Sennheiser HD 215 - špatný zvuk?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pHp 18. 6. 2007 11:29

Dovolil bych si připojit jen dvě poznámky:

KOSS A200 nejsou studiovky (na to jsou příliš křehké), ale klasická cesta k audiofilním modelům. Už jsem je neslyšel aspoň 5 let, takže si nepamatuju jejich zvuk. ("A" = Auditor, pokud si vzpomínám dobře).

Nenechat se strašit, zpravidla jen vyčtenými, pověrami o hrůzách uzavřený modelů. Sice hrají "jinak", ale špičkové kousky Audio-Technica nebo od beyera mohou oslovit i audiofila.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 6. 2007 11:40

Máš pravdu, že špičkové uzavřené modely od Audio - Technica jsem neměl možnost slyšet, ale slyšel jsem spoustu uzavřených modelů od různých výrobců různých cenových kategorií a pokud byl vedle nich postaven přímý konkurent otevřené konstrukce, vždy se mi zdál lepší. Možná malinko fungovala psychoakustika, nevím. Ale ta uzavřenost byl vždy znát.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod pHp 18. 6. 2007 12:24

Nejsem vyznavač takto kategorických soudů. Myslím, že je potřeba srovnávat konkrétní věci.

Záleží to na tom, jak se kdo dívá na "přímé konkurenty". Podle mě to takto nefunguje. Jsou dvě odlišné řady. Někdy jsou designově či pojmenováním podobné, někdy ne. Dá se to postavit jen třeba dle ceny. Pak jsou (poměrně pochopitelně) otevřená zpravidla pro audiofila lepší.

Navíc je audiofilských uzavřených modelů jako šafránu (neznám jich snad zdalena ani 10 a většina jsou A-T).
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 6. 2007 12:27

Já měl pod pojmem "přímý konkurent" na mysli sluchátka ve stejné cenové kategorii. I když je to taky ošemetné porovnávání, jak říkáš, logicky jsou otevřená zpravidla lepší a z toho vycházím. Pokud mám např. 5tis. Kč - omezený sluchátkový rozpočet, koupím si sluchátka otevřená, jelikož uzavřená za stejnou cenu nebudou tak dobrá. Beru to samozřejmě ze svého pohledu. Někdo požaduje uzavřená ať už z jakéhokoli důvodu a pak je pohled na věc zase malinko jiný.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Petr67 18. 6. 2007 15:00

Tak jsem je nechal dva dny zahořet a opravdu pozoruji znatelný posun k lepšímu. Nevím, jestli to je tím, že jsem si na ně už zvykl, ale zvuk se mi zdá jasnější, čistší a dynamický. Takže si je asi nechám. Podle mně mají velmi dobrý poměr cena/výkon, oproti těm audiofilským Kossům, které mimochodem přenechám za 1500,- kdyby měl někdo zájem. A ještě mám téměř nové Koss UR-40, dám za 1200,-
HP Probook 450 G3
HifiMan HE 400i + Audinst
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Monitory Presonus Eris 4,5
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 5. 7. 2007 17:50

Tak je to 20 dní mého soužití se sluchátky HD 215. Musím říct, že jsou vynikající. Výšky, basy, středy, všeho akorát, pohodlné a k tomu navíc výborně tlumí okolní hluk. Jsem rád, že jsem si je nechal. Jejich projev je velmi muzikální, ne suchý jako u těch Kossů. jsem rád, že jsem se konečně přiblížil ke svému cíli, a to nahradit zcela poslech přes reproduktory sluchátky. Mohu je všem doporučit 8)
HP Probook 450 G3
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 5. 7. 2007 19:21

hm na metal dost vela ludi kupuje sluchadla Grado Labs
ja som napriklad prekvapeny ze mi pri HD595 basy uplne stacia, cakal som svetly prejav(ako to kazdy opisoval, ze su bass-shy a podobne)
a ak sa smerom 595/600/650 prejav zhutnuje tak 650 by som teda pocut chcel:D

ak by mi niekto dal tieto tak ho urcite nezbijem:D http://www.headphonereviews.org/headpho ... honeId=177
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 5. 7. 2007 19:42

No já jsem ty 595 slyšel, a nic moc, alespoń na ten metal, co poslouchám. Ty 215 mají takový hutnější, "kovovější" zvuk, aspoń pro mně.
HP Probook 450 G3
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod appletree 8. 7. 2007 23:38

Petr67 píše:No já jsem ty 595 slyšel, a nic moc, alespoń na ten metal, co poslouchám. Ty 215 mají takový hutnější, "kovovější" zvuk, aspoń pro mně.p/quote]

Je mozne, ze 595ky nie su na metal idealne, tie basy by naozaj mohli byt vyraznejsie na tento zaner, nanestastie ich ale neviem porovnat s hi-fi sluchadlami "vhodnymi" na metal, kedze som zatial ine hi-fi sluchadla nepocul. Na klasiku alebo akusticku hudbu su ale za tu cenu imo uplne neprekonatelne.
appletree
Junior

Předchozí stránka