Pro machry-Oprava sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod abuk 31. 5. 2007 20:52

Čau tak mám dotaz pro zkušenější-hele mám problém se sluchátkama,hrjou jen když zahýbám s konektorem (jackem) nešlo by to nějak přiletovat znova?díky
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oh01 31. 5. 2007 21:01

To by me taky zajimalo, ja jsem si totiz radsi koupil novy, tak abych mel dvoje...
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 31. 5. 2007 21:08

já mám čtvery,ale všchny sou prostě takhle zkurvený.... :( a vyhcází mi to jedny sluchátka na půl roku a to kupuju tak kolem 300Kč.....zvukově super ale na ty reklamace nemaám nervy
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 31. 5. 2007 21:14

Ano, přiletovat by to šlo. Stačí zakoupit stereo jack 3,5mm konektor (nějaký kvalitnější, ne ten za 5Kč), poté kablík těsně nad starým konektorem šmiknout a pak jen přiletovat na nový. Chce to ale trošičku zručnosti, pájku, cín a kalafunu. Pokud jsi nikdy nic nepájel, tak si zakup ještě pár těch levných konektorů a doma sežeň nějaký malý kabílek a trénuj. Až to budeš mít trochu v ruce, vem to na ostro. Hodně štěstí :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod modry.neon 31. 5. 2007 21:56

ja sem koupil sluchatka za 19 kc v akci a cely kablik i z jagem pripajem do sluchatek, delal sem to asi 5x pak sem se na to vyprdl

ale vydrzelo to fklidu, ale co 1/2 roku sem pajel
MDA Vario + 2gb Kingston miniSD
Nokia 6260 + Kingston 512 mb
MSI Megaplayer 536 4gb
Koss PortaPro
modry.neon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 1. 6. 2007 13:32

přesně jak psal Jersey, pájka to řeší. Poté doporučuju nový spoj omotat lepící páskou pro zpevnění, jinak dlouho nevydrží!
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 1. 6. 2007 13:44

tak díky pánové a ještě něco-šel by použít jack např.z repráků?já si myslim že jo...
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 1. 6. 2007 19:01

mno jít by měl, akorát nechápu to, proč? jack koupíš cca za 10 ká čé i s daní.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 6. 2007 20:02

Největší průšvih je v tom, že kablík ke sluchátkům je příliš tenký a nemá takovou pevnost v tahu, aby vydržel všechno to tahání, kroucení a ohýbání, kterému je vystaven během používání. Je to daň za minimální hmotnost a tím i minimální nepohodlí, kterému je nositel - posluchač vystaven při používání. S nostalgií vzpomínám na staré ARF 202, které měly 2 x 200Ohms a připojovaly se podle verze buď klasickým půlkruhovým pětikolíkem DIN 5, nebo jeho "sluchátkovou" variantou, známější jako "dominová pětka" - krom masivního konektoru měly i neméně masivní kroucenou šňůru, podobnou té u sluchátka NEMOBILNÍHO telefonu... Používal jsem je asi 10 let, než mi přišlo žinantní poslouchat takovou vykopávku a daroval jsem je. Dnes si rvu vlasy...
Jinak u pájení kablíku do Jacku je největší problém kalafuna a nadbytek pájky ("cínu"), které vsáknou podél vláken licny dovnitř izolace - celý kablík tím ztvrdne v délce kolem 3 - 5 mm a stane se tak velice náchylný ke zlomení. Osobně používám a doporučuji používat i jiným nerezový chirurgický PEÁN (zacvakávací svorka rukojeťmi se podobající nůžkám) - zbroušený ze stran do asi 2,5mm šířky čelistí. Oholený konec licny do něj sevřu těsně u konce izolace a teprve část vodiče, která přečnívá peán, ocínuju. Vznikne tím kousek holé licny bez kalafuny i cínu (peán odvede teplo, takže se licna nepocínuje), který funguje jako vložený tlumič rázů, které se jinak přenášejí natvrdo z kabelu do pájeného spoje. Licnu je potřeba připájet s malým obloučkem, kdo někdy promítal film, ví, co to je "smyčka" - prostě kabílek připájím jen za koneček a než ho upevním do svěrné části konektoru, udělám na něm malou obloučkovou "prohnutinu" aby se tah nepřenášel na pájený spoj. A pokud takto repasuji Jack původně zcela zastříknutý do plastu, kde není odlehčovací svěrná část, vytáhnu ze šuplete tavnou pistoli a celý konektor i s cca 1cm kabelu zabliju tavným lepidlem. Zároveň se tak zaizolují i ty holé smyčky, které by se jinak tutově ŠLUSLY nejpozději ihned. Po vystydnutí se dá podžhaveným hrotem mikropájky lepidlo roztáhnout dál na kabel a vytvořit na něm zúženou část podobnou původnímu zalití, která má za úkol přenášet tah z kabelu na konektor a chránit kabílek před zlomením hned u konektoru.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 6. 2007 21:10

A ještě jedna věc na konec - na Jacku je na špičce konektorového banánku "živý" přívod LEVÉHO kanálu, na tom tenkém prstýnku za ním je "živý" přívod PRAVÉHO kanálu a na zbytku az k pouzdru (zálisu) je společná zem - někteří UMĚLCI to zapojují obráceně... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod obywan 28. 1. 2011 16:24

Vytáhnu kus historie..

Chtěl jsem opravit sluchátka, ale mají nějaký divný kablíky. Je to takový opletený provázek :shock:
Vysvětlí mi někdo jak to funguje, když kablíky + a - nejsou od sebe nijak odizolované?
:P
obywan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 1. 2011 16:28

su odizolovane izolacnym lakom . provazky zmiernuju namahanie kablika pri tahu. :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 1. 2011 22:56

A téměř se to nedá přiletovat...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 1. 2011 23:15

Říká se tomu "leonské pletivo" a používá se to třeba v "kroucenkách" k telefonním sluchátkům nebo jako přívody od svorek ke kmitačkám reproduktorů. Pájet se to skoro nedá, protože ten "provázek" je hedvábí, které se při nahřátí páječkou pálí a chová se to podobně jako každá přičmoudnutá bílkovina - hodně čmoudu, hodně smradu a spousta svinstva na površích okolo - a na to svinstvo pak odmítá "chytat" pájka...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Albert1 29. 1. 2011 09:02

:-[ :-[ :-[ Dobrý den.
Prosím o pomoc v otázce, kdy nejsem elektronik, jen si občas něco připájím, proměřím, opravím ap... Přeletoval sem si u sluchátek opětovně kablík na nový jack, ale není to na dlouho. A mám dotaz, když opravím sluchátka tak, že vyměním celý kabel, zda mohu použít silnější drátek/odolnost, nejde mne o pohodlí a váhu/
třeba 0,3-0,5mm na jednotlivé vlákno, zda to nějak výrazně zatíží výstup a ovlivní tak hlasitost, výraz, výšky, basy ???
Neznám teorii průřezů a odporů jak toto ovlivní impedanci, útlum přeslechu atd.
Jsou to Senny PX 100 k mp3 Sansa Clip+
Na doma mám velká studiová, kde je zasouvací konektor, tak tam problém nemám, ale tyto
nosím po městě a do hospody cestou a nad ránem zpět, tak dostává kablík dost zabrat.
Děkuji za radu a komentář :tleskani :tleskani :tleskani

!!! Třeba tento:
Kabel dvojlinka SCY (TLYp) 2x0,35 mm2 do 50V .Kabel používaný ke spojení mezi zesilovači a reproduktory s kroucenými žílami z měkkých měděných drátů, velmi ohebný s izolací z průhledného (transparentního) PVC s červeným podélným pruhem.
Albert1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků