[recenze] GRADO SR 60 - 1. část - zpracování

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 25. 12. 2007 11:54

Byl někdy, někdo z vás v Brooklynu?
Já tedy ne a ani se tam možná nepodívám, ale sluchátka GRADO, která odsud pocházejí mají jasno: ,,V Brooklynu se rodí kvalita!"
Tento slogan jen potvrzují GRADO SR 60.

Co si o základním modelu Brooklynské značky Grado povíme na začátek? Asi jen to, že pokud se vám tento kousek techniky dostane do ruky, nebudete se ho chtít vzdát. Kvalita a dojem prestižnosti vás uchvátí.

GRADO SR 60 jsou sluchátka otevřeného typu.
Pokud hledáte sluchátka, která budete používat před spaním a nepřejete si rušit spící osobu vedle sebe, tak vás zklamu, GRADO nejsou pro vás. Zvuk, jenž se line z každého extrémně otevřeného mušle probudí i leckterého spáče. Pokud, ale neholdujete extrémní hlasitosti v nočních hodinách a chcete si večer už jen poslechnou oblíbenou skladbu a jít spát, tak se nemusí těchto sluchátek nikterak bát, je to více méně na uživateli, jakou cestu preferuje.

Než přejdeme ke konstrukci sluchátek, popíšeme si v rychlosti obal, krabici, ve které tento model dostanete.
Obrázek
Z obrázku nejsou patrné rozměry krabice, ale mohu jí vystihnout jedním slovem: ,,Obrovská!" Pokud si pro sluchátka budete vyzvedávat na poště, tak je zbytečné si s sebou brát nějaký batoh, krabici tam stejně nedostanete.
Po otevření krabice se naskytne velice příjemný pohled, vše je uspořádáno, sluchátka odpočívají pevně v molitanu, vedle nalezneme smotaný 2.3 metru dlouhý a 5mm široký kabel, zakončený 3.5 mm Jackem (je přibalena i redukce 6.3mm).
Obrázek
Nakonec nás krabice se svým obsahem překvapí záručním listem + upozornění o reprodukci ve dvou jazycích( Anglicky, Česky).

Nyní se konečně dostávám k samému jádru recenze a to zpracování.
Pro ucelení vzhledu se podívejme na první obrázek samotných sluchátek.
Obrázek

Grado jsou klasická sluchátka, nečekejte zde Comfort Zone, ani sklápěcí náušky. Pokud někdo z vás dostal při pohledu na obrázek pochybnosti ohledně komfortu nošení, tak na ně rychle zapomeňte. Tyto sluchátka jsou velice pohodlná, všechnu parádu při nošení zajišťují molitanové náušky, aby také ne, při průměru 83mm, samotný měnič 55mm + nosná konstrukce = 70mm. Tyto čísla napovídají, že se Grada neřadí do třídy sluchátek, která zmuchláte a dáte do kapsy. Sám nevím, kam je podle velikosti zařadit, jsou mála, ale zároveň velká. V porovnání s Koss Porta se sluchátka řadí do větší třídy. Kossy s parametry měniče 45mm + nosná konstrukce = 47mm, jsou oproti Gradům menší, působí dojmem lacinosti a nudy, ale ke všemu se dostanu v průběhu.
Pro představu velikosti molitanů v poměru s mušlí + nosnou konstrukcí nám pomůže další obrázek.
Obrázek

Jak si Grado SR 60 stojí ve zpracování s Koss Porta Pro?
Jednoznačně se vítězem stává GRADO. Každá sluchátka mají ve zpracování své mušky a ani Grada nejsou vyjímkou.
Při pozorném zkoumání se mi naskytl pohled, který mě nepotěšil, ale abych řekl pravdu ani nijak nevytrhl z růžových brýlí.
Nosná konstrukce působí velmi pevným a robustním dojmem, ale najdeme zde kousek neubroušené umělé hmoty, lis nemůže umět vše a poškrábaný spodek mušle. Možná mám smůlu na kousek, možná také ne, to nevím, ale takovéto nedostatky jsem našel i při
pozorném zkoumání Port, takže tomu nevěnuji pozornost a mé hodnocení bude ovlivněno jen minimálně, protože co se ztratilo na mušlích se dohnalo na zbytku konstrukce.
Hlavový most je obalený v kožence, švy jsou zatavené, nikdy nic nečouhá, netrčí.
Držáky měničů jsou pevné s velkým popisky L a R, jejich pevnost se zdá velmi dobrá, proto bych se nebál, že dojde k nějakému ulomení.
Mušle drží na svém místě velice pevně, nekvrdlají se a kvalita uchycení je velmi dobré, přichyceny jsou 3mm tlustým oválným spojem.

A nakonec poslední věc.
Jak se sluchátka nosí ve srovnání s Koss Porta Pro?
Absolutně bez problému. Sluchátka nemají tendenci padat jako Porty, komfort mi přijde o kousek lepší. Opravdu největším plusem je pro mě zmiňovaná věc, Grada nepadají, neklouzají, prostě jak si je na hlavu dáte, tak je budete mít. Proto musím hodnotit více než kladně a Porty mají v tomto směru opravdu velký kousek k dohnání. Jelikož mám dlouhé vlasy, tak se můj poznatek může lišit o pánu s ježkem.

Pokud si vše nakonec sečteme jako ve škole, tak se dostaneme k zajímavému závěru:

Konstrukce - 4/5 (Kousky umělé hmoty, nedobrusky)
Pohodlí - 5/5 ( Nemám slov, parádní)
Kabel - 5/5 ( Lehký, pevný, nepřekáží, působí dojmem exkluzivity)

Podtrženo a sečteno
GRADO SR 60 dostávají od mě hodnocení 4.5 / 5 ve školském známkování 1-.
Za nějaký čas se dostaneme také ke zvuku, ale prozatím ho nechám odpočívat a rozehrávat.

============================
Upraveno - zaměněno měniče za mušle
Naposledy upravil Dzordano_Bruno dne 25. 12. 2007 13:16, celkově upraveno 1
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 25. 12. 2007 12:01

Ještě jsem zapomněl přidat poslední fotku:

Obrázek
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod DC20 25. 12. 2007 12:02

Pekna recenzia ;) Len tie prve dve fotky by mohli byt ostrejsie :)
// EDIT druhe dve :D
Naposledy upravil DC20 dne 25. 12. 2007 12:06, celkově upraveno 1
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 25. 12. 2007 12:04

Díky:)
Fotky se nepovedly, to jsem si taky říkal, ale opravdu není chyba na vašem přijímači, ani v N73, ale ve fotografovi, má dřevěný ruce :D
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 12. 2007 12:07

ha ha co ma najviac potesilo, je to ohladom krabice. urcite spracovanie a ulozenie je na velkej urovni. to uz samo o sebe musi naznacovat s akym vyrobkom alebo znackou ma clovek do cinenia :lol:
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 25. 12. 2007 12:17

pekne napsano, rozhodne lepsi nez hodnotit hned vsechno jak tino :mrgreen:
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 12. 2007 13:11

Hezké, snad jen pozor na pojmy měnič a mušle. Mám pocit, že je zaměňuješ.. Elektrodynamický měnič je srdce sluchátek, které mění (od toho měnič) přiváděný eletrický signál na akustické vlnění. Je ukryt právě v mušli - ta je potom, použiji-li Tvůj obrat, extrémně otevřená. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 25. 12. 2007 13:17

Ok, díky,
upravil jsem to, snad to bude už ok :)
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 12. 2007 13:43

pekne, uz sa tesim na part o zvuku :wink:
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 12. 2007 14:35

Dobre, take se tesim na dalsi cast :wink:
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 12. 2007 16:01

Velmi pekna recenze.
Jeste lepsi kabel maji SR225 a vys.
BTW-N73 prece nema tak spatny makro.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 25. 12. 2007 16:27

The Wolverine:

Tak i tento kabel mě vyvedl z míry, ale příjemně:) SR225 budou asi celkově i lepší, ale koukal jsem na zahraniční recenze a přesto SR60 byly lepší, tak nevím. Ale tak, či onak se bude jednat o kvalitní sluchátka.
Jinak N73 umí makro a další ptákoviny, ale já s tím mobilem neumím, vypůjčil jsem si ho na pár fotek, takže proto taková kvalita, bylo to spíš foceno, pokus omyl.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod appletree 27. 12. 2007 12:07

No ja som zvedavy na to porovnanie zvuku s Portami. A tiez ci nehraju nejako vyraznejsie smerom von, aby som nemusel obtazovat vsetkych v MHD tym co pocuvam.
appletree
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 27. 12. 2007 12:41

Porty myslim nemaji moc sanci...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 27. 12. 2007 12:56

appletree:
Na Tvojí otázku můžu odpovědět hned, hrají dost ven, ale pokud si vemeš hluk v tramvaji atd. tak to nebude tak hrozné a další věc, nevím jak Tobě, popř. ostatním, ale mně je úplně ukradené, jestli tím někoho ruším. 15minut, co jedu v tramvaji, tak to vydrží a když jedu já bez sluchátek a sedne si vedle mě někdo s Portama a řve mu to jedna báseň, tak jsem i rád, aspoň vím, že jsou i další maniaci jako jsem já:))

xxxdvorixxx:
Porty mají šanci, ale jako, to se vše dozvíš druhé části, na kterou se vrhnu už dneska. Protože po 3 dnech jsou rozehrané jakš takš, ale ten zvuk je i tak velice zajímavý.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Další stránka