[recenze] Ultimate Ears super.fi 5 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peveres 15. 2. 2008 02:48

Je to počuť. Zvuk akoby Ti prúdil z jednej mušle/sluchátka do hlavy a odtiaľ do druhého sluchátka. Ťažko Ti ti opíšem, ale ja mám pocit, že ma to "ťahá za uši". Z ľava do prava, alebo opačne.
Možno by bolo vhodné zvoliť prevenciu, t.j. aby nedošlo k prehodeniu fáze, jednoducho označiť (tak isto polarizovaný) káblik na oboch slúchadlách ešte pred vytiahnutím zo "špuntu" a strčiť ho do tej istej polarity ako to bolo predtým, ale už v inom slúchadle. Prípadne zveriť tento krok niekomu, kto vie čo má robiť. Je to podľa mňa veľmi jednoduchá záležitosť, ale ak máš naozaj obavy, zver tento krok skúsenejšiemu.
Niet nad možnosť počúvať vlastné uši rozhodovať sa podľa nich.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 15. 2. 2008 11:00

Pak ještě není špatná jiná možnost: pořádně! se na ten kabel a konektor podívat a pak bude jasné, jak jej zasunout. ;)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubukin 15. 2. 2008 14:41

peveres píše:Je to počuť. Zvuk akoby Ti prúdil z jednej mušle/sluchátka do hlavy a odtiaľ do druhého sluchátka. Ťažko Ti ti opíšem, ale ja mám pocit, že ma to "ťahá za uši". Z ľava do prava, alebo opačne.
Možno by bolo vhodné zvoliť prevenciu, t.j. aby nedošlo k prehodeniu fáze, jednoducho označiť (tak isto polarizovaný) káblik na oboch slúchadlách ešte pred vytiahnutím zo "špuntu" a strčiť ho do tej istej polarity ako to bolo predtým, ale už v inom slúchadle. Prípadne zveriť tento krok niekomu, kto vie čo má robiť. Je to podľa mňa veľmi jednoduchá záležitosť, ale ak máš naozaj obavy, zver tento krok skúsenejšiemu.k/quote]


Pevers alebo by som nemusel nikomu inemu davat staci ked mi odfotis z blizka sluchatko a ja budme vedet ako to mam zapojit :D
bubukin
Junior

Odeslat příspěvekod peveres 17. 2. 2008 08:44

pHp píše:Pak ještě není špatná jiná možnost: pořádně! se na ten kabel a konektor podívat a pak bude jasné, jak jej zasunout. ;)

Svätá pravda, ale zistenie ako budeš vnímať-počuť "prehodenú" polaritu/fázu (bubukin) na jednom z meničov, tiež nie je na škodu.
Už sa mi dostali do ruky (dáááávno) reprokáble, na ktorých boli (netuším prečo) všetky konektory rovnako označené, vodiče boli potiahnuté samozmršťovacou bužírkou rovnakej farby a tak som si v tomto prípade mohol oči vyočiť.
Preto som si zvykol spoľahnúť sa hlavne na svoje uši.
Ale ako vraví človek znalý danej problematiky, treba používať aj oči.
Niet nad možnosť počúvať vlastné uši rozhodovať sa podľa nich.
peveres
Junior

Odeslat příspěvekod rEk 22. 2. 2008 23:01

Prodám Ultimate Ears super.fi 5 Pro; černé za 4000KC,

- Mesic stare (kompletni vybava; pouzite jen jedny vymenne nausniky, ktere dukladne umiju)
- Bezvadny stav
- Hraji skvele, coz nema smysl zde zminovat - kdo neveri, tak at si bud precte 50postu v tomhle vlaknu, procte recenze nebo nekde poslechne :)
- Osobni predani je mozne (bydlim v Teplicich, dojedu kamkoliv [do 150km], kdyz mi bude proplacena cesta.)
- Duvod prodeje: koupil jsem si dvoje, protoze jedny jsem chtel mit na ven a jedny doma, ale zjistil jsem, ze doma radsi klasicke musle - coz mi bylo samozrejme doporucovano, ale ja hlava tvrdohlava neposlechl :)

zajemci a lide dychtici po informacich necht poslou PM, kde muzete zanechat kontakt (ICQ, email, mobil, skype...)
rEk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carabei 23. 2. 2008 12:43

nemit q-JAYS, tak do nich jdu hned
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 2. 2008 18:13

rEk píše:- Duvod prodeje: koupil jsem si dvoje, protoze jedny jsem chtel mit na ven a jedny doma


Nic ve zlim, ale tohle zni vic nez divne.....tos mohl koupit rovnou triply.
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rEk 27. 2. 2008 19:31

Mohl no :) Jednal jsem zkratovite (stane se, ne?)
Cowon D2 8GB černý + 16GB SDHC, Firmware: 2.54; Theme: Utopia Ultimate; Ultimate Ears Super.fi 5 Pro
rEk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod queenas1985 8. 6. 2008 15:17

Osobně jsem vstoupil do světa sluchátek modelem px 100. Skvělá sluchátka, nemusím nic dodávat. Pak jsem si koupil cx 300. Zaostávají za stovkami, ale v mhd jsou 1000x platnější. Teď jsem si koupol siper.fi 3 studio a oproti cx 300 opravdu "čistší zvuk", hlavní rozdíl je v basové složce. Super.fi basují o trochu méně, za to však o dost přesněji - cx 300 mají basy poněkud "rozmazané". Momentálně si chci v nejbližší době koupit super.fi 5 EB, tak jsem zvědavý, ale podle recenzí to bude v pořádku. Navíc jsem upustil od rockového žánru a vydal se směrem k elektronické muzice, takže se svého výběru tolik neobávám.
queenas1985
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 8. 6. 2008 18:20

a pointa?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdop 27. 3. 2009 21:38

Díky každodenímu používání, změnám teplot a potu mi odchází již třetí kabel k těmto sluchátkům - tvrdne a láme se.
Naštěstí jsem narazil na http://null-audio.net/

Tak už mám objednáno kabel Lune. :) Měl by bít lehčí, kvalitnější co do přenosu zvuku, odolný proti chemickým reakcím a hlavně taky minimalizující mikrofonní efekt. Tak jsem zvědavý.

Obrázek
mdop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod couman 27. 3. 2009 22:24

potom urcite napis, ze ake s nim mas skusenosti, lebo kabel sa chystam aj ja kupovat druhy...
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdop 14. 4. 2009 21:34

Tak mi přišel kabel Lune z http://null-audio.net/

Zatím na mě působí velice dobrým dojmem. Jack konektor v solidním kovovém pouzdře. Originální kabel má na na koncích dráty, Lune místo toho má daleko pružnější gumovou trubičku, která působí, že nebude tlačit. Velice příjemná je malá tloušťka a velká ohebnost kabelu u sluchátek.
mdop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeni_hayat 6. 7. 2009 16:15

Nedá mi to, abych tuze poděkoval mdop-ovi za báječnou minirecenzi, která mi napověděla, která sluchátka si koupit do městské džungle. Vybral jsem super.fi 5 Pro a po "zahoření" mých uší na tento typ musím napsat: SKVĚLÉ!!! Výšky i basy výborně čisté a plné - něco takového jsem od miniaturních špuntů nečekal (srovnání např. s Koss Plug nemá cenu - basy u nich - v porovnání - znějí spíše jako huhlání v dálce a výšky jsou zahlušené a nevýrazné, čímž zarovnají spoustu méně výrazných zvuků ve skladbách (efekt telefonního sluchátka); nastavení hlasitosti se super.fi 5 Pro klesne). Okamžitě poznáte nekvalitní mp3 a začnete překrmovat přehrávač FLAC soubory. Komfort nošení je výborný - po nakoupení pěnových vložek ani po několika hodinách nevíte, že máte v uších sluchátka (a to upozorňuji, že mám evidentně jednu ušní dutinu lehce širší než druhou). Pokud se naučíte jednoduchý pohyb, jak super-fi 5 vpravit do uší, pak je to otázkou sekund (systém bych spíše než rock'n'roll popsal jako twist'n'shout). Sluchátka nikde nečouhají, nepřekážejí apod. Hlavně a především musím napsat: Jedná se o sluchátka "na ven", výborná do hluku rušné ulice, do tramvaje, autobusu, metra. Rozhodně se nehodí na domácí poslech. A podle mě se vyplatí více než sluchadla s aktivním potlačením hluku (mj. viz cena na e-bay dále). Pokud někdo trpí předsudky vůči in-ear sluchátkům (špuntům), nechť někde vyzkouší a nebude litovat. Poslední dobrá zpráva je, že na (např.) německém e-bay se dají při troše snahy vydražit za cca 3000 kč. Pokud si dáte pozor na prodejce (% spokojenosti + dosud nabízený sortiment) a míru opotřebovanosti, pak není co řešit.

Pokud opakuji zde již napsané, pak se omlouvám, ale musel jsem se podělit nadšením :)
iAudio X5L ::: Ultimate Ears Super.FI 5 Pro ::: Sennheiser HD 595 ::: Koss PP ::: E-MU 0204
"Ich hörte einst von alten Zeiten reden; wie da die Tiere und Bäume und Felsen mit den Menschen gesprochen hätten."
yeni_hayat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 6. 7. 2009 17:07

Kdy kupuješ FI 10 ? :mrgreen:
Jinak blahopřaní :tleskani
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků