Jaký levný gramofon?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krovak_cze 27. 9. 2011 12:31

vyzadej si fotky se sundanym talirem :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 9. 2011 15:07

Ty externí USB sračičky jsou sice hezký, ani jedna ale nemá PHONO vstup - abys dostal z gramce úroveň potřebnou pro vybuzení vstupu LINE, mušíš bezpodmínečně použít něco, čemu se říká "RIAA předzesilovač" nebo "RIAA preamp". Dá se to koupit hotové, dá se to koupit i jako stavebnice nebo se to dá přímo ubastlit jen podle návodu. Hledej, o RIAA předzesilování je toho tady na fóru 6 půlek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pHp 9. 10. 2011 20:04

Skromnější model US100 má vstup pro gramo.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 10. 2011 20:29

Má LINE vstup přepínatelný na RIAA - takže tam bude nějaká jednoduše připínatelná korekce ve zpětný vazbě, která udělá po přepnutí na RIAA zároveň i vyšší zesílení - ale vstupní impedanci podle RIAA normy už to neudělá... O kvalitě takto vytvořeného PHONO vstupu bych já osobně docela fest pochyboval... To už bych si radši koupil PhonoBox od ProJectu a nacpal ho před tu externí zvukovicu... Pro neznalé - PhonoBox má téměř identické vnitřní zapojení jako hodně "profláknutý" Dudkův Actidamp Mk.II - poslechově se skoro neliší a je stavebně o dost jednodušší než originál Actidamp - protože používá ne samostatné, ale dvojité operační zesilovače, má i jednodušší obrazec plošných spojů.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod porchmonkey 5. 2. 2012 07:50

Zdravím, mám podobný problém jako je řešen kousek nademnou. Chci si pořídit ext. zvukovou kartu (nebo usb intarface),ke kterému bych mohl připojit gramofon bez preampu, dále aby měl výstup na sluchátka, vstup pro el. kytaru (někde jsem četl, že rozhoduje i snímač, tak píšu radši, že mam neaktivní keramický humbucker) našel jsem:
http://kytary.cz/lexicon-alpha/HN089202/
k tomu bych tedy ještě potřeboval preamp,třeba tenhle? Když půjde jen o převod phono na line
http://www.stereovision.cz/stereovision ... 26-AQ-MM-2

nebo jsem ještě našel jeden:
http://www.czc.cz/sound-blaster-x-fi-su ... q-first=18
tady budu mít nejspíš hroznej dotaz :(ale začal jsem se o věci zvuku zajímat tak před týdnem :D do to doby jsem si myslel, že stačí ke gramofonu mosazná trubka a hraje...) takže se omlouvam... ale jde do 1/4" vstupu pro mikrofon připojit kytara, zase jsem se někde dočetl, že by snad jediný problém byl v příliš vysoké impedanci na výstupu z kytary a došlo by ke ztrátě "kvality zvuku" (určitě to bude techničtěji vyjádřeno). Také by na to snad měly existovat jakési modulátory, ale možná je to od základu nesmysl. Rád bych věci vyřešil "jak se mají" (kombo ke kytaře a ke gramofonu předzesilovač, zesilovač + bedny/sluchátka) nic méně na to opravdu nemám peníze:( Poradíte prosím (nebo alespoň odkažte někam, kde už se to řešilo, abych zbytečně neotravoval)?
porchmonkey
Kolemjdoucí

Předchozí stránka