[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 1. 2008 18:41

Prave pocuvam A perfect circle, Bon Jovi, Dropkick Murphys a Smetanu a ked HD555 nemaju dobre vysky, tak ja uz netusim... A velmi dobre viem, ako zneju cinely a triangel v reali...
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 1. 2008 18:43

presne predchadzajucim prispevkom som chcel poukazat na toto aurelius9 Ak su to raz zle sluchadla, nepomoze uz nic. Ak za nieco stoja, eq resp. iny zdroj pomoze
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 1. 2008 18:46

Tak potom palinoch- suhlas :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 28. 1. 2008 19:09

To je mi zas diskusia... Nech si to kazdy upravi podla svojho, tak ako mu to najviac vyhovuje (Kazdy ma predsa iny sluch a ine preferencie). Ale porovnavat sluchadla pri pouziti roznych zdrojov zvuku a roznych nastaveni (hlavne EQ) mi pride hodne neobjektivne a zavadzajuce.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 28. 1. 2008 19:18

Aurelius
pokial nemas vedla seba triangel, alebo husle, alebo cokolvek, a nemas nahraty ten isty ton, ktory si mozes zahrat raz na nastroji a raz vypocut na sluchadlach, tazko mozes urcit ci to co sa reprodukuje je realne. Ja tiez velmi dobre viem ako znie klavir a ine hudobne nastroje, ale musel by som mat dobru zvukovu pamet, aby som mohol prehlasit ze HD595 mi reprodukuju realne. Povedzme ze su k realite podla niekho blizko, podla niekoho dalej. Okrem toho, sluchadla ti zahraju to co posle zdroj, ak nemas uzasny zdroj (povedzme velmi dobry CDP, ktory sa velmi blizi realite), ako mozes prehlasit ze je nieco realne, ked iny komponent tazko pusta to "realne" do obehu. Myslis si ze zvukovka v PC(a nie daka Lynx22, ale to co bezne mame) alebo mp3 prehravac moze zahrat nieco realne?

Mimochodom, neviem preco sa furt ohanas cenou, Kuba za svoje HD595 7000 nedal, ja tiez nie, (konretne 4600 SK, co nie je az tak daleko od ceny HD555), takze tento argument je dost irelevantny, aspon pre vacsinu vlastnikov HD595 (DC20 a Apletree pokial viem tiez nedali za sluchadla 7K)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 28. 1. 2008 19:23

Ja som za ne dal 5200 SK : )
ShanDo
A este si zabudol na kvalitu nahravky a mastering, ktore dokazu takisto riadne zamavat vyslednou kvalitou, resp. realnostou pocuteho zvuku.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 1. 2008 20:55

ShanDo - asi si ma nepochopil...ja som vobec nemyslel ceny HD555 a 595, to bolo myslene vseobecne, takze nicim konkretnym som sa tu neohanal.

Co sa tyka tej realnosti, u sluchadiel sa bavime vacsinou o relativnych pojmoch. Cize v urcitych medziach aj mp3 dokaze zahrat dany nastroj realne! A je zrejme, ze tu ide o podobnost, nechytajme sa tu uz konecne za detaily! A vlastne, to vsetko, co si napisal o realnosti, ako sa tu potom recenzenti mozu ohanat vernostou sluchadiel...? Ja verim len v jedno testovanie- myslim, ze je to firma Cabasse, ta neporovnava kvalitu svojich repro s konkurenciou, ale priamo so zivou hudbou!

A ak zvuk, ktory produkuju sluchadla, pripomina to, co pocujem v skutocnosti, ako to mam potom dokelu nazvat?
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 28. 1. 2008 21:42

pretoze dost velka cast diskusie sa niesla v uvazovani nad kvalitou a rozdielom medzi HD555 a HD595.

pripominat realitu a byt realne je rozdiel, suhlasim ze je to o slovickach a relativne chapanych pojmoch, takze to radsej necham tak, este si dakto pomysli ze si chcem uzurpovat monopol na pravdu alebo co :)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 1. 2008 22:09

ShanDo - ale nie,len mi to zacalo pripominat diskusiu o tom, co je high-end.... :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 1. 2008 22:13

A co je to vlastně high-end? HD 555 teda IMHO rozhodně OMFG ne. :mrgreen:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod fernetik 28. 1. 2008 22:27

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nic proti..ale trochu sa to stale toci dookola./propomina mi to diskusiu o vsem a o nicem :mrgreen: :mrgreen:
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod eraser_svk 28. 1. 2008 22:38

asi tak...

z mojho pohladu ide o nadpriemerne sluchatka, ktore potrebuju k poriadnemu oziveniu a potrebnemu zhutneniu prejavu zasah ekvalizera (na mojom vystupnom zariadeni)... vysky su podla mojich usi zastupene az-az, viac si ich tam ani neviem predstavit, to by mi uz odletela hlava :wink:

debatu na temu high-end nechavam tak, ja som za tu cenu viac nez spokojny, sluchatka ma nutia robit si poriadky v archive a FLACovat :wink:
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 29. 1. 2008 13:02

Ja tu skratka niektorych ludi nikdy nepochopim...

Jersey II. povedal som niekedy, ze HD555 su high-end?
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 29. 1. 2008 13:14

Opravdu jsi mě nepochopil, jelikož já si jen dělám legraci. Ale je mi líto, že to není z mého příspěvku poznat. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Kuba4 29. 1. 2008 15:46

Já jsem chtěl jen trošku mírnit nadšení. 555ky jsou dobrá sluchátka. To je ale vše. Ze 17 stran je 15 o ničem. Jeden točí dokola o nástrojích, druhý o EQ, 5 si dělá ***** a to už nemluvím o tom, kolik dalších zbytečných témat z tohoto vyšlo.
Kuba4
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka