vrácení špuntových sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zivjo 20. 6. 2007 20:26

Zajímalo by mě jakou máte zkušenost s odstoupením od kupní smlouvy ve 14 denní lhůtě při nákupu špuntových sluchátek přes internet.Po třech dnech zkoušení jsem zjistil,že je to opravdu tak,že sluchátka podle mého názoru hrají opravdu příšerně ať dělám s ekvalizérem co chci.Proto chci sluchátka logicky vrátit ve 14 denní lhůtě.Odpověď z obchodu byla"Upozorňuji, ze u
tohoto modelu lze zboží vrátit pouze v případě,
ze bude nepoužité a ve zcela neporušeném obalu (z hygienických důvodů)".Když jsem argumentoval,že sluchátka jsou nepoškozená,použity byly pouze přiložené špunty a ty že klidně zaplatím,obal není poškozen(sluchátka byly jen v igelitovém pytlíku),tak mi bylo odpovězeno,že to mají uvedeno,že nejdou vrátit a že se jedná o vyjímku ze 14 denní lhůty týkající se
např. potravin či hygienických potřeb(kam prý
povahou použité intraaurální modely spadají).Je to opravdu tak?Máte někdo zkušenost s reklamací špuntových sluchátek?
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 21. 6. 2007 01:00

Mimochodem jake sis koupil?
DevAstor
Junior

Odeslat příspěvekod appletree 21. 6. 2007 08:09

Devastor píše:Mimochodem jake sis koupil?

Vzhladom na poznamku o prisernom zvuku tipujem nejake Koss Plug. Aspon v mojom pripade to boli uplne zbytocne vyhodene prachy :?
appletree
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2007 10:13

taky bych to viděl na plugy :-) být tebou, vyseru se na reklamaci a zkusím si ještě pohrát s ekvalizérem. chce to čas.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior

Odeslat příspěvekod zivjo 21. 6. 2007 15:31

Appletree píšeš,že to byly zbytečně vyhozené peníze.To znamená,že si se ani nepokusil sluchátka vrátit?Když si počtete třeba na fóru head-fi.org,prakticky v každé niti věnované špuntovým sluchátkám je nějaký nespokojenec co píše,že ho probírané sluchátka neuspokojily a tak je hned poslal zpátky.Jak to vypadá tak u nás je tahle samozřejmost ze strany prodávajících nějak "nepochopená" a vymlouvají se na to,že jsou špuntová sluchátka prý higienické potřeby(nebo snad potraviny?) a proto nejdou vrátit(taková kravina).Takže tohle je ukázkový případ zajíce v pytli.Sluchátka nemůžeš vyzkoušet a nemůžeš je vrátit.
Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 6. 2007 09:12

No a to nemuzes napsat, ktere sis koupil? :D Zeby vazne ty Koss Plug?
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior

Odeslat příspěvekod appletree 22. 6. 2007 09:24

Lenze ja som ich na rozdiel od teba nekupoval cez net ale v kammenom obchode (takze boli este o nieco drahsie :D) - tam myslim predavajuci nema ziadny dovod aby vyhovel podobnej ziadosti tak som sa o to ani nepokusal. Ale pokial mas aj ty tie Koss Plug, tak som rozmyslal nad takoou moznostou, ktora aspon teoreticky nema zaidnu chybu: cize sluchatka rozdupes, prestrihnes tie molitany a zasles spat s tym, ze chces podla dozivotnej zaruky Koss vymenit za nove (Plug sa udajne neopravuju, iba vymienaju za nove) - s dodatkom, ze ked ti ich vymenia za nove, tak si ich mozu hned aj nechat (tam nemoze byt ziaden problem s hygienou) a vratit ti rozdiel (cena novych minus manipulacny poplatok Koss). Ako hovorim... teoreticky je tento plan bezchybny :D Ak mas naozaj tie Koss-y tak sa ich mozes aspon opytat na takuto moznost, ci by to bolo pre nich akceptovaltelne :mrgreen: Bohuzial to ako je to v skutocnosti z pravneho hladiska a ci postupuju opravnene netusim :? Ale osobne sa mi to zda ako "chytractvo" Z tohto nie som prilis mudrejsi: http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10
udajne nie je mozne vratit "tovar, ktory rychlo podlieha skaze (potraviny)" alebo "predaj tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť" - takze z toho som jelen, ci do toho patria aj spunty alebo nie - imo dost nejednoznacne, mozno by si mohol skusit pozriet ako je to napisane priamo v obchonom zakone CR. Pripadne na tej stranke je cislo na poradensku sluzbu, mozes skusit zavolat, alebo sa pokusit najst nejaku podobnu stranku priamo pre CR a zavolat tam.
appletree
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 6. 2007 09:30

http://www.spotrebitel.cz/article/artic ... 9000/1/30/

Takze je muzes vratit a oni ti kdyztak muzou odecist cenu za opotrebovani.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior

Odeslat příspěvekod zivjo 22. 6. 2007 13:10

Jde o sluchátka Sennheiser IE3 alias Future Sonics EM3 alias Koss Plug.Tvarově,vzhledově,zvukově jsou to podle mě plugy.Zvuková charakteristika je stejná jak to popisoval Bobroněnko ve svém testu.Akorát,že na rozdíl od plugů nejdou tak dobře upravit výšky.Odměnou za zvednuté výšky je nechutná sykavost.
Devastore to je hezké,že je můžu vrátit.Na to už jsem taky přišel když jsem četl zákoník,ale otázka je jak k tomu donutit prodávajícího?Soudit se samozřejmě nebudu.S tím oni samozřejmě počítají.
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod Lucky-x 22. 6. 2007 14:15

http://www.coi.cz ... zkus to probrat s nimi :)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál