Jaký levný gramofon?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 0mira 17. 5. 2009 09:23

no já jsem si všiml že hluk a brum je slyšet ale jen v připojených reproduktorech , když jsem to pustil do tý věže přes ty cinche tak jsem tam nic neslyšel :?:
0mira
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 5. 2009 09:27

Jo, to by odpovídalo tomu, že přímo v gramofonu vestavěný výkonový zesilovač (to "Z" v označení NZC) nedostává dostatečně vyhlazené napájecí napětí. Ten brum pak pochází z něj, ne ze samotné přenosky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 0mira 17. 5. 2009 12:34

takže když to pak budu chtít digitalizovat tak to bude okej jo? jinak je to dobrý gramofon či nic moc? je tam přenostka myslím 2102
0mira
Junior

Odeslat příspěvekod GiGiDAGia 17. 5. 2009 15:33

Doma jsme řešili podobnou otázku, "levný gramo" pod 5k, zatím se nic neobjednalo, ale našli jsme gramo od Sony i s USB za 4000,- z Datartu (pozor jen přes net, v obchodě je za 5990,- !)

Sony PS-LX300USB
nositel titulu: OGOznalec no. 1*** (od qwertoma)
SE K550i, Nokia E61, iAudio G3
GiGiDAGia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 17. 5. 2009 17:38

právě to že to má usb asi nebude nejlepší
0mira
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 5. 2009 09:16

To Omira: ano, pokud ten výstup, který jsi zapojoval do jiného zesilovače - věže zapojíš do vstupu zvukovky, NEMĚLO by to způsobovat potíže - je to ale potřeba vyzkoušet, jestli se tam neobjeví jiné problémy - například zemní smyčka atd.

To GiGiDAGia: rozhodně bych se nepouštěl do digitalizace s pomocí gramofonu, do kterého výrobce vestavěl "nějaký" ADC kvůli tomu, aby usnadnil grabování vinylu do mp3. Nevíš ani jaký převodník použil, ani jak má zajištěné nepájení (filtraci atd). Jiná situace by nastala, kdyby mi výrobce takového gramce garantoval, že k vestavbě používá blok osazením odpovídající zvukové kartě značky .............. typu ........ Pak by se dalo pouvažovat nad tím, co je kvalitnější.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 0mira 18. 5. 2009 15:33

no takže jedno rádio se vstupem mi to bralo i ze sluchátkového i ze "stereo výstupu" gramofonu, "věž" mi to kupodivu brala jen ze sluchátkového výstupu , no a komp mi to nebral ani z jednoho
0mira
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 5. 2009 15:45

0mira píše:no takže jedno rádio se vstupem mi to bralo i ze sluchátkového i ze "stereo výstupu" gramofonu, "věž" mi to kupodivu brala jen ze sluchátkového výstupu , no a komp mi to nebral ani z jednoho

U toho rádia se ani nedivím, u té věže jo a u kompu už hodně - zkoušel jsi to upravit v nastavení zdrojů zvuku - ono se to někdy hádá, je potřeba nastavit zdroj pro záznam hlasu a zvuku zvlášť.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod GiGiDAGia 21. 5. 2009 13:20

Ekkar: S tím USB sám nevím, beru to jen jako "něco navíc co by mělo nějak fungovat", v mém případě jde čistě jen o gramo, co přehraje desky ze skříně, nic víc. Našel jsem to za tuhle cenu a když vidím cenu jinde, tak si myslím, že by to nemusel být špatný kup i s ohledem, že je to "Sony" ;-) jinak díky za vysvětlení kolem toho USB "záznamu" :)
nositel titulu: OGOznalec no. 1*** (od qwertoma)
SE K550i, Nokia E61, iAudio G3
GiGiDAGia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Bar 6. 6. 2009 11:13

No v tej cenovej kategórii si myslím, že bude najlepší Vestax HandyTrax. Značka dlhodobo preverená a názory používatelov tejto vecičky hovoria za všetko ;) Ak by sa ti nepozdával dizajn, ktorý je podľa mňa veľmi praktický a podarený, tak pozri na Denon 2P-29F.
Reloop RMX 40 USB + Technics RPDH 1200 + Pioneer CDJ 400 + TRAKTOR PRO
D.Bar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 6. 6. 2009 11:18

D.Bar píše:No v tej cenovej kategórii si myslím, že bude najlepší Vestax HandyTrax

Přenosný kufříkový gramofon ??? 8-D
Obrázek
http://www.music-city.cz/eshop/vestax-h ... ess=5d9fb1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2009 12:04

No, na mne jdou mdloby už jen když vidím to rameno - tam je krystalka jak vyšitá... Takže vše, co platilo o šáskách osazených VK4301/02, platí i zde - stručně a slušně řečeno NEBRAT.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pepahn 6. 9. 2009 11:21

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu ohledně gramofonu.

Starý gramofon, resp. věž NEC s gramofonem cca z 80. let, kterou jsem měl ještě po babičce, odešla do věčných lovišť a tak sháním nějakou levnější náhradu na poslech desek.

Problém je v tom, že stará věž měla i zesilovač, který doma nemám. Asi teda potřebuju koupit i ten. Repro mám od staré věže, ty by měly stačit, mají klasické "zacvakávací" konektory.

Takže sháním repro + zesilovač (možná nějaké integrované řešení?) cca do 5 tisíc. Je mi jasné, že za tuhle cenu nic nového kvalitního neseženu, takže mi zbývá asi jedině aukro a podobně. Problém je v tom, že se v tom nevyznám - dá se každý gramofon propojit s každým zesilovačem a na to napojit každé reproduktory? Asi ne co? :-[ A gramofony alá roadstar bych taky považoval za hodně krajní řešení...

edit: Tohle by mohlo stačit, kdyby se někdo stačil podívat do konce aukce? http://www.aukro.cz/item726359073_dual_ ... 45_78.html , jen nevim, jestli bych na tohle připojil ty svoje repro?
pepahn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 9. 2009 12:42

Ten DUAL je dobrý stroj, klidně do něj jdi - pokud se Ti podaří vyhrát. Pro reproduktory má vzadu konektory - poslední ilustrativní obrázek, jsou to ty dva vlevo (plochý "jazyk" a kulatá dutinka vedle delší strany) označené značkou reproduktoru. Konektory tohoto typu jdou pořád koupit jako "reprokonektor DIN". Přenoska Shure je dobrá, i když bych ji raději co nejdřív po koupi vyměnil za nový kus - klidně stejné značky a typu, ale jde o to, že nevíš, co majitel s gramcem dělal a hrot je to první, co odnese nešetrné zacházení - tak aby Ti případně nepoškodil desky, kdyby náhodou byl trop... Další dotazy klidně zase směřuj sem, vždycky se někdo najde, kdo bude vědět.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pepahn 6. 9. 2009 13:01

Díky za rychlou odpověď.

Takže pokud tomu dobře rozumím, koupím k tomu např. toto
http://konektor-repro-din.aunika.com/

a můžu do toho napojit svoje repro?
pepahn
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků