Sennheiser PMX100

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deluX 5. 6. 2007 16:15

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli s někdo máte zkušenosti s těmito sluchátky? Zajímalo by mě, jestli na uších drží dobře (aby nespadly při prudčím pohybu) a jestli po delším nošení nebolí uši? Dále bych rád věděl jak jsou na tom zvukově? Někde jsem četl, že zvukově jsou na tom líp jak PMX200, ale to se mi moc nezdá, přece jenom je to nižší model než PMX200. Zajímá mě hlavně jak to sluchátka zvládají při vyšších hlasitostech, aby mě z výšek nebolely uši jak z mých nynějších Nokiáckých pecek. Potom taky jak dobře odhluční okolí? No a už mě nic nenapadá :mrgreen:

Sluchátka bych chtěl k poslechu jazzu, drumu, rocku, punku a sem tam něaký ten metal.

Pokud jsem si špatně vybral a jsou to blbé sluchátka tak můžete navrhnout alternativy. Díval jsem se po CX300 a aji PX100, ale ty mě moc nepřitahují. No, ale tak nechám si poradit :wink:

Dík moc za rady.
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod silfax 5. 6. 2007 16:34

Co se týče PMX100 tak sloužit nemůžu, ale vlastnil sem PMX90 (takže nižší model či předchůdce) a musím říct, že sem byl maximálně spokojený, je to komfort to nosit, lehká a hlavně pružná (jen tak je nezničíš) a po stránce výkonu si myslím, že patří k nadprůměru celkově a v rámci neck konstrukce ke špičce, dají se sehnat dokonce i náhradní molitany, což u sluchátek (vyjímku tvří KOSS a některé SENNHEIASERY) neplatí vždycky. Odhlučnění je otázkou každého, já sem je převážně používal s iRiver discmanem a i na půlku hlastitosti bylo jen tu a tam něco slyšet (tramvaj atd.) jako na jízdu na kole při plným volume to není ;-) ale pokud to budeš používat s mobilem, tak možná budeš vnímat toto jinak ... protože ruku na srdce, mobil stále není mp3-player (mám SE-K750i) takže vím o čem mluvím ... rozhodně si myslím, že na běžný nošení venku sou vhodný ... jinak srovnání s KOSS Porta Pro, se dá říct že jsou hodně jednodušší (konstrukce) a zvuk při běžném mp3-plyeru taky, s iPodem je to rozdíl. Snad sem Ti zodpověděl nějaké věci ;)
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deluX 5. 6. 2007 18:03

Jo díky moc, ta konstrukce mi taky přijde dost dobrá. Přemýšlel jsem taky nad něakýma Kossa, ale žádný mě moc nezaujaly. Koss KSC/55 prej dost tlačí. Jak to myslíš s tou jízdou na kole? Šel by hodně slyšet ten hvizd větru? No Koss PortaPro vlastní můj táta takže pak můžu srovnat, jestli si je teda koupím. Dík moc.
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 9. 6. 2007 14:45

Zvukově jsou na tom stejně jako PX100 takže pohledej na foru info o PX100 a budes vědět jak natom jsou :)
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deluX 10. 6. 2007 09:52

xmickey píše:Zvukově jsou na tom stejně jako PX100 takže pohledej na foru info o PX100 a budes vědět jak natom jsou :))/quote]

Tak sem hledal a většinou sem našel celkem chválu na PX100. Kdybych to vedel tak tohle vlákno ani nevytvářím. Dík moc
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod zivjo 10. 6. 2007 12:36

Né,že jsou na tom zvukově stejně jako px100.Jsou to totožné sluchátka akorát mají rozdílnou konstrukci.
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod deluX 10. 6. 2007 12:55

Nevíte někdo jak moc velký mají přítlak? Možná se mi to zdá, ale bojím se že budou mít moc velký. Ty nožičky jsou plastové a vypadají dost pevně. No doufám, že mi neupadnou uši.

/edit
Přidávám obrázek
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod zivjo 10. 6. 2007 14:50

Vzhledem k tomu,že jsou to otevřená sluchátka tak si určitě s velkým přítlakem nemusíš dělat hlavu.Pokud teda nemáš hlavu nějakých obřích rozměrů :D
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 10. 6. 2007 15:58

Do konce měsíce budu doufám mít PX100, tak si kdyžtak počkej já ti řeknu jak hrajou :)
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deluX 10. 6. 2007 16:51

No já se pro ně chystám do konce týdne :) takže ti kdyžtak můžu říct, akorát nemám moc dobrý sluch :D
deluX
Junior

Odeslat příspěvekod Gumak 10. 6. 2007 17:16

Sennheiser PMX-100 (popis, vcetne fotek)
PS maji lepsi hodnoceni nez Koss Porta Pro :-)
Gumak
Kolemjdoucí