Jaký levný gramofon?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Casial 22. 1. 2010 17:55

Taky jsem teď řešil předzesilovač (neb, jak jsem s údivem zjistil, Phono In nepatří ke standardní výbavě dnešních (vícekanálových) zesilovačů/receiverů) -
Napřed jsem chtěl NAD PP-2, neb v recenzích psali, že se za dané peníze více než hodí (cena okolo 2kKč), nicméně jej snad žádný z českých shopů nemám skladem (a mít asi ani nebude). Tak jsem zvažoval ten Dynavox, ale pak jsem potkal tohle:

http://www.hifionline.cz/gramofonni-zes ... t-pho-111/

a koupil jsem tenhle. Je sice o pětistovku dražší, ale má menší zkreslení, větší odstup S/N, je na MM i MC přenosky a je hezčí :)
I když na můj gramofon je to poněkud overkill - mám lowendový Technics SL-BD20D (např. viz zde http://www.amazon.com/Panasonic-Technic ... B00005T3Y8 ) - ale tak kdybych se někdy rozhodl upgradovat, nemusím aspoň řešit nový preamp, protože tenhle IMHO zvládne gramofony o dvě třídy lepší...
OnePlus 3@Odorik&Vodafone
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 1. 2010 18:09

K tomu "Vinckovi" - cituju z výše uvedeného linku: "...Vyniká velmi jemným a kultivovaným zvukem. Jeho sladké podání vysokých tónů a prokreslení hlubokých kmitočtů působí velmi příjemným a teplým dojmem...."
Já osobně si moc nedokážu představit "sladké výšky" - mám radši, když si zesík nic nevymýšlí a hraje to, co dostane na vstup...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Casial 22. 1. 2010 23:57

Já tohle vždycky ignoruji, jakožto marketingové bláboly... Stejně jako ve víně necítím rozkvetlou louku, lehkou chuť jahod, malin s nádechem broskve... I když netvrdím, že to tam nikdo jiný nemůže cítit, stejně jako někdo možná slyší/chutná sladké výšky... Já to opravdu nepoznám.

(Jediný okamžik, kdy jsem opravdu měl pocit, že slyším něco navíc bylo, když jsem poprvé zapojil SACD přehrávač od Denonu (http://www.hifishop.cz/cd-prehravace/denon-dcd-1500ae-b) - to jsem i já poznal, že je tam "něco navíc", i když nedokážu popsat co... Prostě to hraje líp.) (Dlužno dodat, nemám tu chucpe považovat se za audiofila :-) )
OnePlus 3@Odorik&Vodafone
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 23. 1. 2010 10:39

Urcite kazdy pocituje hudbu inak a inak ju dokaze definovat. Niekedy a to vazne ma napada, rozmyslam nad tym ako sa skutocny zanietenci bavia o tom ktorom titule na LP ci CD. Jednoducho mam z toho ten pocit ,ze oni sa nasli a vnimaju to rovnako. No a my ostatny si to budeme vychutnavat s nam vlastnou davkou pocitu trebars aj tej tvojej "sladkosti" Casial. Bez urazky myslim to len v dobrom.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 1. 2010 12:41

Já v poslechu nehledám nic víc, než do hudby vložil její autor a její interpret. Takže pokud možno, vše co nejvíce lineární bez "přidané hodnoty". Z tohoto vyjímám RIAA korekční přenoskové zesilovače, které musejí jistou nelinearitu v přenosu mít - ale zase nic co by vybočovalo z tolerančního pole normou dané charakteristiky.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod víík 7. 3. 2010 21:10

Také sháním levný gramofon. Potřebuju, aby měl přenosku co neničí desky, měl zabudovaný předzesilovač a cenově se vešel do 5 000Kč. Předběžně jsem se rozhodl pro Sony PS-LX 300.
Při Googlení jsem narazil na gramofony značky Lenco a jiných značek, které nedokážu posoudit. Technických údajů k nim moc není.
Nerad bych udělal chybu při koupi.
Táta měl gramofon aiwa, který měl automatický start. Přenosku to pustilo poměrně rychle z výšky na kraj desky. Nerad bych, aby Sony dělal něco podobného. Přikládám výběr levných gramofonů. Co si o nich myslíte?

