in-ear sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vitouch 23. 3. 2008 23:56

Chtěl bych si pořídit sluchátka tohohle typu, poněvadž už teď vlastním sony mdr. Z mého pohledu mají docela dobrej zvuk, ale chtěl bych se posunout trochu dál, co do konkrétnosti a citlivosti poslechu. Ale teď nevim, co vybrat.

Mam v hledáčku UE super fi3, UE metro fi2 a pak nějaký od shure..
Posloucham skoro všechno, ale spíš se zaměřuju na D&B, pop, funky a sem tam jazz a klasiku... Jde mi teda jak o cistej zvuk, tak ale i o lepsi podání basů. A taky vyžaduju větší odhlučnění od okolí.

Co jsem ale četl recenze, tak třeba ty UE super fi3 nejsou uplně basově založený. Dá se to do jistý míry upravit na eqalizéru přístroje?

díky předem za rady..Kdybyste měl někdo s některejma výše uvedenejma sluchátkama osobní zkušenost, ocenim téže. dik
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 24. 3. 2008 01:11

jj kludne, sluchatka tejto kategorie uz nie su z tych, ktore by po pridani basov na EQ zacali chcrat ci rezonovat ;)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2008 10:46

Do vyberu bych zaradil jeste DENON, a d-JAYS
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 24. 3. 2008 11:19

taky uz jsem koukal na ty d-jays koukal a zdaj se bejt asi nejlepsi v pomeru vykon a cena...pred tim u me vedly ty UE 3, ale ta predstava, ze bych pres ne nosil v zime zepici me desila. Skoda, ze u d-jays taky neni moznost vymeny kabelu.
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2008 11:55

Co te desi na predstave s cepici?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 24. 3. 2008 11:59

ze by si pripadal jak frankenstein :mrgreen:
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2008 12:00

Tak UE neni zas tak videt ne?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 24. 3. 2008 12:00

koukal jsem na stranky UE a tam meli i video jak nasazovat sluchatka. a ty zensky to z tech usi docela dost trcelo
http://www.ultimateears.com/videos/index.htm
je to to druhy video
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2008 12:02

Ha a co ten treti zpusob
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 24. 3. 2008 12:08

zjooova, jsem vul, ze jsem si toho nevsiml...No, takze ted jen zjistit, co hraje lip a v cem jsou vetsi vyhody..zda UE3 nebo d-jays... co jsem si tak nejak precetl, tak ty UE3 nemaj az zas tak realnej zvuk, ale netroufam si to tvrdit na 100%, pac jsem to jenom cetl a nikdy neozkousel...Ale uprimne se mi UE zamlouvaj jako znacka vic..
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2008 12:13

U toho tretiho myslim staci, pokud je kabel oznaceny R/L tak prehodit a pouzivat L na pravy slech a opacne s prehozenym kabelem, jestli chapu spravne

BTW- JAYS je taky kvalitni znacka, u UE mas zase vymeny kabel (ale drahy)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 24. 3. 2008 12:17

no prave. si rikam aby se z ty vyhody vymeny kabelu nestala draha nevyhoda...A nemas zkusenosti konkretne s temahle sluchatkama? Ono asi ani s jednim moc neslapnu vedle, ale z toho co tak ctu, tak jays maj dynamictejsi projev oproti plossimu u UE3
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 24. 3. 2008 12:21

taky se uplně stejně rozhoduji a vyhrali u mě UE protože jim do vinku hraje vyměnitelný kabel když se mi kabel rozbije tak ho vyběním (Cena je asik 400,-czk) a u Jays když se kabel rozbije jsem v haji a sluchátka můžu vyhodit. Co jsem slišel tak kabel u Jays je prej temounkej a s toho mám strach. Realný zvuk nereálný zvuk spousta lidí si vyladuje zvuk EQ a pak i sluchátka s "realným" zvukem maji "nereálý"! nevím osobně chci sluchátka at hrají tak aby se mi to líbilo a je mi uplně jedno zda to odpovídá skutečnosti nebo ne!
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansel 24. 3. 2008 12:22

Jestli chceš ušetřit.
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=69265

UHP336

Mám je jako záložní, ještě nejsem s to napsat něco bližšího. Nadšený z nich nejsem, ale zas za tu cenu nemají konkurenci.
Tedy v případě, že se opravdu jedná o přebrandované UE super.fi 3, což by mělo.
Doporučji přehodit sluchátka, pak netrčí a pokodlí se při opírání výrazně zlepší.

EDIT:
Copak se u Jays nedá kabel za poplatek servisovat?! Dost bych se divil, kdyby ne.
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 3. 2008 12:26

Hansel: napis nejake zkusenosti s tima Altecama. :wink:
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků