[recenze] Ultimate Ears super.fi 5 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mdop 20. 11. 2007 22:00

Ultimate Ears není ve sluchátkách žádný nováček. Specializuje se na výrobu IEM (In-Ear Monitors). Super.fi 5 jsou v nabídce UE asi tak někde uprostřed mezi profesionálními monitory a obyčejnými špunty. Super.fi 5 je k dostání ve dvou verzích - Pro a EB (Extended Bass).

Obrázek

Specifikace

Citlivost: 119 dB / mW
Frekvenční rozsah: 20 Hz až 16 kHz
Impendance: 21 Ohm
Princip měniče: 2 samostatné měniče v každém sluchátku (jeden pro basy a druhý pro středy a výšky)
Útlum od venkovního šumu: -26 dB
Délka: 116 cm
Cena: 6000 - 7000 Kč (internetové obchody)

Obrázek
Obrázek

Příslušenství

Spolu se sluchátky naleznete v balení kvalitní a pevné plechové pouzdro, které má svým tvarem a velikostní hodně blízko puku. Ještě budete moci využít redukci na 6,3 mm jack a adaptér, který by měl zamezit nějakému vysokému výkyvu hlasitosti (prý do přehrávačů v letedlech, kam se pouštějí různé věci o různé hlasitosti, tak aby jste neohluchli). Může se hodit i miniaturní nástroj na čištění sluchátek od ušního mazu. A samozřejmě ani nechybí ti hlavní příslušenství - nástavce. Standardní nástavce jsou ve třech velikostech, plus jeden "dvojitý" a ještě pěnový nástavec (foam) ve stylu Plugů.

Obrázek

Zvuk

Nejsem žádný audiofil ani nemám doma audio systém či jiná lepší sluchátka. Slyšel jsem nějaká poloprofesionální, ale zvuku z super.fi 5 prostě nemůžu nic vytknout. Momentálně je používám spolu s MP3 přehrávačem Cowon iAudio 7, zároveň všechny ekvalizéry a jiné hudbu modifikující funkce mám vypnuty. To, že UE zde použilo dva samostatné měniče je znát. Hlavně při vyšší hlasitostech jiná sluchátka nestíhala, ale teď je basová složka pěkně zřetelná a né dunící. Původně jsem používal také šputnová sluchátka (Sony MDR-EX71). Po přechodu na UE teď jasně slyším, jak znějící jsou teď středy, basy jsou přesně tak akorát a konečně slyším i výšky (což byla hlavní nevýhoda sluchátek od Sony).

Obrázek

Popis, nošení

Velice chválím UE za uživatelsky vyměnitelný kabel. Pokud se s kabelem něco stane, tak jednoduše u sluchátek konec vytáhnete a nasadíte nový. Konec kabelu na straně sluchátek ukrývá uvnitř drát, který si přizpůsobíte svému uchu. Kabel totiž od uší nevede přímo dolů, ale za uši a až pak dolů. Takhle konstrukce sluchátek nedovolí sluchátkám jen tak vypadnout. Osobně mi tyhle sluchátka ještě nikdy nevypadla a na rozdíl od spousty jiných pecek a šputnů sluchátka ani nespadávají při nějakém drobnějším taháním za kabel.
Izolace by měla být přibližně stejná jako u jiných modelů. I zde je pro kvalitní poslech zasunout sluchátka až dovnitř ucha. Sám výrobce píše rock'n'roll (nejlépe se sluchátka nandávají při točení jimi).

Obrázek

Závěr

Opravdu špunty, jak má být. Zvukově rozhodně patří k tomu nejlepšímu ze střední třídy u šputnů. Navíc konstrukce zamezující vypadávání z uší je k nezaplacení.

Web výrobce: ultimateears.com
mdop
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 20. 11. 2007 22:06

Pekne... sice trochu kratke na moj vkus ale paci sa mi to...
Len keby neboli tak drahe :(
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kam1kadzE 21. 11. 2007 10:57

pekny chvalim, a tise zavidim :)
kam1kadzE
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 21. 11. 2007 15:46

Recenze pěkná, ale v žádném mně nedonutí koupit si předražené špunty, a to jsou ještě i dražší.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 11. 2007 16:04

Teraz mam Ultimate Ears Metro fi2. som spokojny viem ze o rok budem vlastnit fi5. A po tej to recenzii urcite.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 11. 2007 21:16

Vystihující a pěkná recenze.

oneill_sx1
Prave tyto maji ten pomer jeste dobry na 2menice, ale spunty jsou celkove nevy hodne.

Vyborna sluchatka hlavne pro toho kdo muze objednat z USA.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tino4 21. 11. 2007 23:55

super recenzia
ale ta cena ... trosku vela
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 22. 11. 2007 08:50

Taktiez chvalim recenziu a tisko zavidim... Raz si mozno aj ja take sluchatka kupim... :)
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivjo 22. 11. 2007 17:20

Taky bledě závidím(tedy hlavně po stránce zvuku,izolace).Já bych si je osobně nekoupil kvůli designu.Když se podívám na foto(http://www.headphone.com/productPhotos. ... 0020380008) a vidím jak hodně trčí z uší tak mě na ně přechází chuť.Měli by si vzít příklad z Shure.
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod kam1kadzE 22. 11. 2007 17:38

Sice to trci, ale ja je videl v metru na nekom a muzu potvrdit ze to nevypada spatne, ale naopak dobre a moc to netrci.
kam1kadzE
Junior

Odeslat příspěvekod mdop 22. 11. 2007 19:02

Kazdopadne je to podle me mensi zlo nez bile Koss The Plug. ;-)
mdop
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 23. 11. 2007 13:46

On se s tím člověk musí naučit zacházet. Stačí přehodit kabely, zasunout obráceně a už nic netrčí.
http://www.ultimateears.com/videos/superfi_mod.htm
Chraň bůh, aby UE začali něco kopírovat (a ještě od Shure)!
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mdop 23. 11. 2007 14:01

pHp: Skvělej mod. Ty to takhle používáš? Je to pohodlný? Nandavání taky v pohodě?

EDIT: Super. Vypadá to, že sluchátka teď sedí snad ještě lépe. :)
mdop
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 2. 12. 2007 12:32

mno pro porovnani sem se na headphone.com podival jak vystupuji z ucha cx300 a vzhledem k tomu ze vim jak vypadaji v mych usich jsem uznal ze ta fotka je trochu nerealna. nosit plugy je jak stat se franknsteinem, extra se sparkplug, ale samozrejme zavisi na velikosti usi
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 12. 2007 17:12

Ono se to da (a vetsinou se to tak dela) nosit jinak nez jak to maji na headphone.com.
Das gumicku do slechu a tu podlouhlou cast do te jamky a kabel kolem ucha.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Další stránka