Tesla ARF 300

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 5. 2017 17:31

B-113 = předchůdce modelu B-115, rozdíl právě v použití tvrzenejch hlav a úpravě designu.
B-116 = mechanicky identickej s B-115 včetně tvrzenejch hlav, ale bez výkonovejch zesilovačů = TAPE DECK. CM-130 byl pro export překarosovanej B-113, ale už od začátku dostával tvrzený hlavy - v podstatě B-115 je "tuzemský provedení" udělaný na základě odezvy na CM-130 u zákošů. Mechanika je totiž jinak identická u všech typů. Proto ti někdo mohl tvrdit, že CM-130 = B-115 ...
Elektronika ve všech typech taky byla až na minimální odchylky daný změnama ve výrobě vynucenýma nedostatkem některý hodnoty součástek STEJNÁ - snímací a záznamovej zesilovač osazenej KC147/148/149 (čs. kopie typů BC107/108/109 z produkce Philips/Siemens, mimochodem ve srovnání s podobnýma typama z produkce zbytku tehdejší RVHP velice zdařilý a kvalitní kopie) podle požadovanýho šumovýho čísla, koncový stupně z naopak bohužel hooodně poruchovejch a nespolehlivejch opajcovanejch integráčů MDA2020. Pozdější série těch zesilovačů už sice byly zřetelně spolehlivější než ze začátku výroby, ale do kvality originálů od firmy SGS-ATES (TDA2020) měly celou dobu hooodně daleko.
Takže suma sumárum - pokud se někomu povedlo sehnat a namontovat integráče originál ze zahraniční produkce, má v ruce výjimečně kvalitní a mechanicky nedocenitelnej magič určitě minimálně srovnatelnej s drtivou většinou soudobý zahraniční produkce.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radohanno 12. 5. 2017 07:57

Pokusil jsem se dohledat informace o těch magnetofonech..Není toho mnoho ,ale myslím že pravdu máme oba..Potrvrzuje to že B113 byl první v řadě..Jsou zmínky i o B113A. Pak následovala řada B115-B116.. Na těchto byly provedeny úpravy /Šla odmontovat část kryjící hlavy/ U prvních modelů to nebylo možné Odklápěl je jen horní díl...Proběhla i malá změna designu skříně-vizuální . Poslední facelift byl CM130-CM160.. Který následoval po 115-116.. To se již 113 nevyráběla..Takže sice vychází z této řady, ale je to pouze upravená řada 113-115-116-130-160.. To jak moc se jich vyvezlo o tom zprávy nejsou..Ale myslím že ani nebylo kam to vyvážet a že většina výroby skončila u nás. Max někde v Polsku,SSSR,NDR atd...Ale o to snad ani tolik nejde ..Pro mě je důležité že mám co jsem si 30 let přál a funguje a vypadá jako naprosto nový kus.Jako kluk jsem ji chodil obdivovat do obchodu za 5900kčs..Jinak se vrátím k testu sluchátek Tesla a kovopodnik Brno S2... Měl jsem čas připojit si S2 k zesilovači Onkyo a změna od FiioX1 je ještě výraznější než u Tesly ARF300.. Ty hrály po zapojení do zesilovače o 100% lépe..U S2 je to řádově o tisíce procent..Naprosto mdlý zvuk je najednou plnotučný..Jako laik hádám že je to v impedanci ...Prostě tyhle staré sluchátka potřebují plnotučnou šťávu..Malé proudy ze sice krásného Fiia ,nejsou schopné vybudit měniče.. Měl jsem oboje sluchátka rozkuchané a prolezl jsem střeva..Konstrukce je naprosto odlišná..A výsledný zvuk také..Hlavní rozdíl je v materiálu sluchátek. Plast vs. hliník. Měniče jsou naprosto jiné..Tesla má cca 3cm měnič zabudovaný v tubusu. S2 má 6 cm reproduktor volně uložený v mušli, oboje je vystlané molitanem..Tady by šlo možná něco trochu vylepšit..Ale to jde už mimo mě..Hlavní je že jsem naprosto překvapený kvalitou hudby..Pokud porovnám s Koss porta pro a Superlux a Intersound /všechny byly kolem 1000kč/ tak Tesla i S2 mají sice méně dunivé basy, ale zbytek je o to lepší..Vlastně přebasované sluchátka typu Koss po delším poslechu spíše obtěžují.Zase jsou určeny pro MP3 kde hrají pěkně. .Takže investice v řádu 250-300 kč se vyplatila a já osobně jsem během posledních 2 měsíců na Superlux a koss naprosto zapomněl...Taky se mi zdá že se jakoby hudebně zlepšují..Zřejmě byly dlouhu někde uložené ..Uvidím kolik vydrží ...Odkaz pro zájemce..Nečekejte od 30 let starých strojů něco víc ,než že to funguje..Každý má jiné uši a poslouchá jinou muziku...Spousta lidí ujíždí na supermegabasech... Já raději to střední pásmo a detaily...A to tyhle babičky umí..Taky jsem měl možná štěstí, že se mi podařílo koupit slušné kusy, bez poškození..Poslouchal jsem všelico ..od vážné hudby. B Smetana. Folk-Poutníci, V Redl, LP-Zagorová,Nagy,CD-Falco,AC DC, Talk talk, DM-Spirit... Zesilovač Onkyo-CD onkyo,Tape pionner,phono-pioneer, kotoučák Tesla CM130.. a FiioX1.. Málo kdy se nějak zviditelňuji ale musel jsem se podělit ..Snad to někoho zaujme,pobaví nebo naštve..Je to jen můj subjektivní názor...Pěkný den všem.
Vše už historické kousky..Pro mě dostačující... :-)
Přílohy
IMG_20170208_200620.jpg
IMG_20170427_201652.jpg
IMG_20170511_121956.jpg
IMG_20161113_114709.jpg
IMG_20161113_114709.jpg (47.78 ) Zobrazeno 4021 krát
radohanno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2017 08:22

Tesla B115/116 byla už vy svý době naprostej křáp, kterej může dneska chválit jen nenapravitelnej nostalgik.Tyhle přístroje jsem vlastnil a neustále opravoval a seřizoval, jen pro to, aby alespoň fungovali tak jak mají.
Hloupá vnitřní konstrukce z jednotlivejch elektronickejch modulů, zastrkanejch do hlavní desky přes naprosto nespolehlivý konektory, zapřičiňovala neustálý výpadky kanálů.Hlučnej, mizerně uloženej motor kvalitě reprodukce nijak nepřidal.Hrubá mechanika ovládání, zaostalej design (neustále odpadávající čudlíky), cena v druhý půlce 80" let 5500 Kčs :!:

Proti tomu naprosto spolehlivej B4 mejch rodičů, kterej si koupili na začátku sedumdesátejch let, spolehlivě fungoval při každým zapnutí.Ale ten byl samozřejmě už v osmdesátejch letech zoufale zastaralej.Zvukem i provedením.

Je trochu trapný chválit naše předky, jak uměli vyrobit v době socializmu kvalitní věci :-l
Tohle může napsat jen ten, komu naprosto unikaj souvislosti o tehdejší době.O omezenosti součástkový základny, ubohým trhu, chybějící konkurenci, socialistickýmu plánování a dalších věcech.

A sluchátka Tesla ?

Jak píšu na začátku svýho příspěvku...chválit je může jen nenapravitelnej nostalgik, nebo člověk, kterej nemá soudnost a hlavně srovnání s tím, co v tý době nabízela konkurence ve světě.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radohanno 12. 5. 2017 09:22

Sorry jako..Je to jen tvůj názor a mě to nevadí..Dokaž to prakticky a můžeme se bavit...Až bude cokoli nového šlapat víc než 30let smeknu..Mám doma i jiné kousky..Rodiče měli B444 já b 700 ,B93, nějaké gramofony tesla atd...A i když mám nějaký pátek trochu slyším..Ty problémy o kterých píšeš jsi měl zřejmě jen ty..Já nikoli..Vše mě funguje,nic se nekazí,nic neupadává a elektronika kupodivu funguje...Co na to říct..Já koblihy nejím.. :-)
radohanno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2017 11:28

B 116ku jsem prodal jednomu šílenýmu sběrateli i s haldou pásků BASF a AGFA.Takže ti už teďka budu těžko něco dokazovat.Ale i kdybych to pořád měl doma, tak nemám potřebu někomu dokazovat, že spotřební elektronika Tesla je ve většině případů křáp.Speciálně ty sluchátka.
Ježiši, jako příklad ke srovnání vezmi něco, co se v nezměněný podobě vyrábí od sedmdesátejch let.Ze sluchátek třeba Beyerdynamic.Legendární DT 990, nebo Fostex RP 40/50.
I ty Koss porta PRO se začli vyrábět v roce 1984, takže je to dneska legenda.Ale to bys to nesměl porovnávat s tím bílým hnojem, co máš na fotce.Půjč si od někoho Porty, který se tady u nás dali koupit od devadesátejch let.Ty maj úplně jinej zvuk, než ta rádoby česká edice ze současnosti.

A pokud by tě zajímalo něco, co je vyrobený v roce 1971, pořád to skvěle funguje a zvukově, funkcema a designem to bez problémů strčí do kapsy cokoliv, co vyrobila Tesla, tak kamarád má zesilovač SONY z tohohle roku.

Ale tomu co píšeš o koblihách nějak nerozumím.Ty byli za totáče lepší než dneska ? :hm
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 5. 2017 11:50

Koblihy = DONUTY žere Homer Simpson nebo US Police Officers.
S výrobkama TESLA byl vždycky problém v tom, že centrálně a dlouhodobě dopředu plánovaný hospodářství bránilo doslova pokroku a inovativní tvorbě v konstrukci, takže výroba naplánovaná na 10 let dopředu byla v momentě opuštění fabriky už samozřejmě dávno beznadějně zastaralá - i když ne vždycky nekvalitní. Daleko spíš se v těch podmínkách masivního nedostatku všeho stávalo pravidlem, že zákazník z důvodu nemožnosti získat cokoliv kvalitnějšího jednoduše odpustil nejen konstrukční nedostatky, ale vyslovenej šlendrián ve výstupní kvalitě. Neboli jinak řečeno - i když byl přístroj v základu konstrukčně dobrej až výbornej, vědomí "že se to i tak prodá" vedlo k naprostýmu zanedbávání kontroly závad a chyb při výrobě. Na trh se tak dostaly exempláře, který by se při dodržení aspoň základního stupně kontroly kvality nikdy ven z fabriky nedostaly - buď by byly před dodáním na pult opravený, nebo rovnou vyhozený "do šmelcu". Mohlo se tak klidně stát, že jeden člověk koupil stroj s ideálním nastavením, kterej šlapal jak víno celý ty roky a uchoval si kvalitu do dnešní doby, protože se o něj majitel slušně staral, zatímco jinej zákoš koupil na druhým konci republiky mašinku ze stejný série, u který ale výroba odflákla kontrolu - a "díky sejití se extrémních tolerancí" jednotlivejch dílů pak ten stroj nikdy nebylo možný dát "do pucu". A na tomhle Tesla ztrácela nejvíc...

Takže pravdu máte hoši oba dva. Tesla uměla vyrobit věci, nad kterýma by při lepším vzhledovým designu slintal celej svět a uměla je vyrobit funkčně natolik kvalitně, že ještě dneska válcujou konkurenci, ale taky ty samý věci uměla odfláknout tak neuvěřitelným způsobem, že propadly i ve srovnání s obyčejnou rejžovou spotřebkou kupovanou na "Mexiko-platzu" ... Bohužel.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2017 12:01

Hele...já jsem pravidelným jedením koblih přibral čtyry kila.A samozřejmě v oblasti břišní pneumatický výdutě (kde jinde...že ?).

Už je nechci.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod čamba vamba 12. 5. 2017 12:58

Jistě, Tesla uměla vyrobit špičková zařízení, proto například ve Valmezu měli celé jedno patro zahraničních výrobků, které se snažili okopírovat, ale moc jim to nešlo, bohužel soudruhům. Neuměli nic, mamtáci, když zavřeš obě oči, tak ty věci co nejlépe obšlehli, se v nejlepším rovnali spotřební řadě západního trhu.

Naproti tomu jsem neslyšel, že by měli celé jedno patro někde na západě narvané výrobky Tesla a snažili se je oprásknout, přes jejich výjimečnou technologickou nadčasovost dle uživatele EKKAR.
čamba vamba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radohanno 12. 5. 2017 21:32

Nebudu se dohadovat Je to váš názor a máte na to plné právo..Já jsem zase velmi nespokojený s novodobými šmejdy ,které jsou sice moderní, ale nevydrží nic a stejně ani líp nehrají..Co se kvality a všeho v čem byli komunisri špatní porovná s dneškem, je spíše opak pravdou...Už mě opravdu nebaví kupovat každé dva roky DVD,MP3,Sluchátka a pod...Najde se i dnes kvalitní výrobek..Ovšem ten zase není levný..A dávat za Mark levinsona půl míče to opravdu nebudu >:-( ..Zvláště když už ho mám.. :lol: .. A hraje naprosto průměrně..Ovšem kvalita nic moc..Po 10ti letech se utrhl reproduktor od koše a nový stojí opravdu dardu..Jinak mě celkem zaráží proč teda západní supervýrobci tak stáli o gramofony z Litovle a reproduktory z Valmezu.. Pročítal jsem i jiné vlákna a kupodivu spousta lidí vidí tyhle komunistické propadáky jinak..
radohanno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čamba vamba 12. 5. 2017 23:14

To bych někde chtěl vidět zahraniční forum, kde nabízejí dardy za reproduktory z Valmezu.
Rád jim tam, třeba za půl míče, jednu dodávku dovezu.

Nějak mi uniká, jak se ti mohl utrhnout reproduktor od koše z reprosoustav Mark Levinson, které žádné reproduktory nevyrábí. Navíc jako zalepit ho zpět jistě nebude žádná věda.
čamba vamba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 5. 2017 23:41

radohanno píše:Nebudu se dohadovat Je to váš názor a máte na to plné právo...
Ono s tímhle pohádkářem ani nemá cenu se hádat, protože si vymejšlí příběhy jako Hans Christian Andersen o tom, jaký zesilovače měl k poslechu, jaký repráky opravoval a kolikero sluchátek vlastnil a když za vyvolávání flamewaru a lživý tvrzení o technice a fyzice dostane vyhazov čili BAN, vrátí se obratem pod jiným nickem jak falešná pětka a ještě začne provokovat a urážet překrucováním cizích tvrzení - stačí se podívat, jak překroutil tvoje tvrzení o dardě za Mark Levinsona a zájmu tehdejší nesocialistický ciziny o akustickou techniku značky Tesla. Snažit se vůči němu jakkoliv argumentovat je stejně platnej pokus, jako házení leštěnejch vápenitejch výměšků tělního pláště mořskejch mlžů před ústní a čichový ústrojí lesních všežravejch sudokopytníků. Kdyby podobnou provokaci udělal v kterýkoliv provozovně osvěžovacích služeb, byl by neprodleně vyhozen klidně i zavřenýma dveřma a svou nevymáchanou hubou napřed až na ulici, zatímco zde na fóru je vedením fóra jeho opakovaná nežádaná přítomnost z MNĚ NEZNÁMÝHO DŮVODU opakovaně tolerována. Jediná cesta jak přežít je ignorovat jeho verbální exkrementy a občas radikálně promazat offtopic včetně flamewaru v dotyčnejch, tímto parazitem infikovanejch vláknech. I tady se bude brzo UKLÍZET, Joudo/Platprde, neboj se, nepřijdeš o to.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod čamba vamba 12. 5. 2017 23:53

Přesně, je to jen všivý hmyzák.
čamba vamba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radohanno 13. 5. 2017 08:09

No vida a já myslel že že tady tohle nebude..Tak se omlouvám a už nebudu rušít Nejsem odborník na lidi...
radohanno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 5. 2017 17:55

Pro pokec o mašinkách Tesla klidně přijď, Platprda dokážeme v případě potřeby udržet dostatečně dlouho mimo hru.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radohanno 14. 5. 2017 15:18

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... fony/page3
Tohle jsem našel...Zajímavé počtení...
Kdyby někdo věděl o KM340-kazetový přehrávač? Tak sem s tím..
Ještě k Mark Levinsonu.. Je to subwoffer a je papírový..prostě nevydržel ..Kdyby jste věděli někdo o možnosti opravy tak mám zájem...Nový stojí 20 tisíc....Teda u nás..V USA výjde na polovinu :shock:
radohanno
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků