[srovnání] Koss Porta Pro x Sennheiser PX100

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tysek 19. 2. 2008 14:22

mám porty, basy super, záruka taky, hezký, okouzlující a porovnávalsem se i se sennama, má je strejdaa porty my vyšli o něco líp, i když hrajou skoro totožně, ale basya vzhled vyhrály
tysek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 20. 2. 2008 04:45

Slawall píše:nevim odkud to vim...to uz vim dlouho ale je to tak...a dnesni desky maji cisty zvuk...takze to neni nejake praskani jako kdysi

nemaju vsak uz spomenuty dynamicky rozsah ... ked uz sa hrat na high-end zdroj tak tu mame SACD (ak su dobre urobene) a DVD-Audio ... bol by som vsak hrozne zvedavy, ci by aspon polka tych chytrakov, co razia taketo veci (supermegahyper kvalitu zdroja) vobec poznali na slepo vymenu medzi CD a ripom :mrgreen:
Nemusim vediet uplne vsetko, staci ked viem, kde a ako to mam najst ...
Dušan Šimonovič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 14. 8. 2009 10:26

Segre som kupoval k narodeninam Sansa Clip 8GB + Sennheiser PX 100.
Samozrejme, ze mi to nedalo a "seny" som vybalil a porovnal s KOSS Porta Pro, ktore mam uz asi 2 - 2,5 roka.

Pocuval som bezne MP3 na notebooku s Variable Bitrate niekde okolo 250 kbit. Prvy rozdiel, ktory som zaznamenal bol u skladby U2 - Vertigo - na KPP bol Bonov hlas prerazeny vyraznejsimi basmi z basovej gitary a bicimi. Na PX 100 Bona bolo pocut cosi zretelnejsie, ale zas nebol to rozdiel, kvoli ktoremu by som zhodnotil, ze PX 100 su lepsie.

Uplne do kolien som siel az pri pesnicke od Rihanny - Take a Bow. Urcite kazdy pozna uvodnu pasaz, kde hra klavir. Tu PX 100 mali jednoznacne navrch. Podla mna ten klavir zahraju uplne inak, ako KPP.
Basy mi prisli pri vsetkych skladbach dostatocne.

Moj zaver:
Ak hladate sluchatka na domace pocuvanie trebars pri PC a moc ich neprenasate (cize dozivotna zaruka nie je pre vas az tak podstatna) - volte PX 100. Zvukovo su cosi vyrovnanejsie, ako KPP, hlavne na vyskach davaju KPP dost "na *****".

Ja osobne KPP preferujem preto, lebo ako prenosne sluchatka hraju fajn a nosim ich do roboty, na privat, ked chodim domov - stale ich mam smarene v taske od notebooku. Takze pravdepodobnost, ze mi niekde vypadnu a znicia sa je o cosi vacsia, ako ked ma clovek sluchatka doma. Preto su podla mna v tomto pripade vhodnejsie prave KPP.
Tu je porovnanie KPP VS PX 100:
Kód: Vybrat vše
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=403&graphID[]=623
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod oggi 2. 1. 2010 14:06

Mám otázku, chci si vybrat sluchátka, ale rozhoduji se mezi : KPP-Sennheiser PMX100-Grado iGrado...U kossů se bojím že opravdu bassy budou časem otravné a u sennu zase, že bassů budou mít na můj vkus málo (nejsem bassový šílenec ale písnička musí nějaké mít, a senny mají, podle toho co jsem četl, podstatně míň bassů než kpp)..A o iGradech nevím skoro nic, ale taky jsou asi jedny z lepších v téhle cenové kategorii.. A říkám si, jestli je tohle třeba řešit? a jestli to nevyřeší equalizér?..
oggi
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 2. 1. 2010 18:56

Ja by som len rád upozornil, že PX100 nemajú oproti KPP menej basov, len ich majú trochu iné (podla mňa kvalitnejšie). To s tým, že KPP basujú viac ako PX100 si vymyslel nejaký hluchý jedinec. :oboze
Ja by som na tvojom mieste bral tie senny. ;-)
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The_mike 4. 1. 2010 13:30

presne tak px100 ..sice jeste nevim do ceho jdu ale uz cekam az prijdou od pani postacky
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 4. 1. 2010 23:32

PX 100 taky nejsou žádný zázrak. Máš-li chuť i na něco exotického, klidně iGrado a nebo třeba v-JAYS (dost basů, ale bez huhlání a dek).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_mike 5. 1. 2010 09:26

jo o gradech jsem se dozvedel vcera od kamose ale px mam na ven/doma a do budoucnosti vidim grada jako pekna sluchatka na doma
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oggi 6. 1. 2010 17:07

Nad v-jays jsem taky přemýšlel ale nejsem si jistý jestli mi sedne ten desing..Už jsem ale přemýšlel i o špuntech protože ty otevřené maji většinou fakt špatnou izolaci a musí to strašně řvát, slyší to všichni kolem, v tom případě bych bral asi d-jays...
oggi
Junior

Odeslat příspěvekod oggi 8. 1. 2010 17:37

Dneska jsem zkoušel px100 na iRiver E100, zvuk super, ale zdá se mi že by mohly hrát víc nahlas. I na max volume to de vpohodě poslouchat... přehrávačem to nebude, jiné sluchátka trhají uši...To je můj postřeh, ale pořád nevím které:/
oggi
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 1. 2010 21:06

Samozřejmě po službě jménem "půjčim ti Porty kámo" mi schází náušník. Pasují na Porty ty žluté náušníky pro PX100...? Co si pamatuju, tak by měli jít, ale rád bych to od někoho slyšel :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ashdown 26. 1. 2010 10:05

chcel som si kupit KOSS, pocuval som ich dost na to aby som tu niečo napísal. Moje zhrnutie:

KOSS Porta Pro -
+ super vzhlad, doživotna záruka, vyborne sa skladaju,pre niekoho dobre prebasované
- trhaju vlasy, slabé výšky(pre mna),hrajú umelo, nepohodlnost pri dlhsom nosení,

Sennheiser PX 100
+ krajšie basy, lepšie výšky (aspon pre mna),pohodlnosť
-vzhlad (ako za 1€ :D),skladanie,

Kolko ľudí toľko chutí... niekomu vyhovuju Porty viac, no mne urcite nie (aspon zvukovo)
!!!! predávam monitory: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1872&t=1129883
ashdown
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 1. 2010 10:15

z czc :D :D :D

Preco kazdy pise prebasovane? Ved takmet kazda skatula ma equalizer!Tak ho dam dole a je to nie! Keby bolo malo basov, tak kazdy napise, mam malo basov a neda sa s tym nic robit! Nieje lepsie uberat kde sa da ako nahanat nieco, kde sa neda? Prosim, uz nepiste , ze su moc prebasovane!Je to chore!!!!!!!! Je tak tazke si poradit? A verte, ze po mesiaci stymito sluchami tie basi akosi sovsedneju a nejaky ten basik naviac bude super, verte tomu! Inak koss milujem uz 15 rokoff!!!!
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 28. 1. 2010 10:45

porty boli asi jeho prvé a posledné slúchadlá :-D
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenoeddie 28. 1. 2010 13:36

Tak KPP mam uz mesiac. Za ten cas som ich prevetral vonku, dnu, na MP3ojke, notebooku, elektronkovom sluchatkaci, ba dokonca aj na Pro-Ject headampe. Zrovnavat velmi nemam s cim, tak to bude asi dost subjektivne.
Prve preco som si vybral KPP je to ze maju 60R impedanciu (dost podstatna hodnota pri elektronkovom headampe). PX maju len 32R myslim, co by mohol byt miestami problem.
Dalsou vecou bolo, ze kazdy chvali KPP ze je to na nosenie von vynikajuce.
KPP som uz pocul, vedel som co od nich mozem cakat, ako hraju, atd., PX som este nemal sancu pocut, pravdupovediac siel som na istotu, mozno casom nasetrim a kupim aj PX (a porovnam to objektivnejsie :) ).
Prve prekvapenie ktore ma cakalo, bolo ze k posluchu nepotrebujem ziadne ekvalizery, megabassy, a ine k-urv-itka zvuku. Ako to lezie z CD/MP3/LP/MC tak mne ako posluchacovi metal/rock ta "prebasovanost" vyhovuje. Ale na to ako sa vsade pise ake je to hrozne, neni to tak, je to take prijemne, ako uz tu ktosi pisal, ako ked klasika zostava so subom. Mam pocit ze niekto si pri pocuvani dane k-urv-itka zabudol povypinat. Zato velmi ma prekvapili vysky, tie sa mi zalubili doslova (cingilingi).
Co sa tyka konstrukcie, tak hlavne mi vadi to zachytavanie vlasov (brrr), ale tak da sa to prezit. Ostatne je v pohode. Aj ked teraz v zime mam trochu problem, kedze nosim ciapku, tak na nu sluchadla nedam, davam ich pod ciapku, a vyzeram pri tom ako kozmonaut :D Ale tak nas-rat, hlavne ze muzika hraje....
zdenoeddie
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků