HD555/595 a úvahy nad použitím

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 1. 2008 12:44

Kuba4 - zaujima ma tvoj nazor na jednu vec: skoro vsade som sa docital, ze rozdiel medzi HD555 a HD595 bez pouzitia sluchatkoveho zos., je zanedbatelny resp. malo vyrazny a ak v buducnosti uzivatel neplanuje dokupit zos., kupa HD595 nema zmysel (nevyuzity potencial). A skutocne, toto som sa docital skoro v kazdom vlakne typu "555vs595".
Ako to ty vnimas?

Pretoze uz pomalicky uvazujem nad prechodom na HD595, len ci sa mi ten prechod vyplati vzhladom k tomu, ze sluchatkac neplanujem. A ani Beyerdynamic DT770 mi nie su lahostajne... :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 30. 1. 2008 13:37

Vidím, že ten poslední test už musím opravdu dopsat. DT770 mně vůbec nepřesvědčily. Rozdíly mezi 555 a 595 samozřejmě jsou a je to pořád dokola:
555 přidej kvalitní středy, přehlednější, jasnější výšky a dynamiku a máš 595, přidej dynamiku, výšky a středy a máš 600 a ...
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 1. 2008 16:06

Kuba4 - tie rozdiely su mi jasne, nikdy by ma ani nenapadlo davat 555 na uroven 595, ale su tak citelne aj pri pocuvani mp3 z prenosneho zariadenia resp. bavime sa tu o tychto rozdieloch v rovine prenosnych zariadeni? Pretoze ak tieto rozdiely vystupuju hlavne pri pouziti nejakeho EDGAR-a SH-1 a pod., tak potom tieto info, su pre mna bezpredmetne.
Naposledy upravil aurelius9 dne 30. 1. 2008 16:09, celkově upraveno 1
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 1. 2008 16:08

Nechápu, co se tady pořád řeší.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod DC20 30. 1. 2008 16:10

Preco do toho prosimta tahas "prenosne zariadenia prehravajuce mp3"? Ved HD5x5ky su vsetky domace sluchadla.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 30. 1. 2008 16:11

:roll: Už si tady připadám jako v Zoo, kde si jednotlivá zvířatka mezi sebou nerozumí, protože používají jinou řeč. :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 1. 2008 16:12

Muflon si nerozumí s lamou, ondatra to nechápe vůbec :D
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 1. 2008 16:14

Pretoze pocuvam hlavne cez creative Zen, zda sa ti to zvlastne? Ale to neznamena, ze ich so sebou taham von. Rada HD5x5 je sekundarne robena pre prenosne zariadenia (impedancia).
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 30. 1. 2008 16:16

To si zistil len z tej impedancie ze su druhotne urcene ako prenosne sluchadla ci ako to mam chapat?
A ano zda sa mi to zvlastne...
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 1. 2008 16:23

Fakt nechapem, co sa ti na tomto zda zvlastne. Spojenie HD555, Grado sr60 a pod. s mp3 prehravacom je uplne bezne.

Nielen z impedancie, ale naozaj nemam chut to tu teraz rozpisovat. Mrkni si na headphone.com resp. vyhladaj si ine zahranicne recenzie, tam je to krasne vysvetlene. Ale poprosim ta, ak nemas odpoved na moju otazku, nezavracaj tuto temu zbytocne tam, kam nechcem...potom tie temy vyzeraju vzdy rovnako- onicom!
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 1. 2008 18:33

priamo pre kubu. ja som si teraz kupil stuple za 6000 sk. no a co. kto sa chce podelit so svojim nazorom nech tak cini. povazuezujem ta intel... chlapika a tvoju odpoved beriem za sadisfaction... moje teoria
tvoje ucho, moje ucho, pravda jedina!
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 30. 1. 2008 18:46

aurelius9
Precital som si tie "recenzie" na headphone.com ale nehnevaj sa na mna... nic otom, ze by boly niektore zo serie HD5x5 sekundarne robene pre prenosne zariadenia tam pisane neni. Jedine co je tam napisane a co uz tu na fore velakrat bolo, ze vdaka ich impedancii ich dokazu vybudit aj prenosne prehravace, walkmany a discmany. A to IMHO neznamena, ze su sekundarne urcene pre tuto cinnost. To by nemali 6,3mm Jack a tak dlhy kabel a aj konstrukcia by bola tomu prisposobena.
A prepac ze ti zavracavam tvoju temu.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ego71 30. 1. 2008 18:51

to palinoch
co si kupoval za 6000, pochval sa
ego71
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 1. 2008 19:04

ego71 obycajne JAYS q-JAYS black. ale stuple su navykove! :mrgreen: :mrgreen: tak uvazujem Shure 530 alebo nad DENON AH-D2000. rozmyslam cca... 3 mesiace. uvidime. porovnavacka s mojimi UE fi2 bude s q- jays,. bed budem mat kuraz :wink:
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 1. 2008 19:20

DC20 - pozor, bavime sa o efektivite sluchadiel. To, ze aky jack resp. aku konstrukciu tie sluchadla maju, neznamena nic. Ja hovorim o pripojeni na zdroj zvuku, nie o vonkajsom uzivani. A ANO, prave ta impedancia hovori o tom, ze to bol zamer vyrobcu, aby sa tieto sluchadla dali pouzit v spojeni s prenosnymi zariadeniami.
aurelius9
Mírně pokročilý

Další stránka