[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThomasKo 20. 4. 2010 17:22

Na tom istom mieste ako semaniaci, na jednom slúchadle ju mám asi tak 2x takú hrubú, na druhom približne rovnakú.Keďže sú kupované z anglicka tak to spravím sám, zalaminujem to :D. To vydrží večne.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 4. 2010 19:15

Bína píše:U mě je to na stejném místě jako to má Semaniaci.

Potvrzuju, je to v tom samém místě - i u mne, na obou mušlích.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -273,15C 20. 4. 2010 20:50

u me taky stejne. myslim ze chyba je i ve spojeni protoze at se snazim prasklinu sebevice uzavrit, mam ji trochu vetsi, tak to proste nejde. Takze si myslim ze tam je chyba v odlitku kdy je v tom plastu po prisroubovani vneseno napeti a staci trosicku otocit a vznikne mala praslina... pokud si nedate pozor tak se bude zvetsovat a zvetsovat az...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2010 20:54

az vymenite cely hlavovy most :(
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 4. 2010 21:09

Tohle jsem dneska odepsal prodejci, když mi na mail odpověděl, jestli mu můžu poslat fotky těch prasklin:

...přikládám detailní fota obou prasklých nosníků mušlí. Nikdy by mne nenapadlo podezírat značku Sennheiser z takové frapantní závady - evidentní nedodržení/porušení technologické kázně při termoplastickém lisování těchto nosníků mušlí. Pracoval jsem více jak 8 let v plastikářství - subdodavatelské výrobě pro automobilní průmysl - tyto projevy velmi dobře poznám. Lidově řečeno se nazývá "studený spoj" - hmota se při lisování příliš ochladí a v místě, kam ve formě doteče úplně na konci vstřiku, už není její povrch natolik horký, aby byl schopný se dostatečně spojit do jednolité masy a vznikne oblast velmi náchylná k takovéto závadě. U výrobku označeného jako kategorie High-End bych předpokládal daleko vyšší důraz na kvalitu a kontrolu kvality výroby..."

A samozřejmě i ty fotky obou stran.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2010 21:13

Tak ci tak si myslim, ze nebudu ludom tie hlavove mosty vymienat zadarmo. Osobne som uvazoval o HD 555 / 595 do prace, ale ked tak citam - dalsie sluchadla, ktore skrtam zo zoznamu. Zial.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod semaniaci 20. 4. 2010 21:42

ja to mám zatiaľ len na jednej strane a ich mám už skoro rok. snažím sa byť nežný ku nim :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 4. 2010 21:44

Pokud to správně vidím, tak problém není na hlavovém mostě, ale na té části, která ho spojuje s mušlemi. A je to jen jeden kousek plastu. To by přece pro Sennheiser neměl být takový problém jich pár tisíc vyrobit, a rozeslat do servisů po celém světě, aby se taková závada mohla opravovat výměnou oněch prasklých plastů... Zase asi záleží na tom, do jaké míry je tento problém rozšířený, a jak moc na něm "tratí" jak prodejci či distributoři, tak samotný Sennheiser.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod semaniaci 21. 4. 2010 08:46

Nolwendil píše:Zase asi záleží na tom, do jaké míry je tento problém rozšířený

tak ako vidíš takmer každý kto tu má HD555, tak má takýto problém
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlis42 21. 4. 2010 09:32

jj mam to na jedne taky, asi to tam je jiz od vyroby...
pavlis42
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 4. 2010 17:19

Pavlis, očekávej, že se to objeví i na druhé. Zástupce prodejce mi odepsal, že laple mám zabalit a poslat z5 na adresu e-shopu. Tak jsem zvědavej, co s nima provedou - jestli mi pošlou ty samý po opravě, nebo nový. Pro bastlíře není problém udělat někam pro jiného těžko zjistitelnou značku...
Takže jsem je "de-modnul" a už je balím k odeslání...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod thePrayer 21. 4. 2010 21:44

hh to je šílený.. naprosto na stejný mušli a stejnym místě jako to má semaniaci, zejtra hodim foto.. tak to je síla. Nikdy jsem si toho nevšiml. :D Ale reklamovat nebudu, je to jen vlasová trhlina, když by se to zvětšovalo, stáhnu nějakou izolačkou a bude klid.

Ekkar: Tos tam vracel kur.vítka? Myslíš že by to poznali že tam maj bejt? ale tak když neni problém s driverem, tak se dovnitř rochat nebudou, ne? :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlis42 22. 4. 2010 08:38

ja to resit zatim nebudu, zaruka jeste dlouho a zatim mi neprijde ze by to nejak pracovalo, navic tohle je snadno opravitelny i v domacich podminkach. Vracet kur.vitka a posilat na reklamaci se mi zatim kvuli tomu nechce.
pavlis42
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 4. 2010 16:12

Kur.vítka jsem vrátit musel, protože jak jsem zkoumal konstrukci, tak ten držák mušle je sešroubovanej ze 2 dílů - nahoře ze směru od hlavy jsou vidět jen 2 šroubky s křížovými hlavičkami, ale dole těsně nad čepem, kterým držák vstupuje do mušle je TŘETÍ šroubek - a aby se k němu bylo možné dostat a ten vnější prasklý díl odmontovat, musí se mušle celá oddělat z čepu - což znamená ji kuchnout a UVNITŘ odšroubovat 2 další šroubky ze třmenu, držícího ten čep - pak se z čepu stáhne mušle, odšroubují se všecky 3 šroubky držící vnější plast (tedy to co popraskalo), plast se vyhodí a opačným postupem se namontuje nový kus - celkem tedy na každé mušli bude nutno demontovat a zase zašroubovat minimálně 8 šroubků (a to jsem možná na nějaký ještě nepřišel) - a samozřejmě jako první se musí demontovat to měkké obložení náušníku a hned po něm deska s měničem - takže ono chybějící kur.vítko (v originále umístěné na perforovaném plastu hned pod měničem) by každého ihned praštilo do očí.

TAKŽE PRO VŠECHNY - KDO SI UDĚLAL NA HD-555 MOD NA 595 A BUDE CHTÍT REKLAMOVAT TY POPRASKANÉ BOČNICE - PŘI OPRAVĚ SE MUSÍ VLÉZT DO MUŠLE A CHYBĚJÍCÍ KUR.VÍTKO MŮŽE DÁT ZÁMINKU K ODMÍTNUTÍ REKLAMACE - sám to riskovat nehodlám, takže jsem ty pěnopásky nalepil z5... Dnes ani zítra už to poslat nestihnu, tak doufám po víkendu - o výsledku samozřejmě budu referovat včetně konkretizace e-shopu, kde jsem kupoval a reklamoval.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mufman015 23. 4. 2010 16:53

Tak bohužel musím také přispět se svou nemilou zkušeností, ne nepodobnou s těmi vašemi... :oops: Od těch prasklin, co jsem tu viděl se ta moje liší tím, že je více na straně a má celkem slušnou tendenci se rozlejzat. Na fotce je to vidět hůř než ve skutečnosti, tak jsem to označil šipkou. Zkrátka až do tohoto místa je od té praskliny vidět v dobrém světelném úhlu taková "cestička", která sice ještě není prasklinou, ale brzy asi bude... Jediné co mě napadá, je zkusit v dohledné době reklamaci. A to musím říct, že se ke sluchátkům chovám maximálně slušně (běžně mi věci vydrží o poznání déle a jsou v lepším stavu než u lidí v mém okolí), nikdy mi nespadly, nikdy na ně nikdo nesedl nebo něco podobného, vždy když jsou nepoužívána jsou volně položena a nepůsobí na ně žádné síly. Sluchátka mám cca půl roku s tím, že je mám doma, kde jsem pouze asi tak každý druhý víkend a stihnu je za ten víkend poslouchat tak maximálně 5-6 hodin, tudíž moc si toho ještě neodsloužily, aby měly nárok to takhle zabalit.... :-|

EDIT: popré jsem prasklinu objevil už někdy v prosinci nebo lednu (cca po 3 měsících užívání), byla však ještě dost malá a tak jsem to neřešil a kdyby se nerozlejzala, nechal bych to být a nereklamoval. Takhle asi budu muset, protože když nebudu, tak hádám, že do půl roku budu mít tenhle díl na dva kusy...
Přílohy
DSCN0032.jpg
DSCN0032.jpg (71.86 ) Zobrazeno 2241 krát
doma: E-MU 0202 USB ---> HD 555, KPP, SR 60i, HD 201
venku: ZEN ---> EP-630
mufman015
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka