DAC převodník – doporučení/zkušenost

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 8. 4. 2021 18:16

V souvisu se sluchátky se chci zeptat i na kapesní DAC převodník, s připojením k mobilu a pc přes 3,5mm jack. Narazil jsem na webu na tohle:
https://www.audioquest.com/dacs/dragonfly/dragonfly-red
nebo tohle:
https://headfonics.com/hidizs-s8-review/
Má s tím někdo zkušenosti, jak to upraví zvukový materiál – klasickou muziku, jazz, nebo newage, žádný metal nebo disco?
Díky za reakce, nebo případný tip.
Petr
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 8. 4. 2021 19:10

Ja som mal k mobilu aj Dragonfly (v1.2) a napríklad aj Fiio Q1 MKII. Dnes by som už nešiel touto cestou a radšej by som si kúpil DAP. Mne príšerne vadilo ako to bolo s mobilom nemotorné. Ale to môže byť len môj subjektívny problém. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 4. 2021 19:50

Pozri Lotoo Paw S1, oproti DF Red má o niečo lepší zvuk, nejaké feature navyše a v neposlednom rade je za menej peňazí (z Poľska). DAP versus tieto prenosné DAC/Amp, to je téma na dlho. Mňa veľmi otravovalo nabíjať zase ďalšie zariadenie a keď sa pokazí, musíš riešiť celý DAP. Ale chápem, ak niekto nedá na ne dopustiť.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bluenite 8. 4. 2021 21:15

i když to je Čína, vypadá to celkem solidně na první pohled. Nic proti tomu, jsou na to nějaké slušné recenze/srovnání? Něco jako tohle:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.10823/
My šťouralové si rádi počteme...
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 4. 2021 21:47

Nuž, ak na mňa vyťahuje niekto ťažké kalibre ako sú merania z tejto stránky, tak to radšej vzdávam :-) Ale vážne, ten Hidizs som síce nepočul, ale určite bude iná liga (v tom horšom ponímaní) ako zavedená značka Lotoo, hoci z Pekingu. Kukni thread na Head-Fi.org.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 4. 2021 05:18

Asi tak jak píše _daRK. Firma Lotoo dělá DAPy za 3000USD na rozdíl od Hidizs a tyto DAPy jsou brány spolu s Astell jako absolutní reference. Takže nějaké drobné zkušenosti tato firma mít bude. Lotoo Paw S1 je skvělá mašinka, navíc absolutně bez šumu a jako bonus má i symetrický výstup. A taky má silně použitelné předvolby úpravy zvuku¨(EQ bych to nenazýval, protože to pracuje i s digitálními filtry, tedy s podáním prostoru například - crossfeed atd.)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 13. 4. 2021 21:36

Navíc ten Hidzisz vychází z Tempotecu Sonata HD, který koupíš na AE za 45$. V diskuzi pid článkem to rozebiraji. Ten Tempotec mám a za ty peníze je to super koupě.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 4. 2021 07:03

Ahoj, tak ja budem hlasovať zas len za iFi, Hip Dac, ktorý mám.
Proti všetkým tu spomenutým má vyšší výkon, gain, bassboost a baterku. To môže síce niekto vidieť ako negatívum, ale ja skôr opačne, áno musím to dobíjať, ale prísun energie je lepší než z usb.
Sám som síce tiež začínal s Meridian Explorer a hralo to fantasticky z usb, ale z istotou môžem tvrdiť, že Hip Dac je viac muziky za menej.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 4. 2021 08:01

pro bluenite : Ono by to chtělo vědět, jaká sluchátka s tím DAC/AMP hodláš krmit, neboť jsou různě "hladová" sluchátka a s každými to tedy bude hrát díky tomu jinak hlasitě, bude jiná dynamika ..atd. Jedno je však jisté, ať si vybereš jakýkoliv (nejlépe dle osobního poslechu nebo alespoň recenzí), vždy to bude výrazný rozdíl oproti zvuku z mobilu či dokonce běžnému PC ! Mně se např. osvědčil Hiby FC3 MQA, neboť často "jedu" Tidal HiFi. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 3. 6. 2021 07:45

Zdravím, připojím se k tomuto tématu. Mám sluchátka Meze 99 Neo a chtěl bych je občas vyvenčit, tak jsem přemýšlel jak je nakrmit. Doma používám Tidal jako zdroj (občas Foobar na flac) a mám iFi Zen dac, takže jsem přemýšlel nad malým DAPem (HiBy R2) nebo nějaký dongle k telefonu (vůbec netuším, probírá se jich tu hrozně moc) s tím, aby to hrálo stejně nebo lépe jak Zen Dac, nicméně se nechci pouštět do vyšších finančních sfér (blbý já vím). Do budoucna bych to viděl i na nějaká IEM (asi Meze Rai Solo jako protiváha k 99 Neo). K těm Meze bych mohl pořídit i ten jejich symetrický kabel, takže i tohle může být parametr u donglu k telefonu (Huawei P30 Pro). Jde mi tedy spíš o velikost a kvalitu zvuku v porovnání s Zen Dac, čím menší, tím lepší. Díky �
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 4. 6. 2021 10:30

Jak jsem psal výše, jsem spokojen s Hiby FC3, které i pro tato sluchátka dodá dostatek "šťávy." Nevýhodou je snad jen 3,5 mm sluchátkový výstup. A je dostupný i v ČR, tak asi možno i vyzkoušet. Jak to bude hrát s Meze však netuším. Alternativně mohu doporučit tento z ali - https://www.aliexpress.com/item/4000620 ... 4c4daBrbsw Vzhledem k zavedení cel pro Čínu je však nejvyšší čas na případnou objednávku. U těchto donglů je to vždy tak trochu sázka do loterie, zvlášť pro "velká" sluchátka. Většinou jde o nákup "na slepo." Tak asi tak. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků