[recenze] Ultimate Ears super.fi 5 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Carabei 2. 2. 2008 19:24

pokud u UE drzi tak pohodicka, ja kdyz jsem UE videl, tak jsem si rikal ze by to bylo sakra blby zavadit nekde sluchatkem a hned ho nemit :wink:
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 2. 2008 20:44

Urcite je to vyhoda, ale q-JAYS jsou levneji a ten UE kabel stoji mysli nejak kolem 500.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peveres 2. 2. 2008 20:50

Asi tak nejak. Neskúmal som to presne, ale lepšia pětistofka z vrecka von, než nefunkčnosť štupľov v cene fi54Pro.
Možno nemám pravdu, ale jednoduchá matika nepustí.
Lepší kábel v hrsti ako špunty na streche :-)

Čo sa však porovnania kvality zvuku týka, neviem posúdiť, ak niekto máte poznatky sem s nimi. Radi si prečítam(e).
Niet nad možnosť počúvať vlastné uši rozhodovať sa podľa nich.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 2. 2008 20:57

Precti si porovnani pHp nekde to tady bylo - Google by to mel zvladnout.

BTW-Ja nevim kolik stoji servisni oprava s vymenou kabelu, ale celkovy rozdil ceny to asi nepresahne.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peveres 2. 2. 2008 21:12

Kábel je tuším v cene 20USD (kto ste v obraze vyveďte nás pls. z omylu) a robota na doma je na 1 minútu. Vytiahnuť a nastrčiť konektor. To zvládne aj hociktorý technický antitalent.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 2. 2008 18:49

Ja myslel u tech q-JAYS ze servis bude mozna levnejsi nez cenovy rozdil proti .fi 5.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 3. 2. 2008 20:22

mno ale kdo vi jaky budou mit pristup pokud by(doufam ze se to teda nestane) nahodou clovek presmiknul u q-JAYS kablik, treba by te poslali kam slunce nesviti, to by te pak oprava stala presne jak nova sluchatka, ale vseobecne vzato nejvic se kablik nici u jacka, tudiz jde akorat o vymeneni prodluzky, ktere jsou v baleni stejne dve :mrgreen:
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod peveres 3. 2. 2008 20:52

The Wolverine píše:Ja myslel u tech q-JAYS ze servis bude mozna levnejsi nez cenovy rozdil proti .fi 5.

Možno.
Možno existujú nejaké In Ear slúchadlá "IgrajUškoMjuzik" o ktorých vôbec nevieme a tie budú snáď ešte výhodnejšie, kvalitnejšie, servisovateľnejšie a pod. :P
Ak som sa však dostal k značke/modelu, ktorý naplnil moju spokojnosť, nemám momentálnu potrebu hľadať ďalej. A to v našom prípade (u Teba aj u mňa) zrejme zafungovalo. Ty si spokojný s zb]q-JAYS[/b] a ja po prejdení z modelu Plug od Kossu na b]UE Super.fi5Pro[/b] tiež.
Koss Plug sú podľa mňa v pohode, len mi čím viac na nich vadila častá strata "lepivosti" molitanovoporéznych štuplíkov, ktoré sa potom ťažko zasúvajú do zvukovodu. A tak som potreboval nájsť niečo komfortovo lepšie. Že je to ale so Super.fi5Pro zvukovo zasa úplne niekde inde...? Áno je. Ďaleko inde. Za tie prachy samozrejme očakávané zlepšenie.

Ide vždy podľa mňa aj o:
1). Dostupnosť v tomto sortimente.
2). Otázku osobného vkusu.
3). Možnosti/nemožnosti porovnať jednotlivé dostupné modely, čo je asi z dôvodu hygieny niekedy problematické.
4). Finančné možnosti/ochotu/predsudky nás záujemcov.
5). Potrebu vôbec niečo také ako slúchadlá, riešiť.
oquote="Carabei"]...nejvic se kablik nici u jacka...

To je pravda. Nemám však skúsenosť s kvalitou kábliku u q-JAYS, ale tento u UE Super.fi5Pro vyzerá byť (vzaté oproti mnou doteraz používanej Kossáckej mikrotkaničke) pevný dosť. Samozrejme..., auto s ním ťahať nebudem.
Čas ukáže, ako to je s jeho výdržou pri bežnom dennom používaní.
Skrátka..., som (sme...?) s výberom spokojný.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod rado2 3. 2. 2008 22:16

a kdyby jsi mohl porovnat jak izolují od okolí Koss Pluggy a UE 5 - jak byto dopadlo?
rado2
Junior

Odeslat příspěvekod peveres 3. 2. 2008 23:06

U Plugov som mierne počul presluchy z ulice, z dopravného prostriedku v ktorom som sedel. Na to aby som eliminoval tieto presluchy z okolia, čiže aby som ich nevnímal rušivo..., som mal hlasitosť na playeri na cca 13-16 (z 30). Teraz so Super fi.5Pro počúvam na hlasitosti 7-10 a nepočujem nič z rušivých zvukov okolia. Iba cítim vibrácie prostriedku MHD v ktorom sedím..., pri chôdzi vnímam vibračné dunenie :lol: vlastných krokov, ale celkovo som "viac" v svete hudby a to hlavne pri slabšej úrovni hlasitosti.
Predpokladám, že tak si šetrím nielen vlastné ušká, ale o čosi sa predĺži aj výdrž batérie v MP3 playeri na jedno nabitie.

Ešte jeden postreh. Ak teraz stretnem niekoho známeho a máme chuť spoločne prehodiť zopár slov a následne sa opakovane vnoriť do sveta hudby, nie je problém. Vyndám/nandám (cca 2-3 sekundy) štuple z uší a po debate sa ide ďalej.
Pri Plugoch som mal problém pohotovo nasadiť štuple do "správnej polohy" a niekedy som sa s tým popasoval aj trošku dlhšie. Možno aj minútu.
Keď som takýchto náhodných stretnutí (na ulici) absolvoval následne po sebe viacej, zväčša som si Plugy už radšej ani nenasadil a v poslednej dobe som už, pre tento dôvod, svoje prenosné audio ani nenosil. :(
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod rado2 4. 2. 2008 19:51

díky za info, sám Pluggy používám už asi přes rok - a jak říkáš, nasazování kvůli nějakému rozhovoru není několika sekundová záležitost. Ale proč jsem se ptal - chtěl bych si taky pořídit nějaká in-ear sluchátka (nejspíš taky UE 5) tak mě zajímalo jak izolují zvuk v porovnání s Kossama.

Jinak by mě ještě zajímalo - jak hodnotíš ten tvarovatelný kabel co se dá zachytit za ucho?
rado2
Junior

Odeslat příspěvekod peveres 4. 2. 2008 21:11

Ako...? Pozitívne.
Myslel som si pôvodne, že si to neudrží požadovaný tvar, ale ono sa to takto vytvarované pohodlne "vprace" do alumíniovej krabičky, dodávanej spolu s UESuper fi.5 Pro, takže po vybratí z krabičky (trebárs na ďalší deň) už nie je potrebné nič nanovo tvarovať..., je to presne tak pozohýbané, ako som si to vytvaroval naposledy.
A "zarážka" na kábli, ktorou si môžem "zafixovať" slúchadlá v nezošmyknuteľnej pozíci (nasadené v ušiach) je tiež jednoduché, ale účinné riešenie.
Mne sa tá jednoduchosť systému páči.
Ak by som si niečo prial vylepšiť...
Snáď by bola vhodná nejaká pracka/spona na tej krabičke, aby sa dala táto dala zachytiť na opasku.
Ale to už by sa asi potom nepredávali koženné originál firemné UE puzdrá. :wink:
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod bubukin 14. 2. 2008 13:07

peveres píše:
tino4 píše:super recenzia
ale ta cena ... trosku vela

Prečo si myslíš, že je to veľa...? S akými "špuntami" si ich mal možnosť porovnávať...?
Ja ich mám a sú naozaj super. Po rokoch počúvania hudby sa občas stáva, že ideš za vyššou kvalitou, za ktorú si ochotný zaplatiť niečo naviac.

aquote="pHp"]On se s tím člověk musí naučit zacházet. Stačí přehodit kabely, zasunout obráceně a už...
http://www.ultimateears.com/videos/superfi_mod.htm
r/quote]
Tak to dík..., mne niečo podobné tiež preletelo mysľou, ale ja blb som namiesto konektorov prehodil komplet "štuple" z ucha do ucha. Že mi toto káblovoprehadzovanériešenie neprišlo na um...? :-)
Ešte raz vďaka.e/quote]

Mozno som blazon ale ako si prehodil to kablovanie lebo mna nic nenapada ani ta fotka co je na nu link mi nepomaha ako si to spravil ?? :D
bubukin
Junior

Odeslat příspěvekod peveres 14. 2. 2008 21:54

Pevne uchop medzi prsty ľavej ruky jedno slúchadlo/štupeľ a prstami pravej ruky zasa konektor káblu a to TESNE PRI MINIKORPUSE tohoto slúchadla. Teraz..., kolmým ťahom skús vytiahnuť kábel zo sluchatka (trebárs z ľavého) a konektor káblu, ktorý bol predtým zastrčený do tohoto ľavého slúchadla zastrč do pravého slúchadla, ktoré si podobným spôsobom odpojil od káblu.
!!!Nevymeň polaritu jedného z káblov, inak si prefázuješ zvuk...!!!
Potom budeš slúchadlo s označením "R" používať ako ľavé a to s označením "L" ako pravé.
Tým, že budeš mať otočené slúchadlá, dajú sa skryť do vonkajšieho ucha oveľa lepšie, než ako to bolo originál myslené.
Samozrejme tento postup si môžeš dovoliť u UE 3 a vyššieho. Model "Dvojka" totiž nemá možnosť odpojiť kábel od minimušle/štupľa slúchadla.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod bubukin 14. 2. 2008 23:41

Ako zistim ze som PREFAZOVAL ZVUK ? :D :D
bubukin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka