[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 20. 7. 2009 15:51

:)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod thePrayer 20. 7. 2009 16:21

Arcturus - Shipwrecked Frontier Pioneer

A vůbec další songy od Arcturu, to je přímo orgasmus, ty vokály jsou nesrovnávatelný se zvukem před modem sluchátek a to se mi zdál ten zvuk úžasnej, po modu je přímo BOŽSKEJ!!! :D

A to je mam nový a to se ještě rozehrajou...ááá se zbláznim pánové :D xD
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 7. 2009 16:24

Tak gratuluju k HD595, ať slouží. ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 20. 7. 2009 16:51

Když to tady čtu, zdá se mi to až neuvěřitelný...:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Morlith 20. 7. 2009 22:57

ked to tak citam lutujem ze potrebujem notas :(
Morlith
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Joska6868 12. 11. 2009 00:06

Dneska mi přišli Senny HD555, už modnuté. Ze zvědavosti jsem hnedka vrazil jack do notebooku. Samé ostré, plechové tóny. Ale já byl v klidu. Za chvilku totiž dorazila i zvukovka E-MU 0202. Nevěřil bych, jak obrovský to může být rozdíl oproti zvukovce v notebooku. Zcela vážně, ten rozdíl poznáte okamžitě při prvním poslechu první skladby. V souvislosti s tím doporučuju obchod muzikant.cz. Zboží mi dodali druhý den a ještě jsem usmlouval 200Kč dolů.
Joska6868
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 12. 11. 2009 00:55

Jojo, Emuna je fakt solidní kousek. :) Taky mi ten přechod praštil přes uši (a to jsem přecházel z creative zvukovky)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -273,15C 12. 11. 2009 07:59

jj taky se pridam... Emu je skvela investice, cistota projevu je uzasna...
PS: sluchadla jsem vzal domu k Onkyu a uz to neudelam...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior

Odeslat příspěvekod Maadaf 9. 12. 2009 14:35

Mel sem Senny 555 na hlave, sedely bez problemu, ale pritlak na usi byl znacny a po 10 minutach az neprijemny. Co s tim? Lze je nejak trvale roztahnout? Nebo casem povoli? Predpokladam ze u 595 by byl problem stejny.
Maadaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 9. 12. 2009 15:00

Maadaf --> Niekde som tu cital, ze sa to da vyriesit tak, ze das medzi sluchadla trebars knihy, aby sa trochu roztiahli.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod semaniaci 9. 12. 2009 15:48

áno dá sa to riešiť aj ako vraví odar, ale mne sa tiež zdal na začiatku trochu veľký, ale po asi dvoch týždňoch, alebo mesiaci to povolilo a teraz sú nesmierne pohodlné
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mufman015 9. 12. 2009 22:27

Ten přítlak povolí. Už po týdnu je znát poměrně dost markantní změna.
doma: E-MU 0202 USB ---> HD 555, KPP, SR 60i, HD 201
venku: ZEN ---> EP-630
mufman015
Junior

Odeslat příspěvekod Kejchal 17. 12. 2009 13:48

Vcera jsem koupil HD 555ky. Poslouchal jsem je cca dve hodiny. Vim, ze nejsou zdaleka rozehrane, ale to me v tuto chvili neuklidnovalo. Zvuk velmi cisty, vysky ciste prokreslene a ne prilis ostre. Basy? Basy slabe, prokreslene ale velmi plitke a jakoby v pozadi stredu a vysek. Stredy hodne vyrazne, po pravde jsem neslysel vyraznejsi a presnejsi podani stredu.
Dnes rano jsem uvazoval, ze bych dokonce sluchatka vratil a zkusil nejake s vyraznejsim basovym podanim. V soucasnosti me bavi posluchat muziku co si o to proste rika.
Jeste pred tim si rikam ale, zkusim mod o kterem pisi typci na avmania foru a rozhodnu se.
Samotny mod kdyz to prezenu cca 10 minut velmi opatrneho sachazeni. A co bylo potom?
Neskutecne. Nechapu, jak jedna jeb*uta penova samolepka dokaze doslova odj**at vyborne hrajici sluchatka. Zvuk je proste o level vys. Ja citim minimalne 25% rozdil k jednoznacne lepsimu. Zvuk pro me ziskal jiny rozmer, basy jsou najednou uzasne, ne prilis vyrazne, ale hodne znatelne a velmi decentne podavane. Proste v presne takove mire jako si jich prislusna skladba zada.
Shrnuto podtrzeno. Pred modem nemastny neslany prednes. Po modu slany mastny a zatracane vyzivny zvuk.
Kdybych mohl rozdavat Kristalovou lupu dostane ji avmania za tohle forum a hlavne diky lidem eraser.svk spolu s aurelius9 za inovaci, aktivitu se podelit a jejich zapaleni pro vec.
Diky vam chlapi nemam tohle zvukove uzasne mostrum v planu vracet.
Kejchal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otof 24. 12. 2009 20:53

nazdar avmaniaci......tak sem na Vánoce dostal HD 555. Zarazila mě jedna věc. Určitě to budete brát jako blbý dotaz, ale chci mít jistotu. Doufám že položím otázku pochopitelně. Jakmile začnou hrát, tak ty sluchátka z vnější strany (černý kryt) jdou slyšet jako nějáký malý reproduktor. Tím pádem všichni okolo v pohodě poznají co se hraje.čekal jsem že to bude slyšet, ale ne až tak. Díky za odpovědi
Samsung YP-P2
AKG K 324 P, Senny HD 555
otof
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 12. 2009 20:57

Ano, je to úplně normální, proto se nazývají otevřené.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránkaDalší stránka