http://gramofony.heureka.cz/srovnani-pr ... mclipboard
víík
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2010 21:20

Značka LENCO a s velkou pravděpodobností i ROADSTAR jsou výroba z Litovle - konstrukce je odvozená (více než dědičná) ze spolehlivých šasí řady HC-43, 47 a 51. Osobně, pokud bych měl málo financí a přitom chtěl co nejvyšší kvalitu, vyhnul bych se řadám LENCO L-xx (příliš levné = nekvalitní) a šel bych do něčeho z řady Lenco L-38xx - to jsou přímí potomci "hácéček".
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod víík 7. 3. 2010 21:47

Dobrá, takže pokud porovnám L-3867 USB A Sony PS-LX 300 bude lepší ten Lenco? Bylo by to fajn, ušetřil bych dva tisíce :lol: . Teda pokud to dodávají s jehlou.
víík
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2010 22:06

Neřekl jsem lepší - ale bude to srovnatelná kvalita přes cenový rozdíl 2kKč. U SONY totiž přeplácíš za ty čtyři písmenka... Jinak to, čemu říkáš "jehla" se správně jmenuje přenosková vložka a obvykle se prodává gramec i s vložkou - jen extra značkové se prodávají bez vložky samozřejmě s tím, že zákazník si může přímo u dodavatele objednat vložku podle svého přání. Jinak pokud bys koupil bez vložky, pro běžné přehrávání vhodných přenosek je šest půlek, stačí zadat do Googla "turntable cartridge MM". Jako příklad uvedu italský Ortofon OMB-5, cena se pohybuje kolem 580-600Kč podle obchodníka.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod víík 20. 3. 2010 22:10

Tak jsem pořídil to lenco L-3867 USB (1600Kč). Je to čínský plastový výrobek. Hraje ale celkem dobře. Zatím na něm pouštím jen desky půjčené od babičky, které jsou dost hrané, takže nevím, jestli ty divné sikavky a trochu výraznější šum (většinou ve vokálech) není způsoben stavem desek. Jinak je ta muzika z desek pěkně poslouchatelná. Jediné co bych vytknul je to, že přenoska je do raménka jen vmáčknutá (možná se nevyjadřuju přesně). Při prvním přehrání se dotýkala desky kromě jehly i část přenosky. To jsem si ale mohl způsobit při sundavání krytu jehly. Rozebral jsem to a pořádně zamáčkl, vše bylo ok.
Celkově jsem ale spokojen.
Zlepšila by se kvalita jinou přenoskou?
víík
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2010 22:49

Můžeš fotku?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod víík 21. 3. 2010 19:34

No ještě jsem zde fotky nevkládal.
Fotku čeho? Jestli chceš vidět jak je řešená přenoska?
http://diplodocs.cz/uzivatelska-prirucka-navod-k-obsluze/LENCO/L-3867-USB-_E Strana 6
Pokud bych chtěl dát lepší přenosku mám asi smůlu, že.
Zatím jsem ještě žádné obrázky nevkládal, až to někdy nastuduju, snad to sem někdy vrazím.

A co ten šum? je to normální?
víík
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 3. 2010 19:41

Vyfotíš, stáhneš do PC, tady dáš "odpovědět", dole pod oknem je záložka "připojit přílohu", tam zadáš cestu k té fotce a odešleš. Další možnost je uložit někam na veřejný server a sem dát link.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod víík 21. 3. 2010 19:45

A co všechno chceš vyfotit?
víík
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 3. 2010 19:46

Ramínko - upevnění vložky a tu vložku.

Jinak ty L-3xxx byly dřív s trubkovým ramínkem a standartním půlpalcem, takže je to zase nějakej čínskej oj.eb , jestli tam je něco jinýho.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka