontrolu, atp. Na domácí poslech jsou podle mého nevhodná. A navíc jsem odpůrce uzavřené konstrukce, takže asi tak :wink:

Poslouchám jazz, klasickou hudbu, funky..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 4. 2007 12:37

No já jsem na uzavřených poslouchal gramofon už když mi bylo pět let. Vyrostl jsem na tom a tehdy to byl fakt zážitek. Úplně něco jiného než to slyšet z repro.
Byly to takové ty lepší sluchátka traktoristického typu. Prostě jsem na tom vyrost a už nikdy jinak .-)
Když se pak začaly prodávat první Walkmany s otevřenými sluchátky, tak to byla pro mně muka. Zjískal jsme na ně averzi.

Poznámka autora: V důchodovém věku ještě nejsem a dlouho nebudu.
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 20. 4. 2007 12:39

jj typ muziky je dolezity vseobecne, napriklad klavirne koncerty a vseobecne klavirnu(ci klavesovu) hudbu mam ovela radsej na sluchadlach, a ani mi tak strasne nevadi ked je dake pasmo zvyraznene,
pri orchestry je to uz celkom problem..., ale zase ked som pocul pop na kossoch tak znel prijemne :)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 4. 2007 12:43

Jediný dobrý poslech mají taky některé špunty, ale ty zase nemůžu protože jsou za chvíly zamrasené a kdo to má pořád čistit a kupovat na to tu pěnu :-(

Takže buď uzavřené, nebo možná vyzkoušet ty kostní implantáty :-)
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2007 12:54

S-Tony
No tak to bude zřejmě o tom, že jsi na ně zvyklý.. Ale.. Slyšel jsi někdy vyšší třídu otevřených nebo otevřený Highend? Pokud ano, tak se celkem divím, že pořád preferuješ uzavřená, ale proti gustu.. :wink:

ShanDo
Všechno je jen o poslechových preferencích :wink:

Jsem rád, že jsem Vás přiměl k diskuzi na toto téma..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod glider 20. 4. 2007 13:18

hudbu a hry vacsinou na sluchatkach/iba lave mam v uchu/, radio z reprakov/do praveho ucha/ :mrgreen: :wink:
glider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2007 16:34

S-Tony píše:Když se pak začaly prodávat první Walkmany s otevřenými sluchátky, tak to byla pro mně muka. Zjískal jsme na ně averzi.
JendaLinda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ronnies 20. 4. 2007 18:51

doma pocuvam cez repro klasicke stlpy dvoj pasma a zosilovac :!: ziadne plastove skatule za pár korun :shock: ale v noci su sluchátka lepšie nikoho neruším a možem kludne pařit až do rána :mrgreen:
mimochodom high definition audio u ASUSU je perkfet prvá trieda a ked na to napojite KOSS porta pro tak .po nicom inom už nesiahnete :idea: :idea:
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 4. 2007 19:28

Ještě mi tu leží KOSS UR29, ale ta se nepoužívají, protože jim neustále praskají úchyty sluchátek. Reklamaci neuznali a posílat je pořád na opravu se nevyplatí. /quote]

nechcem offtopic, ale nemaju Koss nahodou dozivotnu zaruku, kde za manipulacny poplatok vymenia aj na popol zhorene sluchadla, ak bude dokazatelne ze su to Kossky ? :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2007 19:52

To je pravda, ale vem si 200,- Kč poplatek + ještě poštovné tam a zpět. To se opravdu nevyplatí, když sluchátka po 2-3 měsících zase prasknou. Už se to stalo potřetí, aniž by se s nimi hrubě zacházelo.

Ale dost už OT. :)
JendaLinda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja-kub 21. 4. 2007 21:25

musim suhlasit s Jersey II. lebo fakt uzavrete študiove sluchadla podla mojho nazoru niesu vhodne na domaci posluch, pretože ani zdaleka niesu tak neutralne...a studiove musia byt preto uzavrete aby do nich neprenikali okolite rusiace zvuky a podobne....
S-Tony skus niekde v posluchovom studiu otvorene sluchadla vyssej cenovej kategorie a podla mna zmenis nazor....I ked myslim si ako ste naznacili ze to zavisi aj od hudobneho zanru....Ja si napriklad taky Jazzik neviem predstavit na uzavretych sluchadlach...
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 4. 2007 21:36

ja-kub:
Tak já položím stejnou otázku jako vy :-)
Jaké uzavřené sluchátka jste měli v životě možnost slyšet? Pochybuju že nějaké lepší. Lepší uzavřené jsou totiž nad 3000 Kč. Když hodně slevím.
Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.

Kdybych už potřeboval sluchátka na cestování, tak bych bral jedině tyhle:
http://www.electrohall.cz/store/GoodsDe ... SE01059394
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 22. 4. 2007 14:54

S-Tony píše:Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.s/quote]

Příteli, kdo se tu baví o Koss portaPro? 8) Ruku na srdce, slyšel jsi někdy pořádná otevřená sluchátka? Mám pocit, že ne. Nepronášej prosím "moudra", která vychází z jedné zkušenosti. Navíc nelze říct - otevřená jsou špatná, vždy je třeba hovořit o konkrétním modelu nebo alespoň kvalitativní kategorii. A věř, že já jich pár slyšel a vlastním Sennheiser HD600 spolu se sluchátkovým zesilovačem Vincent KHV-1. :wink: Takže musím říct, že pár zkušeností mám a nemohu s Tebou bohužel souhlasit.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod ja-kub 22. 4. 2007 16:11

S-Tony napisal
Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou. /quote]

S-Tony pocuvaj je to otazka preferencii... existuju aj dobre uzavrete sluchatka ako napr tieto http://www.stax.co.jp/Export/4070e.html ale ich cena je riadna(myslim ze okolo 70 000 SK) problem je v tom ze vyrobit uzavrete sluchatka tak aby hrali skutocne dobre a obstali v danej cenovej kategorii s otvorenymi je tazke. Ja viem ich hlavna vyhoda spociva v tom ze nas nerusi okolity hluk a my nerusime okolie.....ale napr firma senheiser a mnohe dalsie uviedli system na aktivne pohlcovanie hluku z okolia aby mohli vyrobit otvorene sluchadla ktore dobre hraju a mali vyhodu uzavretych(nerusi ma okolity hluk)
A co sa tyka studiovych sluchatok su absolutne nevhodne na domaci posluch takze pozor na to, tak isto aj sluchadla pre DJov su nevhodne na domaci posluch :!: :!: :!: :!:
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 4. 2007 19:19

Jersey II. píše:Ta "lepší" sluchátka poměrně slušně dokaží přednést např. zpěváka před Tvoji hlavu. Pokud zavřeš oči, vytvoří se jakýsi prostor, sice úzký, ale je zřetelný, po otevření očí se "rozbije".. Některé nahrávky (nemám teď na mysli speciální binaurální) jsou nahrané z poslechu třetí osoby a prosto je ještě znatelnější, setkal jsem se s tím často u muzikálů.
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ja-kub 23. 4. 2007 18:34

vanDave
kvalitne sluchatka s procesorom som nemal zatial kde pocut, ale zaujimava ceska firma ZAMA ma zosik HPA1 ktory riesi prave tento problem so sluchatkovym posluchom a dufam ze na vystave budem¨mat moznost si to aj vypocut......Inak poznam vela ludi ktorym prave tento proble vadi...Myslim si ze toto je riesenie i ked chel by som to pocut :o
Kód: Vybrat vše
http://www.zama.cz/zesilovace/zesilovace.htm
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod kwak 20. 5. 2007 14:18

kdyby byla odpověd občas se hodí repráky dal bych tu, dal sem 1.
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Junior

Odeslat příspěvekod fales 20. 5. 2007 17:31

Doma jedine pres repro. Sluchatka pouzivam vyhradne pri cestovani...
fales
Junior

Odeslat příspěvekod suk 21. 5. 2007 12:25

nejbliz je mi jen pres sluchatka... ty co mam maji docela kvalitni zvuk jenom me teda trosku tlaci do hlavy takze uz brzo budu mit v hlave kanalek na odtok :D
ale protoze do skoly uz sluchatka nenosim (nekteri navstevnici pauzy si mozna vzpomenou) tak ve skole posloucham pres repracky v novym notesu ale to nejde moc pri hodine tak si za kilo koupim nejaky srajdoidni z teska :D
a az si koupim kabel tak asi pojedu na plny gule na repraky...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hl2run 21. 5. 2007 22:16

Bez iPodu mini a KOSS PORTA PRO na hlave môj byt neopúšťam !
NiKDY !
 Made on a Mac 
 Steve Jobs for president ! 
 I love my Macintosh, it makes me gay ! 
 MacBook Pro, 2,5 GHz Core2Duo, 4 GB RAM, 250 GB HDD, GeForce 8600 GT 512MB RAM   eMac  iMac G3 
 iPhone  iPod mini 2gen  KOSS PORTA PRO
hl2run
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lupenn 21. 5. 2007 23:17

Sluchatka jen na ven..doma jen pres bedny..a musi tancovat nabytek,kdyz si pustim hudbu:)Takovej mensi koncert doma...
lupenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 22. 5. 2007 06:31

sluchátka používám hlavně venku a nebo když nechci někoho rušit, jinak radši bedny. ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 5. 2007 09:55

Jelikož bydlím v paneláku tak pokud si chci opravdu něco poslechnout tak poslouchám ve sluchátkách.
Mám Sony MDR CD 250 - uzavřená sluchátka.
Kdysi jsem používal walkmana, dnes už sluchátka venku nenosím.
...
Michal P
Junior

Odeslat příspěvekod deluX 22. 5. 2007 15:46

Dal jsem možnost C (Občas se sluchátka hodí)
Doma poslouchám hlavně na repro Mercury SW1800 (něak ale poslední dobou hrajou čím dál hůř). Sluchátka používám hlavně večer, abych nikoho nerušil. Mám stařičké Sony MDR270, ty mám hlavně na doma, pak mám něaké Nokiácké a ty patří do školy. Jsou to sh*ty, ale tak aspoň že hrajou. Jinak když si něakou hudbu pouštím venku tak to v mobilu pustím do repráku ať to slyší všichni.
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 24. 5. 2007 14:44

Taky jsem zkoncil u c.

Sluchatka pouzivam jen pokud moje bedny rusi okoli, nebo kdyz jdu ven (mam bezdrat Sony TMR-RF850R a Beyerdynamic DT 770)
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior

Odeslat příspěvekod wind of light 1. 6. 2007 11:12

pořadí jak nejraději poslouchám hudbu:
1. z repráků na ideální hlasitost
2. ze sluchátek
3. z repráků potichu
vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku tak 1. nelze a uchyluji se k 2. a stále víc se orientuju na poslech ze sluchátek
wind of light
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jont 3. 6. 2007 15:42

působí na tebe míň vjemů a tak se můžeš lépe soustředit na zvuk. teda aspoň já si to tak myslím.
PS4ever
Jont
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 3. 6. 2007 15:52

Je to přesně tak, jak říká Jont.. Nejsi tolik rušen okolím a navíc je možné slyšet náznak prostoru (pokud hudba a sluchátka umožní). Když otevřeš oči, prostor je okamžitě rozbit.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Banny 5. 6. 2007 22:16

já to mám asi 50:50 repraky/sluchatka. na hudbu je mi to vcelku jedno, zase takovej fajnšmejkr nejsu :) hlavně že to hraje. na hraní mám málokdy reproduktory, protože bez sluchátek to prostě nejde (hlavně v counter-strike sou sluchátka důležitý).
ale někdy si připadám s těma mýma porta pro jako otík :)
Obrázek
Banny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 8. 6. 2007 18:19

Mám rád hlasitou hudbu.

Na pokoji, kde spolubydlící no. 1 (IQ automatické pračky - vypnuté) pouští disco, spolubydlící no. 2 (IQ napařovací žehličky) vzdálený 3 metry pouští hity 90. let, mi připadá nelogické pouštět třetí proud hudby (DnB). :D Tak jako jediný mám sluchátka. :cry:

Doma v panelovém domě bych měl mít také sluchátka, ale mám Levý reprák z obyčejné PC sestavy a Pravý reprák ze sestavy u naší hi-fi věže; balance je nastavena na 80% u pravého repráku; o rozmístění repráků ani nemluvim. :D
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naith 13. 6. 2007 22:28

S-Tony píše:ja-kub:
Tak já položím stejnou otázku jako vy :-)
Jaké uzavřené sluchátka jste měli v životě možnost slyšet? Pochybuju že nějaké lepší. Lepší uzavřené jsou totiž nad 3000 Kč. Když hodně slevím.
Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.

Kdybych už potřeboval sluchátka na cestování, tak bych bral jedině tyhle:
http://www.electrohall.cz/store/GoodsDe ... 394l/quote]

Měl jsem možnost porovnat uzavřené sluchátka Sennheiser HD250 a jedny Vivanca typ si už nepamatuji s Sennheiser HD580, Sennheiser HD480 Classic II a Grado SR325.

Uzavřená sluchátka nehrají špatně, ale když se nezadaří, tak se ve zvuku objeví náznak "kelímku". Nemyslím si, že by hrály na basech lépe, nebo více, spíše mají temnější barvu, což nemusí každému vyhovovat. Překvapivě dokonce potlačení okolí nemusí být až tak velké (Vivanco). Zvukově to u mě vyhrály Grada. Nicméně platí, že nejlepší jsou ta, která se vám dobře poslouchají. Proto je nezbytné si jich pár před koupí poslechnout a pak koupit ty, co vám "sedly". :D
Naith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 6. 2007 09:03

No, ona uzavřená sluchátka právě basují méně. Nelze to tedy říct u každého typu, ale konstrukčně to tak je. Jelikož vzniká při kmitání membrány akustická vlna, která se šíří dvěma směry, vzniká v uzavřených sluchátkách stojaté vlnění. Navíc nemají kontakt s okolím, membrána nemůže dosahovat takové výchylky jako otevřená. Právě basy rozkmitávají membránu nejvíce. U některých uzavřených sluchátek můžeme vidět malý otvor, který slouží pro "odvod/přívod" vzduchu. Stačí ho ucpat a sami uslyšíte, co se bude dít. Zkusit to lze i s otevřenými. Dlaní příkrejte mušle a všimněte si, že je basová složka potlačena.

Jinak naprostý souhlas, Je nezbytné koupit ty, které "sedly", neboť je to jako se ženskýma, každý máme jiný vkus.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Naith 14. 6. 2007 09:22

To máte pravdu, stojaté vlnění má na svědomí "kelímkový" zvuk. Variantě uzavřených sluchátek s otvorem (Vivanco 2000 ifl) se říká polouzavřená a je to vlastně kompromis mezi nimi. Pokud přikryji na SR 325 vnější mřížku, tak hrají huř, než sluchatka za 51,- ;-)
Naith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 6. 2007 10:02

Ne vždy tomu tak je. Ve skrze však říkáte/říkáš (budu tykat, jelikož je to zde na foru zvykem, tykej prosím i ty. Pokud Ti to ale vadí, rád budu vykat :wink:) pravdu. Existují totiž i sluchátka, která se označují jako uzavřená a mají tento otvor (řekněme posilovač basů). Ono značení polouzavřená/polootevřená je spíše záležitost výrobce, někdy jsou tak označená sluchátka, která bych já klidně i nazval otevřenými. Grado SR352i vlastníš nebo k nim máš někde přístup?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Naith 14. 6. 2007 10:10

Dobře :-). Tykání nevadí. S označováním to je fakt, ale u nás se to tak nějak vžilo. S dírkou polouzavřená a bez ni uzavřená. Grada SR 325 vlastním, ale starší verzi bez "i". Mám je už 6 let.
Naith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Galantní Jelen 14. 6. 2007 16:29

Ahoj. Vím že to sem asi nepatří, ale chci to vyřvat do světa. Stal jsem se dalším špřešťastným majitelem KOSS Porta Pro :-)

Díky všem za vše :-D

Krásný zvuk přeji...
Galantní Jelen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmickey 14. 6. 2007 17:31

Já myslel že vezmeš PX100... :)
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Galantní Jelen 15. 6. 2007 08:09

Jo já si to do poslední chvíle taky myslel ale zázemí od Sennu a vůbec jejich dostupnost v Ostravě je slušně řečeno o ničem. Tak že nakonec rozhodla ta doživotní záruka. Jsem opravdu spokojený :-)
Galantní Jelen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Veolw 16. 6. 2007 08:18

Ja pouzivam sluchatka prevazne vecer abych nerusil ostatni :)
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crocjirka 16. 6. 2007 12:35

ja pouzivam hluchatka ;) jen na poslech mp3 prehravace..
kuličku neohněš!!
crocjirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sislik 16. 6. 2007 13:17

v praci posloucham jedine pres sluchatka, tam to jinak nejde, bych rusil cely okoli hudbou, kterou urcite neschce slyset :)

no a kdyz si chci pustit nahlas hudbu vecer, tak sluchatka jsou nutnosti,jinak by na me v panelaku sousedi asi volali policajty :)

sluchatka pak pouzivam treba taky ve vlaku, kdyz se tam divam na filmy nebo i jen tak posloucham hudbu a pak, kdyz parim po netu hry, kdyz nejsou sluchatka, tak to celkem vazbi :)

no a v ostatnich pripadech repraky :)
Sislik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman001 16. 6. 2007 14:26

mbing píše:Mám rád hlasitou hudbu.

Na pokoji, kde spolubydlící no. 1 (IQ automatické pračky - vypnuté) pouští disco, spolubydlící no. 2 (IQ napařovací žehličky) vzdálený 3 metry pouští hity 90. let, mi připadá nelogické pouštět třetí proud hudby (DnB). :D Tak jako jediný mám sluchátka. :cry:

Doma v panelovém domě bych měl mít také sluchátka, ale mám Levý reprák z obyčejné PC sestavy a Pravý reprák ze sestavy u naší hi-fi věže; balance je nastavena na 80% u pravého repráku; o rozmístění repráků ani nemluvim. :Dg/quote]

co je zle na hudbe 90. rokov?? si myslis ze nejaky tokio hotel
(sudim to podla tvojho avataru, ze ho pocuvas) :wink: je nejaka prevratna moderna hudba?? ja si myslim ze to je odpad 8)
to le tak btw
iceman001
Junior

Odeslat příspěvekod __Mirek__ 16. 6. 2007 16:22

Používám převážně sluchátka, bedýnky používám jen ve výjimečných případech 8)
Errare humanum est
__Mirek__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lachta 16. 6. 2007 20:00

co je zle na hudbe 90. rokov?? si myslis ze nejaky tokio hotel (sudim to podla tvojho avataru, ze ho pocuvas) :wink: je nejaka prevratna moderna hudba?? ja si myslim ze to je odpad 8)
to le tak btw

to nepoznáš vtip? vždyť v podpisu má RnB, takže poslouchá Sámera. :)
lachta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 17. 6. 2007 08:01

Jak už zde bylo několikrát řečeno, taky používám sluchátka jen na MP3 player, jinak bedny. No není skvělý pocit, když vám duní zem pod nohama ;-)
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 17. 6. 2007 09:18

S-Tony píše:Pokud by ste doma měli studiové uzavřené sluchátka s dobrým rozsahem, čistými basy a dobrou věrností reprodukce, tak by ste muziku už jinak ani poslouchat nechtěli :-)!/quote]

A co kdybysme měli i studiový reproduktory?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomK 17. 6. 2007 22:07

KillerZero píše:A co kdybysme měli i studiový reproduktory?y/quote]

A kvalitne zatlumenou poslechovou mistnost. A sedeli na zadku ve spravnem poslechovem miste.
No uznejte, neni to se sluchatky jednodussi a levnejsi?
TomK
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 18. 6. 2007 09:26

není. Většina hudby se mixuje pro reproduktory a nezatlumenou místnost :)
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eRiper 24. 6. 2007 09:09

Tak tak. Ať to duní, ať to duní :-D
eRiper
Mírně pokročilý