Kvalitni in-ear vs. kvalitni uzavrene sluchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 20. 2. 2008 18:05

tomeq tie penove nastavce su velke? vycnievaju dost z ucha? na obrazkoch sa zdaju byt brutal velke a neforemne, ale to asi nebude pravda. hlavne ma zaujima ako dlho vydrzia, a ci su z takeho materialu ako stuple na odhlucnenie.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 2. 2008 19:35

Tomeq: dík to jsem nevedel, me to prislo divny ze mi znely lip UE kdyz jsou lepe hodnoceny shure zrejme to bylo temi nastavci/molitanami jeste zkusim poslechnout, hlavne nejsem rozhodnutej pro jaky spunty nebo klasicky, ja se bal ze mi nebudou prave sedet ale urcite by taky sedeli tyhle novejsi nastavce.

Palinoch: jakmile to zarazis nejsou moc videt ,molitanova nastavec urcite ne, telo spuntu ti prilne k uchu: http://www.headphone.com/productPhotos. ... 0020330530
akorat tady nejsou zaraženy v uchu to je videt :wink:
Naposledy upravil hmpf dne 21. 2. 2008 08:11, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 21. 2. 2008 00:21

toto snad na predstavu o velkosti bude stacit

Obrázek

Nastavce su vyrobene zo zvlastneho materialu, podla obrazku sa to tazko odhaduje. Je to nieco ako guma s mikroskopickymi bublinkami. Vobec sa to neda porovnat so zltymi penami co kupis za par korun v lekarni, alebo su tiez dodavane k niektorym sluchatkam. Su jemne a velmi prisposobive, ked ich stlacis, este par sekund zachovavaju tvar. Ak si vsimnes (na inej fotke :D) zo zadu toho nastavca - je na rozdiel od beznych plny, cize to bude zrejme ten dovod preco tak dokonale odizoluju okolity hluk.
Co sa tyka zivotnosti, zrejme ju maju kratsiu ako bezne nastavce. Ja ich mam asi 2 mesiace, pocuvam v priemere tak 1,5 hod denne a zatial su ok, aj ked malinke opotrebenie uz na nich badat.
Toto sa mi paci na Shure - dokazu aj z malickosti urobit vedu a pohraju sa este aj s tym nastavcom - az kym ho neprivedu takmer k dokonalosti. Lebo prave u in-ear je nastavec jedna z najdolezitejsich veci. Ani tie naj x-pasmove sluchatka ti nebudu hrat dobre, pokial nebudu poriadne doliehat v uchu.
Cize mozem len odporucit...
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AmPere 21. 2. 2008 13:11

ano - alfou a omegou zvuku špuntů je správné usazení v uchu.

- k tomu je potřeba několik týdnů si hrát s volbou správného materiálu a velikosti.

několik desítek minut v poslechovém studiu nikdy neposkytne takové podmínky, aby se špunty předvedli v plné síle - proto je nutné brát takový poslech s rezervou.

spíše pro orientaci, jak sednou do ucha s tím, že zvuk se časem ještě o značný kus zlepší.


pěnový materiál skutečně většinou dává nejlpeší výsledky (hlavně na basech), ale zároveň je nejsložitější jej do ucha správně umístit, čili na krátký poslech ve studiu se příliš nehodí...
Specializovaný prodejce sluchátek.
Finalista ceny kvality ShopRoku 2012 - www.shoproku.cz
AmPere
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 2. 2008 14:47

chlapi dik za konkretne info! velmi uzitocne. aj pre mna, hoci vlasnim spunty. este raz dik!
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 23. 2. 2008 17:07

No tak som sa bol pozriet na HD 25 do jedneho bratislavskeho posluchoveho studia a kratko na to som ich potom aj kupil. Mal som moznost vyskusat si tam aj super fi 5 (konstrukcne identicke s triple fi), ktore v obchode sice nepredavali, ale medzi recou vysvitlo, ze samonty majitel predajne ma jeden par so sebou. Bohuzial som ich skusal tak kratko, (iba par minut) ze si z toho uz skoro nic nepamatam :lol: pouzil som nausniky pre sennheiserovske spunty (iba stredna velkost) a ako tu uz niekto pisal, najdenie tej spravnej polohy moze byt klucove a dost pochybujem, ze som ich mal nasadene tak dokonale aby sa mohli predviest v plnej sile. Preto ked konstatujem, ze HD 25 sa mi zdali zvukovo lepsie, tak fanusikovia spuntov to mozu (a pravdepodobne aj budu) brat s rezervou. Sam by som bol zvedavy, keby som mohol porovnat take triple fi (resp. mozno by stacili aj tie super fi 5) a HD 25 trochu dlhsie napr. aspon na jeden den alebo par hodin. Btw celkom ma prekvapilo ake su ti UE male ! Na fotkach vyzerali o dost vacsie :D

No a este k tym HD 25, zatial po par hodinach pouzivania by som zhrnul svoje prve dojmy asi nasledovne: Ako plus hodnotim, ze su relativne pohodlne (ani po niekolkych hodinach ma nezacali tlacit) Zvuk je zaujimavy, velmi cisty s vybornou separaciou nastrojov a rozlisenim detailov. Basov je podstatne viac ako na HD 595 ale zaroven menej ako na KPP, zaujme predovsetkym ich tuhost a kontrola, pozitivom je, ze uz neprehlusuju zvysnu cast spektra tak vyrazne ako tomu bolo na KPP. V porovnani s HD 595 sa ale aj tak neubranim pocitom, ze stredy su mierne potlacene (mam na mysli kvantitou relativne ku zvysku spektra) a najma na prechode stredy - vysky dochadza k efektu, ktory ma mierne irituje, prvykrat som si ho vsimol na zvuku husli v niektorych skladbach. Kym tie nizsie registre zvuku husli zneju relativne tak ako by som ocakaval od isteho bodu akoby sa vysky utrhli a zacinaju zniet agresivne - co tomu zvuku dodava mierny nadych umeliny, hlavne ked to porovnam s HD 595. Obcas som mal pocit istej umeliny aj pri niektorych vokaloch, ktore proste nezneli uplne tak akoby mali. Mierna sykavkovitost alebo ako to nazvat. Neviem ci to mozno prisudit uzavretej konstrukcii sluchadiel a slavnemu "kelimkovemu" efektu alebo je to skor umysel navrharov sluchadiel a dosledok ich nazoru ako by tie sluchadla mali hrat. V kazdom pripade by som musel zit vo velmi hlucnej domacnosti aby som sa prinutil uprednostnit HD 25 na akusticke veci a klasiku pred HD 595 (mam na mysli na doma samozrejme), skusal som napr. Vltavu v podani Viedenskeho filharmonickeho orchestra a tam 595ky prehrali 25ky rozdielom ... no tazko to kvantifikovat, je ale proste citit, ze 595ky to zvladaju s nadhladom, ovela presnejsie, prijemnejsie uchvatnejsie s lepsim podanim priestoru bez nejakych zvukovych artefaktov (resp. inych ako su uz obsiahnute v nahravke) Na druhej strane taka "bass heavy" elektronicka hudba ako napr. Prodigy - Smack My Bitch Up mi znie (podstatne) lepsie na HD 25. Ta skladba bez basov proste nema stavu. Podobne prakticky akykolvek hip-hop na HD 25 znie vyborne. Osobne som sa tesil aj na to ako zahraju metal, skusal som Cryptopsy - Adeste Infidelis, Death - Lack Of Comprehension a imo to dopadlo celkom slusne, da sa povedat, ze na moje metalove chute sa viac hodia tie HD 25ky, okrem mierne zosilnenych basov a vysok padne vhod aj taka ta "surovost" ich prejavu. Je teda mozne, ze na niektore hudobne zanre ich budem pouzivat aj na doma. Aj ked na druhej strane neekvalizovane vysky v kombinacii s testovacim zdrojom sa mi zdaju mozno az prilis agresivne :? Mam pocit, ze prave to by mohol byt dovod, preco ma zacalo pobolievat prave ucho :? (co je ale zvlastne, lebo na lavom uchu sa to vobec neprejavilo :roll:) Samozrejme nevylucujem, ze tym ako sa rozohraju alebo ako sa moj mozog na ne lepsie adaptuje sa moje nazory mozu este mierne menit. Testovane na zdroji EMU 0404 USB.

Netrpezlivo cakam kedy sa mi vrati i7 z opravy, aby som ich mohol vyskusat aj v terene, dufam ze ta izolacia bude dostatocna. Pravdepodobne sa na pocuvanie klasiky pokusim trochu pohrat s ekvalizerom. Zatial som ich aspon skusal na sestrinom Creative Zen a podla ocakavania nebol problem s vybudenim na dostatocnu uroven hlasitosti.

A este toto:

tuctuc píše:
appletree píše:tuctuc
A nie si nahodou z blavy , ze ? :mrgreen: ...

Hej z balvy, pozname sa? Do troch tyzdnov ich vezmem, potom hodim nejake info.

Nemyslel som to tak, ze by sme sa mali poznat, iba ze by som si ich napr. mozno rad vypocul ak ich kupis :mrgreen: Ja viem je to dost drze, navyse som uz kupil HD 25ky... ale na druhej strane urobit take porovnanie, nedlzime to tak trochu tomuto threadu ? :lol:
btw tu pises: http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=68556&start=0
ze triple fi "Cena: od cca 6300 Kc " To mas na mysli kupu pouzivanych ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuctuc 23. 2. 2008 20:11

V pohode, ak chces na vypocuti sa mozme dohodnut potom. Tamto som nepisal ja takze s cenou neviem ale na sluchatka sk su za 10500+-. Triplefi su konstrukcne ine:trojmenicove proti dvojmenicovym superfi5 a 3fi su podla toho co som cital aj mohutnejsie trochu. Tie HD25 by som siel vratit ked ta boli ucho z nich a hraju agresivne vysky - to nieje potesenie z hudby..
tuctuc
Junior

Odeslat příspěvekod tomeq 23. 2. 2008 20:49

Appletree - tu cenu cca 6300kc som tam pisal ja, je to cena za ktoru sa pohybuju tieto sluchatka v anglickych internetovych obchodoch.
Viem ze vela ludi bude namietat a ma urcity problem s nakupom v zahranici... Ja kedze som v Irsku vyuzivam ponuku anglickych eshopov pomerne casto a s velkou spokojnostou. A ak to funguje Irsko - Anglicko, nevidim dovod preco by to neslo Cesko - Anglicko...
(samozrejme nemam na mysli Ebay ci Amazon - tie z vlastnej skusenosti na nakup drahsich znackovych veci moc neodporucam!)

Maju ich napr. tu:
http://www.mymemory.co.uk/memory/Ultima ... /Earphones
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F1l1p 23. 2. 2008 21:08

2 appletree - měl jsem HD 25 SP a v podstatě to hrálo, tak jak píšeš ty. Po rozehrání se to o dost zlepšilo -> hlavně výšky a sykavky.
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod tuctuc 23. 2. 2008 21:34



Skvela cena a shop vyzera seriozne. Bral si odtial uz nieco?
tuctuc
Junior

Odeslat příspěvekod tomeq 24. 2. 2008 11:25

Tento este nemam vyskusany, ale nevahal by som si odtial objednat... Vyskusany mam napr. tento

http://www.iheadphones.co.uk/headphones/23603/Ultimate+Ears+Triple+Fi+10+Pro+White.htm

ale tam je zasa trosku vysia cena
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 26. 2. 2008 21:55

tuctuc píše:Triplefi su konstrukcne ine:trojmenicove proti dvojmenicovym superfi5 a 3fi su podla toho co som cital aj mohutnejsie trochu.

jj to ze jedny su 2 a druhe 3 menicove to viem, ale predavac mi tvrdil ze tou vonkajsou konstrukciou su identicke. Mozno sa pomylil.

