pomoc s výběrem sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pHp 26. 11. 2007 11:01

Už ani to není pravda, snad jen u některých profi kousků. Zejména údaj o kmitočtovém rozsahu je již téměř na beton jen marketingovou záležitostí. Vůbec bych jej nebral v potaz.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 26. 11. 2007 14:17

zaujimala by ma jedna vec: ci na takych priemernych sluchadkach za 3700sk sen hd555 by som pocul rozdiel v nahravke mp3(224 ci 320 variabilne) a flac
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 11. 2007 20:42

Jo, mozna bys poznal bys to poznal. Ale nejspis dost tezko.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 6. 12. 2007 17:42

Zdravím, potřeboval bych poradit s pořízením sluchátek tak do 6000. Nejraději bych od firmy Sennheiser (s těmi mám dobré zkušenosti), ale řeším dilema, jestli drát, nebo bezdrát; popřípadě i jaký model. Sloužit budou k poslechu symfonické hudby, vyžaduji od nich čistou a ničím nekaženou zvukovou reprodukci. Běhat po pokoji s nimi nemusím, ale stále hlídat kabel se mi taky nechce (takže výběr závisí na výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení).
Anebo už stojí za to se plácnout přes kapsu a jít do HD650 (k tomu bych přistoupil, když bych věděl, že opravdu mají tu hodnotu).
Děkuji za případné rady.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 6. 12. 2007 17:44

zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikdo 7. 12. 2007 08:44

Řešíte tady často výběr sluchátek jako dárek, kdy je obdarovaný nemůže vyzkoušet. Jsou-li to jeho první lepší sluchátka, nedělal bych z toho velké drama. Nedá se stejně rychle poznat, co mu bude později vyhovovat a zpočátku bude bude zaručeně unesený z přednesu a vjemu zvuku u každých trochu lepších sluchátek. Pamatuju ještě dobře, když jsem si dal na uši moje první AKG a upadl jsem z toho nářezu naznak. Dejte na doporučení v cenové hladině, kam dosahujete a chybu neuděláte.
nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 12. 2007 14:57

Za uvahu stoji Senny HD 595/580/600, AKG K 601, beyerdynamic DT 990 PRO, Grado SR125...
Dulezite jsou take ostatni soucasti zvukoveho retezce.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 7. 12. 2007 16:30

A mezi modely Sennheiser HD650 a HD 600 jsou nějaké výrazné rozdíly? Vyplatí se investovat do sluchátek této třídy?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 7. 12. 2007 16:41

Mezi HD600 a HD650 jsou opravdu minimální rozdíly. Pokud koupíš HD600 rozhodně neprohloupíš, někde jsem viděl za cca 6tis. Dle mého názoru se rozhodně investice vyplatí, taková sluchátka můžeš mít prakticky do té doby než přestanou hrát, takže třeba také na doživotí. Jestli ale spadneš do kolotoče, pravděpodobně je časem obměníš za jiná.

Každopádně Sennheiser HD600 mohou být dobrým startem, ale také zároveň koncem. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 7. 12. 2007 19:17

Četl jsem, že co do kvality zvuku jsou mezi 600 a 650 znatelné rozdíly. Že snad HD 650 mají méně detailní výšky a že při kombinaci s přehrávači střední třídy se může stát, že je zvuk horší, než při použití sluchátek nižší třídy :shock: To mě docela mate. Také mě zajímá, jestli je vhodné investovat do sluchátkového zesilovače, a pokud ano, tak kolik (nebo spíš otázka zní: "Vyplatí se koupě sluchátkového zesilovače do pěti, maximálně deseti, tisíc korun?")?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 7. 12. 2007 19:28

ad sluchatkovy zosilnovac
To zalezi od toho, aku maju sluchatka impedanciu a aky kvalitny zosilnovac je v zdroji zvuku, ktory budes pouzivat so sluchatkami. Ak maju malu impedanciu (cca do 50 - 60 Ohm), tak ti ich v pohode utiahne vacsina prehravacov (zvukoviek...) a pokial su navyse pouzite kvalitne OZ, tak sa to podla mna ani velmi neoplati.
Pokial uz budes kupovat sluch. zos., tak si daj pozor, pretoze vela ich je predrazenych. (su v nich pouzite niekedy aj suciastky za desatinu ceny zosilnovaca :x ) (aj ked... tam ide o zvuk a nie o obsah, takze je lepsi zosilnovac v takej istej cene, ktory ma pouzite suciastky za desatinu jeho pultovej ceny, ako zosilnovac, ktory by mal pouzite suciastky za dajme tomu polovicu jeho pultovej ceny)
Kazdopadne, vypocuj si (pokial mas tu moznost) a podla toho sa rozhoduj.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 12. 2007 11:52

DC20
Presne.

BTW- na jednom foru jsem cetl, ze dva panove se rozhodovali (v obchode poslechem) mezi Sennheiser HD 600 a HD 650. Jeden vzal 600 a druhy 650, takze i 600 se ti muzou vic libit nez 650, v teto tride uz je to hodne o osobnich preferencich, protoze tady jsou sluchatka velmi kvalitni vsechna.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 9. 12. 2007 22:52

S impedancí mám ale malý problém u Sennheiserů HD 595. Totiž, jakou mají impedanci, 50, nebo 120? Zdroje se totiž rozcházejí.
Sennheiser.cz
Sennheiser.com
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 9. 12. 2007 23:03

Vyrabaju(li) sa aj s impedanciou 50Ohm aj 120Ohm. Je to pisane aj v recenzii od ShanDo-a aj na Head-fi.org
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=66674
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 10. 12. 2007 07:01

a co zkusit merak a zmerit? podle me tech 50ohm je kanal-zem a 120 je kanal-kanal
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků