Pro machry-Oprava sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2012 20:52

Nowocayn - musíš to odřezat ještě jednou kousek (cca 1cm) dál po kabelu, protože v té "černé káblové gumě" musejí být pro každé sluchátko 2 vodiče. Vypadá to tak, že po opatrném naříznutí té černé gumy a jejím stažení bys měl uvnitř najít jednak pár měděných drátků bez jakékoliv další izolace, a druhak stejně silnou žilku - ale ta by měla být od té provní izolovaná - nejčastěji se to dělá červeným nebo bílým plastem - červený se dává na pravý a bílý na levý kanál. Obvykle a nejčastěji - což nebrání nikomu aby to neudělal naopak. Postup pájení kam který drát patří už je tady popsaný mnohokrát.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hergarok 15. 1. 2012 22:01

EKKAR: to, co popisuješ platí po "velká sluchátka", většina IEM (a pecek) má vnější izolaci z jakéhosi kaučuku a uvnitř jsou dost neuspořádaně umístěny všechny tři vodiče (levý, pravý a jedna společná zem) bez další izolace a to s tím, že každý drátek je izolovaný lakem.
Takže je potřeba rozlišit jednotlivé drátky podle barvy na 3 skupiny a pak to připájet. >:-(
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2012 22:27

Hm, tak to pak jsou hooodně šitový typy - co já jsem kuchal laple a to i pecky, měly to jak popisuju výš.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 15. 1. 2012 23:43

psto píše:...tu je cele video
http://www.youtube.com/watch?v=OhnXUQRQ4u4

Fuj, teda s tou pájkovačkou mu to nejde. Hrozne spájkované... :mrgreen:
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod psto 15. 1. 2012 23:55

No jo ale na druhu stranu chudak tzpek ma pajku na pajkovanie trupu yaoceanskzch lodi :D ,.. da sa to aj stou ale najlepsia je mikropajka respektive ihlicova pajka
psto
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 15. 1. 2012 23:58

EKKAR píše:Hm, tak to pak jsou hooodně šitový typy...
To jsou právě ty lepší typy, takto řešený kabel je mnohem nezničitelnější (alespoň z mých zkušeností). :love:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JamieH 3. 4. 2012 17:00

Zdravím Vás,
Mám stejný problém, který se zde řeší ( špatný kontakt mezi jackem a káblem)
Bohužel nemám potřebné vybavení a nevím, kde bych to mohl nechat opravit.

Jestli je tu někdo z Prahy nebo okresu hodonín ( lépe z Prahy ), který umí kvalitně vyměnit jack, tak se mne prosím ozvěte na email : jakubhorky@tiscali.cz
Za výměnu zaplatím 200kč.

Jedná se o špuntové sluchátka Etymotic research ER 6i.
Děkuji mnohokrát
J.H
JamieH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dexs 15. 2. 2013 21:46

caute. Odthrol sa mi kablik pri konci jacku na mojich monster beats tour. Skusal som ich opravit ale ten zvuk nie je 100% je tu niekto kto by mi to opravil za peniaze? mam pajkovacku. Zaplatim za material aj robotu kolko si dotycny vypyta. Ak je z Bratislavy.. ak nie poslem sluchadla postou a peniaze tiez.
Dakujem
Dexs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnyas 9. 11. 2014 15:30

Zdravím vás lidičky, pokud máte problém s konektorem u sluchátek, ať už je utrženej nebo jen trochu narušenej, tak doporučuji Servis Sluchátek v Brně, nedávno jsem si tam nechal opravit konektor a borec se se mnou hned skontaktoval, přičemž jsme se sešli tak aby mi to vyhovovalo .. potom jsem čuměl, co mi tam vyčaroval, čekal jsem, že tam udělá něco takovýho:
Obrázek
ale prdlačky, vyrobil mi zbrusu novýho Jacka, kterej se navíc barvou krásně hodí ke sluchátkům, sami se podívejte :-)
:
Obrázek

Celkově mně to vyšlo na 250 korun s dvou měsíční zárukou :)
Nemyslel jsem si, že někdo něco takovýho udělá za normálních podmínek na zkráceném kablu :-D..
kdyby někdo potřeboval, tak to najdete na adrese http://www.cull.cz, snad to někomu pomůže.
Zdraví David
johnyas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 11. 2014 15:40

Navařit na torzo původního Jacku barevnou "smrsknu" umí kde kdo. Daleko důležitější je jakou ta oprava bude mít odolnost a životnost.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 11. 2014 11:14

Jen preventivně varuju před tím konkrétním konektorem co je na větší fotce. Jde o pěkný křáp. Velmi rychle a snadno se zněj setře to "požlucení" (tomu se fakt nedá říkat pozlacení) a kontakty bývají špatně nalisované takže nelze zaručit garantovanou kvalitu kontaktu.

Ten miniobrázek se smršťovačkou kde je vidět houby to je tedy nádhera. Jestli tohle považuješ za kvalitu tak ... :roll:
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 11. 2014 11:34

Číňanové jsou geniálové v tom, že ovládli nanotechnologii a neuvěřitelně jí zlevnili.Dokážou udělat na povrchu šiťáckýho konektoru vrstvičku zlata, v síle několika atomů.

A na první pohled to dokonce vypadá fakt hezky...ale dělat se stim nedá :-S
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 15. 11. 2014 16:17

Ono je tak těžký si ten lakovaný kablík z provázkem rozplést, provázek ustřihnout, konce kablíků si nejdřív pocínovat pájkou na cca.400° kdy se bezproblémů spálí ten lak a chytne cín a až teprve potom to pájet na svorky?
DOMA: PC -> optika -> Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: xDuoo X3II (512GB, Rockbox), FiiO FH7,
Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 11. 2014 19:50

Kdyby to bylo tak jednoduchý, dělal by to každej. Bohužel, většina kabelů je kvůli pevnosti v tahu učuněná ve formě lyonskýho pletiva, což jsou ultratenký, samostatně lakovaný Cu vlákýnka spředený dokupy s textilním vláknem - pájet se to kloudně nedá, textilni vlákna uhelnatěj a odpuzujou pájku. A rozplítat to nejde už vůbec, použitej drátek má tloušťku srovnatelnou s lidským vlasem, přičemž je jich tam 8-10, málokdy víc - a k tomu srovnatelný množství vláken textilních. Prostě bez speciální "vejbavičky" se to pájet nedá.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod johnyas 24. 1. 2015 10:51

To máš trochu pravdu, je to asi jen nějaká bužírka, ale moc dobře udělaný to teda je, ten konektor je tak malej, že se mi vejde do díry pro konektor v krytu u mobilu, třeba takový konektory, které tam napájí každý, (ty zlacené) s tím bych musel při každym poslouchání sundávat kryt a to si dovedeš představit, jak to je otravný :) Jestli se ti nezdá, že to je dobře opravený, tak ti řeknu, že to zatím drží bez jakýkoliv vady bezmála 3 měsíce každodenního používání :)

Náhodou jsem se ještě díval na ty strany a viděl jsem, že teď dělají místo bužírky hliníkový obal, co si o tom myslíte? kdyžtak je to tady

Zdravím :)
johnyas
Kolemjdoucí

Předchozí stránka