Btw s tym vratenim HD 25 mas asi pravdu, v tej prvotnej euforii z novych sluchadiel som sa urcite "nepohodlie" pre moje usi pokusal ignorovat stylom "sak to sa nejako spravi". Ale teraz som ich uz dva dni nemal ani na usiach a prave ucho ma stale boli, taka rezava bolest s obcas ustupujucou inokedy narastajucou intenzitou. Bohuzial, pred tymto uz asi oci zatvarat nemozem. Dufam, ze to pojde vratit aj ked som si to bol vyzdvihnut osobne. Zaujimave, ze je to iba to prave ucho, lave je uplne OK. Mam pocit, ze by to mohlo byt dosledok jedneho koncertu, ktory som absolvoval zhruba pred 1.5 mesiacom pocas ktoreho som v pravom uchu tiez pocitoval podobnu bolest (bol som natoceny pravou stranou ku reprakom)

Omg a to som ich povodne kupoval preto, aby som si sluch setril, aby som na portach nemusel vytinat zvuk do vysokych hlasitosti. A teraz uz fakt neviem co mam kupit dalsie ak by to mali byt nejake s dobrym zvukom a suprauralne (co by som bol najradsej), navyse sa bojim - co ak ma z nich tiez zacne boliet prave ucho, co ak to budu robit vsetky zatvorene sluchadla resp. co ak to budu robit aj spunty. A porty uz nechcem pouzivat, teda aspon do doby kym nevymyslia bezhlucnu MHD. Tie HD 25 by boli take super nebyt toho, ze ich nedokazem pocuvat. *****, som nastvany :? :D

tomeq píše:Viem ze vela ludi bude namietat a ma urcity problem s nakupom v zahranici...

No ide hlavne o to, co ak sa to pokazi, ci sa mi to nevypomsti na postovnom ked to budem chciet dat opravit. A tiez by som si asi musel nastudovat ako rozchodit paypal alebo cim je tam mozne platit (zatial som to detailne nepozeral)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 26. 2. 2008 22:34

Plati sa vacsinou kreditkou (aj ked niekde sa da aj paypalom). Neviem sice ako moc su kreditky rozsirene na svk, ale tu v irsku ma kreditku skoro kazdy. Urcite sa najde niekto v okoli...

Ci sa ti to nepredrazi na postovnom v pripade opravy? Hmm...

- v prvom rade pocitam s tym, ze sa mi to nepokazi :D, treba to brat tak - kolko veci si si uz v zivote kupil a kolko z nich sa ti pokazilo? Lebo u mna to je fakt uplne male percento... (myslim v zarucnej dobe)
- v druhom rade - ak si kupujem napr. znackove sputy za niekolko tisic predpokladam, ze sanca ze sa mi pokazia je mensia, ako u nejakych smejdov znacky NO NAME
- v tretom rade - ak by som aj musel poslat sluchatka postou na opravu, pri ich hmotnosti ma postovne aj s poistenim urcite nezruinuje

Samozrejme ze v zahranicnych ishopoch robia vacsinou velmi ochotni ludia (ale to snad aj u nas :D), jedinou prekazkou moze byt neznalost anj
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 2. 2008 15:31

Vyborne srovnani.
Zalezi jak je budes pouzivat, jestli venku tak UE/Grado. Na doma Senny/Grado. Ja osobne bych se bal chodit po venku se sluchatkama za 9000+A9.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuctuc 1. 3. 2008 23:08

appletree: Tak ako si pochodil, vymenili? Som sa pozeral co su to za sluchatka.. si sa celkom rozsupol :o U takto drahych sluchadlach ma to prekvapuje.
Za par dni mam triplefi doma, hodim echo potom.
tuctuc
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků