Cena Tesla gramofonu G701A a equalizeru

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 9. 6. 2008 18:08

Ahoj, mám doma gramec G701A a je mi k ničemu. Chci ho prodat, ale nevím, jakou má cenu.
Jedná se o toto:
Obrázek
Jeho největší nevýhoda je, že nemá jehlu :-( (stojí (resp. celá přenoska) cca 500 Kč). Jinak je funkční a 10 let ho nikdo nepoužíval. Nemáte někdo tušení, za kolik se to dá střelit? Díky.
Naposledy upravil Andrew_R dne 10. 6. 2008 16:46, celkově upraveno 1
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 6. 2008 18:12

Za minimum, bohužel. Zkusím - 500 Kč? Co na to EKKAR?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod ilja2001 9. 6. 2008 19:14

Pěkný kousek z dob mého mládí. Mám ze stejné série ještě stále funkční tuner a zesilovač.
Jinak souhlasím s Jersym, prodejní cena mnimální. Možná zkusit nějaký aukční server, občas se najde nějaký sběratel takových věcí. Já kdybych loni nezgenerálkoval o něco novější gramec Tesla, tak bych něco takového sháněl.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 6. 2008 20:06

Pokud je funkční a nevyhrkaný, bez přenosky se pohybují od těch 500,- nahoru. Koukám podle fotky že v tom je HC43 šásko, pokud je v pořádku motorek, řemínek a změna rychlosti, zvedáček a vyvažování přenoskového rtamene, pod 500 bych rozhodně nešel. Taky záleží na tom, jaký má talíř - první série měly talíř ze zinkalu a ten se rád bortí - časem se v materiálu nadělají trhlinky a talíř (nebo ze stejného materiálu udělaný podtalíř = velká řemenice) se prohne jako pupek. Takový je na 3,14ču a snižuje cenu skoro o 1/2. Novější verze měly subtalíř z termosetického plastu a talíř z lisovaného ("kovaného") duralu - ty jsou s lepší životností.
Pro kontrolu vem pravítko 50cm, z talíře "sloupni" podložní gumu a na horní holou plochu talíře polož hranu pravítka - odchylka do 0,5mm od roviny je OK, co je nad ("pupek", "vana" nebo "hrb") je blbé a musí se sehnat jiný talíř.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew_R 10. 6. 2008 16:49

Zatím díky za rady, zítra se uvidí, co zájemce bude ochotný zaplatit.

Mám tu ale další věcičku na prodej. Je to desetipásmový stereo equalizer:
Obrázek
Stav je nic moc, sice jsem to nezkoumal, ale jinak to ani nevidím. Otázka je ta samá: jakou to má cenu? :-)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 6. 2008 18:19

Zase - záleží na stavu a kvalitě. Tenhle EQ neznám poslechově, navíc 10 pásem znamená, že je jenom "oktávový" (mezi jednotlivými pásmy je interval přibližně rovný zdvojnásobení nižšího kmitočtu), takže asi nic moc - musel bych to slyšet, navíc historický kousek z podniku Elektronika SVAZARMu (NENÍ TO TESLA!!!) - to znamená nevímjaké polovodiče a asi i napůl vyschlé elektrolyty - ne, takhle bez bližší znalosti si cenu netroufnu tipovat. Hodně záleží na šumu a zkreslení, které to do přenosové cesty zavleče. Pokud to není "šumák" a regulace dělá co má (musí se změřit pomocí tónového generátoru a selektivního milivoltmetru), cena by MOHLA ZAČÍNAT někde v oblasti kolem 1000,- Kč. To je HOOODNĚ hrubý odhad. Jestli to ale šumí nebo zkresluje, nebo potenciometry chrastí, je to za stovku drahé - nemá to cenu kupovat ani jako zdroj součástek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel