m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 25. 3. 2010 13:04

Máš to trošku popletený, právěže BNC je 75 OHm. Ne RCA. Pokud máš na DACu jen RCA vstup pak je koupě BNC verze zbytečnost.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 25. 3. 2010 13:31

Jo, upsal jsem se, už jsem to opravil... Zas když si HiFace nechá do budoucna k jinému DACu, tak proč tam ten BNC konektor nemít? Tady jde spíš o to, jaký je rozdíl v ceně, což se mi nepodařilo zjistit...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 25. 3. 2010 13:32

kocmeister pise ze okolo 10 eur, na headfi som dade zahliadol podobny udaj.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 26. 3. 2010 00:05

Je to tak, ještě pozor, praví hajendisti doporučují jedině BNC a pokud máte na DACu RCA tak pryč s tím a šup tam BNC!
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 4. 2010 00:41

Tuhle jsem si psal s kočem tak to nahodím i sem. HiFace mám už pár týdnů, došel bez problémů, nainstalováno, zapojeno, a... rozdíl ve zvuku na mém systému fakt minimální. To může mít hned několik příčin a nebudu řešit proč to tak je, HiFace si nechávám i tak, myslím že dobré komponenty si zaslouží aspoň trochu kvalitní transport a ne rovnou sprostě z mámoprkna, i kdyby to mělo být jen pro klidné spaní. :-)) Co se týče funkčnosti tak ta je už s posledními ovladači bez problému, KS,WASAPI i DS pod W7 x64.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 3. 4. 2010 07:42

Emokid --> Uplne s tebou suhlasim. Niektore upgrady su proste o dobrom svedomi a clovek nemoze cakat, ze ho ovali hned cosi o 200% lepsie. Dovolim si tvrdit, ze vacsina ludi to nepozna ani na napocuvanych veciach. Ale otazka znie - preto pchat jednotky a nuly do DAC za 20 000 z integrovanej zvukovky? To nejde moc dokopy ani mne ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 4. 2010 08:51

S Emokidem jsem to v SZ trochu probral i ještě před tím než to koupil. Měl jsem strach, že na jeho DACu to nemusí mít nějak extra přínos. Což se potvrdilo. Má tam totiž úplně nejnovější Wolfson WM8804 S/PDIF šváb pro příjem digtálního signálu. Už jen ten sám o sobě má vlastní kvalitní hodiny. Zlepšení v jeho případě je tedy malé. Podobně to bude s jinými DACy odolnými proti nešvarům transportu jako Benchmark DAC1 nebo Lavry DAC. Tam to klidně cpěte z mámoprkna, je to na to stavěné. Naopak pro nás co máme na pozici příjmu digitálního signálu CS8416/8414/8412 nebo i DIR9001 tedy drtivá většina, by přínos být měl.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiXeL 10. 4. 2010 22:16

M2tech hiFace mám už pár týdnů doma (verzi s BNC) a zvukový přínos bych překvapivě hodnotil jako velmi kladný (používám DAC Audio-GD Reference One). Přešel jsem z Musiland Monitoru 01 USD (k DACu připojen také přes BNC a stejným kabelem). S hiFace se objevilo více detailů, zvuk je živější, celkově mám dojem spadlé deky, vůbec jsem tomu nemohl uvěřit, několikrát jsem Musiland vrátil zpět, abych si to ověřil a je to skutečně tak. Takže se přidávám k doporučení.

Mám pouze jeden drobný problém ve foobaru: Když chci v rámci jedné skladby poskočit o kousek vpřed, zvuk přestane hrát. Projevuje se to pouze při přehrávání přes wasapi, přes DS vše v pohodě, v žádné jiné aplikaci se tento problém také neobjevil. Systém: 64bit. Win 7 Pro. Funguje to někomu se stejnou/podobnou konfigurací bez problémů? Zatím předpokládám tyto tři možné příčiny: ovladače hiFace (používám nejnovější 1.03), foobar (1.01), wasapi pro foobar (nejnovější 2.1).
...sluchátka přes uši a v ruce myš...
PiXeL
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 4. 2010 22:29

skus asio4all namiesto wasapi
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 4. 2010 22:40

Ten problém s wasapi sice ve Vista 32bit nemám, ale i kdybych měl není stejně důvod Wasapi používat. Kernel Stream jako základní ovladač funguje skvěle. Asio4All je v tomto případě nesmysl.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiXeL 10. 4. 2010 22:43

díky, asio4all nemám moc rád.

Mezi DS a wasapi slyším rozdíl ve prospěch wasapi (resp. podrobně jsem to ještě nezkoumal, ale mám ten dojem).
...sluchátka přes uši a v ruce myš...
PiXeL
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 4. 2010 22:45

skus dat wasapi prec a znovu nahodit, mne vo foobare tiez najprv nejak to wasapi blblo a ani za svet som to nevedel spravit a potom som to vymazal a hovorim si dam to tam znova, len skusim a uz to bezalo v pohode . Zvuk cez wasapi je naozaj pocutelne lepsi a prve co mi udrelo do usi boli ovela krajsie vysky ;-) :-))
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiXeL 10. 4. 2010 22:50

a ještě jsem zapomněl - kernel streaming jsem zatím ve svém systému nerozchodil, vůbec mi nehraje... takže optimální volba zatím právě wasapi, zkusím reinstall celého foobaru a všech doplňků...
...sluchátka přes uši a v ruce myš...
PiXeL
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 17. 4. 2010 08:45

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ShanDo 17. 4. 2010 09:02

hm, nebude to priamo z Talianska stale lacnejsie?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků