[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 5. 4. 2010 20:42

Reklamacia podla zakona mesiac. Ale lepsie, ako keby sa ti mali rozpadnut tyzden po padnuti zaruky.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 4. 2010 16:33

Taky nerad reklamuju, ale moje chyba neni, že to praská.. ostatně ani toho obchodu..
Daemonius
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 6. 4. 2010 16:45

Tak nereklamuj :D Co na to napisat . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 6. 4. 2010 19:49

Jen to reklamuj, nebo se s Tebou někde mazlej? Vždyť to je Tvoje právo.Pokud máš čistý svědomí tak se vykašli na city.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod predator8003 13. 4. 2010 14:39

Caute, chem si dat poradit, presiel sim si celu tuto diskusiu ale predsa niesom rozhodnuty. Chcem kupit nove sluchatka no neviem sa rozhodnut :). V PC mam ASUS Xonar X2/PM takze by som k nej chcel nejake adekvatne sluchatka kedze doteraz mam len KOSS Porta Pro, ktore primarne pouzivam k prehravacu COWON D2+. Sluchatka hladam v PC nie k prehravacu. Este podotknem, ze hudbu mam na 90% v 320kbps a nieco uz aj vo FLACu. Skor ako sa spytam na sluchatka mam este otazku ci by bolo vhodne dokupit k tej zvukovke exte nejaky externy zosilovac?

No a teraz k tym sluchatkam. S cenou by som sa rad dostal do tych 150€ plus, minus. Nerad by som siel vyssie, ale ak mi to rozumne odovodnite mozem pouvazovat :-D. Dost podstatna vec na sluchatkach je aby ma po par hodinach na hlave netlacili.

Takze v tej cene sa rozhodujem na HD555, AKG K142 alebo AKG K272, Grado SR60 alebo SR80. Pripadne nejake ine navrhy? Z toho co som si precital najlepsie vychadzaju tie senny ale dizajnovo sa mi az tak nepacia (aj ked to nieje podstatny faktor). Dizajnovo sa mi velmi pacia Grado...
takze budem rad za vsetky vase pripomienky.
Audiolab 8200P + Audiolab 8200DQ, Bower & Wilkins 683 S2, Project Polaric, Topping D30 AKG 701, Bayerdynamic DT-1770, Fostex T-X0, Hifiman HE4XX
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2010 22:56

Tak jsem právě zjistil, že mám ty úpony kloubového napojení mušlí k mostu popraskané taky. Vše nafotím a namailuju prodejci - co s tím. Bohužel, pokud je bude chtít vrátit, budu muset reverzovat mod na 595ky... Vypadá to, že Senni vymysleli kur.vítko, které se obrací proti nim...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -273,15C 20. 4. 2010 07:26

EKKAR: Prosim te napis i dotaz ohledne nahradniho dilu... myslim si ze trochu sikovny clovicek si to doma muze vymenit sam a cena toho dilu by nemusela byt az tak vysoka... Pokud by to slo tak bych hned objednal 2xL a 2xP :D
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2010 07:33

Smutne je, ze sluchadla za taku cenu maju toto nedomyslene. To uz naozaj nastve.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 20. 4. 2010 07:51

Já mám na HD555 taky malou prasklinu. Co jsem se ptal v panterovy, prý prodávaj jenom celej hlavovej most asi za 800(???).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -273,15C 20. 4. 2010 08:09

Bina: to snad ne... maji tam evidentni konsrukcni chybu, protoze v podstate otaceni okolo osy te musli zabrani pouze a jen ten chatrny plast. Takze staci trochu si nedat pozor a prasklinka je tam... ja to nechal zajit az tak ze se mi vylomil kousek :-/ ale 800 za to nedam... pred vyprsenim zaruky a pokud budou pozitivni informace o uplatneni zaruky, tak je taky poslu...

Jeste me napadlo, tady na foru jsou hodne sikovni a zrucni lide... nenajde se nekdo kdo dela plastove ci jine odlitky? ze by se demontovla jen ta praskla cast (urcite to jde) udelal by se nejaky otisk a k hrane (uvnitr plastu) by se to zesililo nejakou vnitrni vystuhou... pak by se to nastrikalo stribrnou barvou a bylo by to jako original, ALE LEPSI, funkcnejsi...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alibababa 20. 4. 2010 08:50

hodte sem pls nekdo detailni foto at to muzu doma taky porovnat...
alibababa
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 20. 4. 2010 13:22

Obrázek
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 4. 2010 14:31

Jak na to koukám, tak moje HD 485 mají ten systém úplně stejný, ale prasklinka, naštěstí, žádná. Mám je už tak tři roky... Máte všichni na mysli tu prasklinku v místě, kde je ten nápis "Sennheiser"? Nebo to někomu praská i jinde? Třeba je problém v nekvalitním plastu, který hodně dlouho používali právě při výrobě HD 555, a přišli na to až po nějaké době...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 20. 4. 2010 14:33

tam kde to praská mne je vidieť z vrchu ako keby na tom nieste bol ten plast spájaný
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 4. 2010 15:11

U mě je to na stejném místě jako to má Semaniaci.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků