Ekvalizér+ prepojenie zo Streamerom+CD playerom

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 6. 2021 20:20

To byl asi remix / remaster od S. Wilsona. Uz jsme se o tom tady s merhautem jednou hadali :-D Akceptuju, ze se to nekomu libi a urcite to je kvalitni remix, ale zrovna u tohoto alba osobne preferuju original, ktery mi prijde mozna ne tolik stavnaty, ale o neco vzdusnejsi, detailnejsi a tak nejak autentictejsi.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiffista 16. 6. 2021 21:25

pavlicko:
Ten poslech s korekcema člověku bohužel hodně zkreslí schopnost vnímat kvalitu nahrávky. Pokud ale máš, jak sám píšeš, rád korekce hezky do V a zmršená nahrávka ti při použití korekcí zní dobře, tak upřímně před sebou máš ještě hodně dalekou cestu k poznání, co je a co není kvalitní zvuk. Neber to zle, ale je to tak. Prošla si tím velká část hifistů.

Ti Evergrey jsou za mě zvukově takový horší průměr. Na škále 0-10 bych v rámci žánru dal mezi 3 a 4. V absolutním měřítku všech žánrů pak 2.
Hiffista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reproman 16. 6. 2021 21:35

Yiakubou:
No, je to už asi deset roků, takže paměť může mýlit. Že by to byl remix, to bych si ale snad musel všimnout, protože jsem na remixy strašně háklivej. Jak mám něco najetý v konkrétní podobě, jakákoli změna mě dokáže vytočit. Objevil jsem onehdy na jednom torrent fóru z anniversary CD ripnutou jednu starou desku jedné u nás neznámé švédské kapely, kterou jsem kdysi znal z vinylu a měl rád. Ta je ale na CD slyšitelně remixnutá a nedokážu to poslouchat. Dokonce nesnáším, když na naposlouchané album přidají na konec bonusy.
Přišel mi ten Aqualung tehdy jen jako šetrný remaster do Hi-res. Ale jak říkám, třeba mi to už v palici vynechává.
Jo, ale vlastně kecám! Moje kultovka od Jethro Tull je Thick as a Brick. Na CD není mezi Part 1 a Part 2 pauza na otočení desky - a nevadí mi to.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod reproman 20. 6. 2021 17:08

Pro klid všech zúčastněných, i pro klid svůj, beru zpátky všechno, co jsem tu nakrafal o tom Aqualungu od Jethro tull.
Nejdřív jsem se pro tu vzpomínku nadchnul. Jenomže přeci jen to už je dlouho a já už fakt nevím, co jsem to tenkrát vlastně slyšel, ani si na jistotu nepamatuju jak to hrálo. Občas mě paměť klame (což není věkem, takhle vymaštěnej jsem od dospívání), takže nemám problém říct, že jsem se snažil machrovat, až jsem domachroval.
Pokud jsem tím někoho naštval nebo jen nepřiměřeně zaměstnal, pak se omlouvám.
reproman
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků