[recenze] AKG K324P chrome

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 10. 2007 13:09

AKG K324P chrome
Uživatelská recenze

Jde o další z mnoha dalších špuntů vycházejících ze stejného modelu - stejný plastový výlysek na kterém je nasazen silikonový nástavec. AKG dodává v balení ještě větší a menší velikost nástavců. Tvar špuntu je jednoduše symetrický a výborně padne do ucha. Utěsnění a izolace je výborná. Osobně mohu pochválit výborný komfort, mým uším tyto špunty (se středními nástavci) naprosto vyhovují. K odlišení levého a pravého špuntu je třeba podrobného zkoumání, tak malá jsou písmenka L a R, naštěstí pravý rozeznáte podle loga AKG a levý nápisem K324P. Kabel je dvojžilový, symetrický a má délku 1,15 metru. Je docela tenký, naštěstí s odolností jsem zatím problém neměl. Konektor je zahnutý a samotný 3,5mm konektor je pozlacený. Velmi blízkým konkurentem jsou Sennheiser CX300. Názory na to které jsou lepší se rozcházejí.

Obrázek

Zvuk je dynamický. Basy jsou výrazné, plastické a dobře oddělené. Středy by mohly být čistší, ale hlasům je rozumět, postrádám nižší středy. Výšky jsou bohužel velmi ostré. Detailů je poměrně dost. Podání prostoru je horší. Hlasitá reprodukce způsobuje zkreslení a především basy získají plechový charakter.

Údaje podle výrobce
Citlivost: 121 dB/mW
Rozsah: 12 Hz - 23,5kHz
Impcedance: 16 ohm

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 29. 3. 2008 20:03, celkově upraveno 9
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod kam1kadzE 1. 10. 2007 14:52

teda to bylo hodne strucny :), ale fotky pekny
kam1kadzE
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 10. 2007 14:57

Ono není moc o čem psát, jsou to přeci jen malá sluchátka do uší ;-)
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Kuba4 1. 10. 2007 14:58

Srovnání zvuku s KPP by napovědělo mnohým více.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 10. 2007 14:59

Nemohu srovnat s KPP.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod DC20 1. 10. 2007 16:38

Ty si tusim nejak zatazeny na tie AKGcka :D (btw podla mna robi AKG jedny z najkrajsich sluchadiel).
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j0yr3x 1. 10. 2007 20:02

hmm....ja som o nich uwazowal tiez, ale nikde nic neni! a ani tu!! jedine, co som nasiel, bol welmi strucny komentar na polskej stranke....... takze preto som siahol po istote > cx300 :)

bezdowodne podcenowat cokolwek slowom LEN....?!?! popisat zwukowy prejaw dwomi wetami?!?!?? neporownat so ziadnymi inymi sluchadlami??? mas welku odwahu, ked si to nazwal recenziou ;)
j0yr3x
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 10. 2007 20:29

Je to spíš taková miniRecenze. Recenze je založená na popisu recenzovaného objektu, v tomto případě sluchátek, btw popisovat zvuk je subjektivní, zvuk totiž nelze vyjádřit slovy, zvuk je zvuk a ten se musí slyšet, navíc každý ma jiný sluch. To není jako popisovat design, jestli je to kulaté nebo šestiúhelník vidí každý, jestli je to gumové nebo skleněné je rovněž objektivní. Na smotné AVmanii vyšel výborný článek Svět sluchátek: vybíráme si ta pravá, ze kterého je jasně patrné, že sluchátka se kupují podle poslechu, nikoli podle subjektivní recenze. Podle čeho myslíš, že jsem já tato sluchátka vybral? Žádnou recenzi, kromě několika + a - z německých zdrojů, jsem nenašel, vyzkoušet jsem je také nemohl, vybral jsem je na základě dobrých zkušeností celé rodiny se značkou AKG a udělal jsem dobře, brzy koupím další sluchátka od AKG (čekám na nové modely nahrazující současné přenosné modely). Kdyby účelem textu bylo porovnávání, tak to bude srovnání, ale toto je (mini)recenze. Navíc s čím bych měl srovnávat? Sennheiser CX300? Nemám je a zrovna tak někdo, kdo si chce koupit nová sluchátka k přehrávači namísto dodávaných tak taky nemá k dispozici zrovna CX300? Nabízelo se tu srovnání s obligátními KPP, ale ty rovněž nemám. V budoucnu možná recenzi přepracuji.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 10. 2007 20:57

j0yr3x píše:bezdowodne podcenowat cokolwek slowom LEN....?!?! popisat zwukowy prejaw dwomi wetami?!?!?? neporownat so ziadnymi inymi sluchadlami??? mas welku odwahu, ked si to nazwal recenziou ;)

ale no... co keby si namiesto zbytocnej kritiky nieco napisal ty? :wink:

sice to bolo trochu kratke, ale potencionalnemu kupujucemu pomoze urcite !
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod j0yr3x 1. 10. 2007 21:29

oneil: ok, je to subjektiwne ALE mozno prawe twoje pocity+nazor, niekoho preswedci a prawe kwoli tomu ich skusi kupit..... a porownania su pre mna dolezite, lebo wacsinu z tych sluchadiel mam a ked niekto pise o neutralnosti PX100, presne wiem, co tym myslel.. (mam skusenosti z inych for, ze porownania obcas bywaju aj relewantne, cize zodpowedaju skutocnosti (podla mojho najsubjektiwnejsieho wnimania :) ) a aj welmi pomozu pred kupou, kedze w tejto nasej krajine najst posluchowe studio, je sci-fi :D )

eraser: chcel by som sprawit detailne porownanie matnych cx300 (2006) s tymi new lesklymi cx300 (2007) :D :D :D uwidime, kamos mi ich nechce pozicat na dlhsi cas :D hajzel!
+urcite kupim cx400, takze aj tie riadne prewetram :D
j0yr3x
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 3. 2008 20:04

Obrázek

CX300 a K324P...
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Rarach 8. 10. 2008 10:01

Po vyse 2 tyzdnoch pouzivania tychto sluchadiel (ktore su mojimi prvymi IE) bez zapnuteho EQ na 3 zdrojoch zvuku (integrovana zvukovka realtek HD, mobil SE K750i, a zvukovka SB X-Fi Xtreme Audio) pripojim par mojich postrehov:

- Pocut sum uz po zapojeni do zdroja zvuku aj ked nehra ziadna hudba. Sum je mensi cim kvalitnejsi je zvukovy vystup v poradi integrovana zvukovka Realtek HD (najhorsie), SE K750i, SB X-Fi Xtreme (najlepsie) ale dost pocutelny v porovnani so Sennheiser EH350 (cena 2700 Sk), ktore hraju minimalne o triedu lepsie.
- Kvalitnejsi zvuk dosiahnem ked ich nasadim na sposob UE t.j. kabel vedeny hore za ucho (lepsie tesnenie, lepsie basy, menej prenikave vysky)
- Kvalita zvuku (resp. jej vnimanie) vyrazne zavisi od mojej nalady a sposobu nasadenia (mozno vlastnost vsetkych IE sluchadiel?)
- Sluchadla su ovela lepsie na elektronicku hudbu ako trance alebo hip hop, nez na gitarovu aj ked sa nedaju zahanbit ani pri baladach od Natalie Imbruglia (On the run, Honeycomb Child, When You're Sleeping). Prilis ich neodporucam na tvrdsiu gitarovu muziku (metal, hard rock) kde sa uz jednotlive nastroje dost zmiesavaju a niekedy vznikaju sykavky.
- Sluchadla ktore som dostal k mobilu a takisto ich lacnejsieho peckoveho brata AKG 314P (800Sk) zmetu AKG 324P nekompromisne zo stola.
- V porovnani s KPP je zvuk ostrejsi a paci sa mi viac. Basy su na priblizne rovnakej urovni. Aj ked su AKG 324P pohodlne, KPP mi pripadaju pohodlnejsie.

Moj verdikt:
Ak hladate kvalitny zvuk na cesty za nie prilis vela penazi (vysli ma 1550Sk) a uprednostnujete elektronicku hudbu pred zivou urcite stoja za zvazenie. Ak hladate dokonaly zvuk na vsetky zanre budete zrejme musiet prihodit dalsich niekolko tisic korun za dvojmenicove riesenie. Pre milovnikov sexy designu odporucam pockat na novsie modely AKG, ktore za par mesiacov pridu na trh ( http://www.akg.com/personal/K_370,pcati ... and,1.html ) a ak nic ine tak minimalne znizia cenu povodnych modelov.
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 31. 5. 2009 09:39

Zdravím špuntaře a obracím se s prosbou na Brňáky.
Satala se mi nehoda, to taková že jsem stratil jeden střední špunt a já zítra ráno budu potřebovat poslouchat, takže si nemám kde koupit náhradní (velký mi do ucha nejde a malý vypadává) Investice je to minimální, jenže prostě v neděli nevím, kde bych v Brně pořídil.
Je tu brňák co by našel jeden, nebo rovnou pár nevyužívaných středních špuntů pro AKG K324P nebo CX 300?? A byl by ochotný darovat/prodat/půjčit? Ještě dnes? Prosím SZ..
o<:)

EDIT: abych upřesnil, proč je to pro mě důležité, budu pár hodin dřepět na fleku a čekat na výsledky zkoušek, zdechnu tam bez hudby, poslouchat kreténský "vtípky" a stresový výblitky mých postpubertálních, retardovaných spolužáků, kerým se díky hudbě už 3 roky úspěšně vyhýbám, tak z 85% ... :oboze :nenapadne

Jsem ochotný zajet kamkoli mě IDS doveze, Brno venkov, klidně :-D přizpůsobím se.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2009 09:50

Kdyžtak sedí i ze špuntů k sony ericsonům.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod kejsi87 25. 8. 2009 10:37

zdravim:)

dotaz - kupoval jste si nekdo tato sluchatka z ebay? nasel jsem je tam strasne levny a samozrejme mam strach, aby to nebyl padelek

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0465914741

dekuju za odpoved

ted kdyz sem si precetl ten topic o padelcich, do nich nejspis nepujdu:D:/
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior

Další stránka