Cocktail Audio X10

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 2. 2022 22:05

Já jsem vzal ten DAC2 Pro z odkazu, tak uvidíme. Mám nainstalované volumio a moode, na oboje jsem fláknul Tidal connect, i když se mě volumio pokoušelo přesvědčit, že potřebuju jejich super premium účet.

Chci to mít lokálně, takže jsem si trochu naběhnul s přípravou knihoven. Naštěstí se mi tu válí v boxíku jeden 512GB NVME disk, takže už to na něj cpu, třeba mě to konečně donutí udělat si v těch složkách pořádek. Až přijde ta kartička, tak se uvidí, jak to hraje :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 17. 2. 2022 11:23

@eviljack Jak se dá do bezplatného Volumia nainstalovat podpora Tidal Connect? To by mně zajímalo.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 2. 2022 15:28

Použil jsem tohle a tvářilo se to v Tidalu, že ho vidí, ale tu HAT kartu vyzvednu až dneska, tak uvidím, jestli to reálně funguje - https://github.com/shawaj/HiTide.

Mám ale potíž s tím, že mi Volumio nikde neukazuje USB disk, je to FAT32, když ho připojím, tak se ukáže, ale není nikde ve zdrojích. V Moode z něj můžu normálně načítat a vygenerovat knihovnu.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 2. 2022 18:35

Dost možná budeš muset nakonfigurovat soubor fstab, kde jsou definovány disky. Jaké jsou a kam se mají připojit (v linuxu se disky neznačí C:, ale připojují se adresáře a tváří se jako adresář)
V systémovém adresáři volumia, patrně značený /system je adresář /etc a v něm soubor fstab.conf Totéž je na 99% v Moode. Takže pokud ten soubor, nebo jeho obsah nakopíruješ z Moode do Volumia, mělo by to fungovat. Hromadu informací dohledáš na netu na linuxových fórech (oboje je linuxová distribuce) a na fóru Volumia, Rasberry a spol.
Tady jen pro ilustraci, co asi v fstab bude:
https://wiki.debian.org/fstab
ALe možná bude problém jinde, pokud to Volumio vidí. Já se trochu bojím, že jak je Volumio placené, tak to možná mrzáci blokují a bude to fungovat jen jako streamer, na který pošleš zvuk přes Airplay a podobně. Ale teď jsem testoval svoje Volumio a vidí NAS a hrát z něj umí.

Ale první věc kterou bych vůbec zkusil je, naformátovat ten disk (nebo nějakou flashku a podobně, pokud nechceš na disku přijít o data) na systém VFAT. Volumio si třeba nerozumí s FAT32.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 2. 2022 19:17

Jo, už jsem doma a morduju to, že já debil si nekoupím radši něco, co funguje rovnou :) Ale už jsem zprovoznil ten HAT v Moode, funguje to i přes Airplay a ten Tidal connect, ale ten po rebootu nejde, na to jsem ještě nepřišel, proč. Zatím nemám zvuk nijak nastavený, tak nedokážu pořádně říct, jak to hraje, aspoň mám zábavu na víkend :)

edit: u toho volumia bude nějaká zrada, nehraje vůbec nic, nespustí ani web rádio, pořád je to na nule, přitom config.txt je stejný, jako u moode, které hraje.

edit2: úvodní zvuk slyším, takže dac je nastavený správně.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 19. 2. 2022 11:04

Stačilo udělat novou instalaci, asi se tomu nelíbil ten HAT, dodaný až po prvotní konfiguraci. Taky už vidí bez problému USB disk a hraje to velice solidně, Volumio se mi zdá trochu jednodušší na nastavení, než Moode, tam si zase člověk může víc vyhrát.

Do Volumia jsem doinstaloval FusionDSP, teď se v tom ještě vyznat :) Jdu testovat na svých oblíbených interpretech, kdybych se neozval, spadnul mi na hlavu strop...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 2. 2022 16:02

Asi bude lepší, když to pak sepíšu do nového vlákna, co, aby to případně bylo přehlednější, kdyby to zajímalo někoho v budoucnosti...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 22. 2. 2022 07:25

... dobrý nápad... rád si počtu a nechám se poučit...děkuji...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 2. 2022 08:15

Pánové vlákno k tomuto tématu tady dávno je:
viewtopic.php?f=1920&t=1256195&hilit=raspberry
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 23. 2. 2022 06:52

... děkujeme... zdálo se mi, že tady možná něco takového bude (že jsem zde o RPi streamingu hudby kdysi četl), ale čtu několik for na toto téma a navíc zde je to hrozně staré a neobnovované vlákno, takže jsem myslel, že jsem se spletl a na Avmanii nic takového není...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod silverorem 21. 9. 2022 11:20

Dnes som natrafil na túto správu - ohladne nefunkčnosti Coctail X1O. Áno, je to tak. Nie výrobca, ale prevádzkovateľ platformy iReciva prestal s podporou tohto IT rádia. Vzhľadom na vek X10 výrobca nie je ochotný
vyvinúť nový FW na spojazdenie IT rádia. Všetky problémy okolo tohto najdeš na strámke výrobcu: https://www.cocktailaudio.de/ sekcia- fórum, -Konkrétne otázky týkajúce sa X10 , samozrejme po registrácií na stránke. Stránka je v nemčine, čo translátor google hravo zvláda. Sú tu návody od postihnutých majiteľov X10ky aspon na čiastočné sfunkčnenie IT rádia. Popisujú manuálne vloženie URL staníc do play listu a následne na HDD X10ky.
Vyhodenie Cocteil X10 do zberu bolo predčasné...nakoľko sa jednalo o dosť drahý a luxusný prehrávač CD, IT rádií a strímer, s kvalitným zvukom. Okrem toho, ak boli uložené stanice v sekcií obľúbené, dali sa všetky vyvolať diaľkovým ovládačom (tlačítko hviezdička) - pretože tieto url staníc ostalo uložené v HDD.
Dalej, ak som aj nie technicky zdatný a nie som schopný vložiť zoznam URL staníc do playlistu m3u Coctail X10 je stále funkčná ako perfektný CD prehrávač, zobrazujúci priebežne na display informácie o prehrávanom CD v rozsahu, ktorý nemajú bežne ani dnešné prehrávače CD strednej triedy ! X10 má vlastný HDD s úložiskom, z ktorého je možné rovnako prehrávať uložené albá a konvertovať ich do rôznych formátov. Taktiež má zosilovač a je možné cez aux vstup používať iné zdroje prehrávania. Jednoznačne, aj pri nevyužívaní IT rádia je X10 rôzne využitelná vecička...S pozdravom, Silver Orem.
silverorem
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků