Dratove uzavrete sluchadla na doma

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 00:45

Tu je teda moj zoznam sluchadiel, medzi ktorymi sa budem rozhodovat, dufam ze ich vsetky budem moct vyskusat. Ked mi tam nieco kvalitne, s dobrym pomerom cena/vykon chyba, doplnte prosim. :)

Audio-Technica A55 - 3800SK
Audio-Technika A500 - ?SK
Koss TD/85 - 1990SK
Koss PRO/3AA - 2790SK
Sennheiser HD 201 - 790SK
Sennheiser HD 215 - 2490SK
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 14. 12. 2007 10:40

Pokud jsi ochoten investovat do A55/500, je zkoušení už jen ztrátou času. Jediné, co se může trochu přiblížit, tak HD215.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 17:58

Mozno preto som ochotny investovat do A500, alebo o nich uvazujem, lebo neviem kolko stoja. ;) Uz A55 su drahe. HD 215 vyzeraju velmi dobre co sa tyka pomeru cena/vykon, aj o nich pisu ze su najpredavanejsie, ale stale ma laka aj ta dozivotna zaruka Koss, preto by som si chcel overit, ci sa mi oplati priplatit.

Zaujimal by ma este vas nazor na Koss PRO/3AA, su len o nieco drahsie ako HD 215 a maju tu dozivotnu zaruku - ta mi stale stazuje rozhodovanie, kedze som velmi prakticky clovek. :)
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 12. 2007 18:13

A500 stoji 3791,- CZK
A55 stoji 2936,- CZK

Koss TD a Senny HD 2xx muzes vypustit, ja bych zvolil A55ky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 19:15

A co Koss PRO/3AA? A55 su uz pre mna pomerne drahe a Koss ma tu dozivotnu zaruku a cena je ako-tak akceptovatelna - aky je rozdiel medzi A55 a PRO/3AA v kvalite? Prip. este - je velky rozdiel medzi PRO/3AA a PRO/4AA? Pretoze som nasiel recnziu na PRO4/AA. Vdaka.

Edit: tak z tej recenzie na PRO/4AA nie som prave nadseny. :(
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 12. 2007 20:41

Pro/4AA maji 250 Ohmu.
Koss jsou pry plecho vejsi, A55 by meli byt vic neutralni, ale to musis posoudit sam. pHp vipada pro A55 a ten fakt vi o cem mluvi.
jeden topic
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 23:48

Dik, ten odkaz som si pozrel, aj ked sa tam jednalo o vaznu hudbu a to je rozdiel - aj ked obcas aj taku pocuvam, ale velmi malo.

Tu je aktualizovany zoznam - uz v poradi ako sa mi pozdavaju, aj s poznamkami:

Koss PRO/3AA - 2790SK - moznost vyskusania, dozivotna zaruka, cena tesne v limite
Sennheiser HD 215 - 2490SK - moznost vyskusania, pomer cena/vykon
Audio-Technica A55 - 3800SK - kvalita, vysoka cena
Koss TD/85 - 1990SK - moznost vyskusania, dozivotna zaruka, dobra cena
Sennheiser HD 201 - 790SK - cena, moznost zmeny v buducnosti, minimalne straty

Chyba mi tu nieco medzi 2000-3000SK s dobrym pomerom cena vykon?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alximiq 15. 12. 2007 01:26

A55 stoja 3800sk- to sa uz mozes rovno poobhliadnut sem - HD 555. Uvazujem o nich celkom seriozne.. Len neviem,ci maju odnimatelny kabel..
Vyzorovo a pohodlim budu asi inde ako tie A55ky.. Zvukovo netusim..
I`m not like them, but I can pretend..
alximiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 15. 12. 2007 01:44

Tak prave som "nasiel" na http://sk.sluchatka.net/ toto (viem ze to musim brat s rezervou, mozete ma vyviest z omylu, nebudem sa branit, ale teraz su tieto velmi vaznym kandidatom na kupu):

Koss PRO/3AA

Veľmi "čistý a vyvážený" zvuk. Špičkový design. Titanom potiahnuté membrány. Nie sú určené pre veľmi ťažkú záťaž v štúdiu. Ideálne slúchadlá i pre domáce počúvanie. Slušná konkurencia napr. výrobkom z dielne Grado Labs.

Špecifikácia
kmitočtový rozsah: 15 - 20.000 Hz
skreslenie: pod 0,1 %
citlivosť: 100 dB SPL (1 mW)
impedancia: 60 Ohm
hmotnosť: 300 g
prívodný kábel: priamy 2,5 m, 1 vstup, 3,5 mm pozlátený Jack + šrubovacia redukcia na 6,3
uzavreté koženkové náušníky
doživotná záruka

Vrelo doporučujem aj pre bežné domáce použitie. Sú ľahšie, ako by ste čakali, veľmi príjemne sedia a zvuk je vynikajúci. Doslova som si z nich "sadol na zad*". Našťastie tu nenájdete prehnané basy, tak typické pre väčšinu slúchadiel firmy Koss... Vďaka nízkej impedancii a slušnej citlivosti by si s nimi mal poradiť bez problémov i ktorýkoľvek discman/MP3 prehrávač. Toto sú slúchadlá, ktoré by som doma rozhodne zniesol! Kvôli svojím rozmerom nie sú príliš vhodné na vonkajšie (cestovné použitie). Taktiež sa mi zdá, že pre počúvanie za pohybu nesedia na hlave dostatočne pevne – to je ale individuálna záležitosť
Na internete som sa dočítal o možných problémoch s vypadávaním mušlí. Ja osobne som sa s tým nestretol, rozhodne na mňa slúchadlá pôsobia veľmi masívnym a solídnym dojmem. Samozrejme, pokiaľ by sa niečo také stalo, je tu predsa doživotná záruka výrobcu...


Cital som tento popis, ale nejak - neviem ako som prehlidal tuto velmi dolezitu vec. Asi preto, ze najskor som si precital o tom vypadavani musli - je to skutocne velky/casty problem (aj ked ich budem pouzivat vylucne doma)? Ano je tam dozivotna zaruka, ale nechcem ich kazdych niekolko mesiacov posilat na reklamaciu. Ak mate viac info, alebo recencie, aj v Anglictine, napiste prosim.

Edit:

alximiq píše:A55 stoja 3800sk- to sa uz mozes rovno poobhliadnut sem - HD 555. Uvazujem o nich celkom seriozne.. Len neviem,ci maju odnimatelny kabel..
Vyzorovo a pohodlim budu asi inde ako tie A55ky.. Zvukovo netusim..

Ano, vsimol som si uz aj tie, ale Koss u mna zatial tymi PRO/3AA vedie - hlavne pre dozivotnu zaruku, cenu a teraz aj tym, ze tam (snad) nie je ten hlavny(?) a casty nedostatok sluchadiel Koss - prehnane basy.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alximiq 15. 12. 2007 01:58

nj,u mna zase spravi celkom dost aj dizajn a pohodlie.. aj ked musim priznat,ze na znacku koss som mozno trocha "zasadnuty"..
I`m not like them, but I can pretend..
alximiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ego71 15. 12. 2007 11:44

osobne by som zo zoznamu vypustil td85 a 201, zvkovo sa nedaju porovnat s 3aa a 215. 3aa sme mali na intaku a boli v pohode, prebasovanost kossov je hlavne v modeloch spark plug(brutal), a ciastocne aj v porta pro(niekomu to ale moze vyhovovat). asi by som kupil 3aa
ego71
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 12. 2007 12:13

HD 555 jsou otevrene narozdil od ostatnich (A55,3AA).
Pro 3AA jiste chyba nebude, niz uz nechod. Tady kdyz mas moznost vyzkouset s HD 215 a jsou o 1k levnejsi nez A55, tak urcite porovnej.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 15. 12. 2007 15:24

alximiq píše:nj,u mna zase spravi celkom dost aj dizajn a pohodlie.. aj ked musim priznat,ze na znacku koss som mozno trocha "zasadnuty"..

Preto chcem skusat, aj ja mam v poziadavkach pohodlie, keby ma po par minutach tlacili, alebo nesedeli dobre na hlave, bol by to urcite vyrazny minus.

osobne by som zo zoznamu vypustil td85 a 201, zvkovo sa nedaju porovnat s 3aa a 215. 3aa sme mali na intaku a boli v pohode, prebasovanost kossov je hlavne v modeloch spark plug(brutal), a ciastocne aj v porta pro(niekomu to ale moze vyhovovat). asi by som kupil 3aa

Vdaka! Velmi prinosna reakcia! Ja som potreboval vediet AKY rozdiel je medzi tymi sluchadlami, preto boli vsetky v zozname. Koss PRO/3AA maju momentalne vazne nedostihnutelny naskok - aj ked... clovek nikdy nevie.

HD 555 jsou otevrene narozdil od ostatnich (A55,3AA).
Pro 3AA jiste chyba nebude, niz uz nechod. Tady kdyz mas moznost vyzkouset s HD 215 a jsou o 1k levnejsi nez A55, tak urcite porovnej.

Dik, HD 555 su teda mimo - a HD 215 su len o 300SK lacnejsie - v tom obchode sk.sluchatka.net - a Koss-y maju dozivotnu zaruku, za 300SK to stoji IMHO, ale vyskusat mozem aj tie Senn-y.

Dalsi velky plus pre Koss-y je cena bezna 4390 - mozem mat za 2790!

Myslim ze uz pojdem skusat, chcem sa este raz vsetkym velmi pekne podakovat za vsetky rady! Ked nejake kupim, ozvem sa s mojim amaterskym zhodnotenim. :D
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alximiq 15. 12. 2007 15:38

a kam ides skusat? poznas nejake posluchove studia na slovensku?
I`m not like them, but I can pretend..
alximiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 15. 12. 2007 16:56

Ano, poznam, ale zistil som ze tam maju len KOSS, Senny tam nemaju. Existuje nejaky zoznam posluchovych studii na Slovensku? Ja som nic nenasiel. Poznam este jeden obchod kde maju aj Senny, ale neviem ci je tam aj posluchove studio.

Mam si tam vziat nejake audio cd s roznymi zanrami? Moze to byt RW, ci radsej len R?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků