m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiXeL 17. 4. 2010 09:11

Před několika týdny mě stála verze BNC z Itálie 122 € včetně poštovného. Ale nevím, jestli teď třeba nezdražili...
...sluchátka přes uši a v ruce myš...
PiXeL
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 17. 4. 2010 10:29

Jasne ze to bude z Talianska lacnejsie. Distributor musi z niecoho zit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 4. 2010 12:50

Kocmeister píše:S Emokidem jsem to v SZ trochu probral i ještě před tím než to koupil. Měl jsem strach, že na jeho DACu to nemusí mít nějak extra přínos. Což se potvrdilo. Má tam totiž úplně nejnovější Wolfson WM8804 S/PDIF šváb pro příjem digtálního signálu. Už jen ten sám o sobě má vlastní kvalitní hodiny. Zlepšení v jeho případě je tedy malé. Podobně to bude s jinými DACy odolnými proti nešvarům transportu jako Benchmark DAC1 nebo Lavry DAC. Tam to klidně cpěte z mámoprkna, je to na to stavěné. Naopak pro nás co máme na pozici příjmu digitálního signálu CS8416/8414/8412 nebo i DIR9001 tedy drtivá většina, by přínos být měl.


Něco na tom bude. Dneska jsem věnoval poslech rozdílů mezi HiFace, SPDIF na desce(Asus P5Q PRO) a USB v DACu. Skladbu jsem vybral jenom jednu a to Dire Straits - Walk Of Life verze XRCD, kde je podle mě dostatek nízkoúrovňových detailů hlavně ve vyšších frekvencích, na kterých jsou rozdíly ve zvuku jasně patrné. Navíc ji znají snad všichni takže je to dobrá reference. ;-)

USB vyšlo jako nejhorší, při přímém srovnání jasně méně detailů, malá deka, horší prostor. 85-90% Tady je fakt něco špatně, takovéhle propojení PC > DAC doporučuji raději jen u strojů které jsou na to přímo stavěné, Benchmark, BelCanto, uDac apod. :-))
SPDIF desky na tom byl líp, otevřenější, hladší, vzdušnější přednes, ale nijak drastická změna, bez přímého srovnání netrénovaným uchem stěží postřehnutelné. 95%
HiFace dávám pomyslných 100% ale klidně to může být i někde mezi 95-100. Přednes pravděpodobně opravdu nejotevřenější, nejhladší a nejdetailnější, problém je že než stihnu přepojit kabel a přepnout Fb2k, tak tu změnu téměř zapomenu!! :-))

Rozhodně je to tedy řešení pokud chcete přehrávat z PC, za cenu kolem 120€ dostanete podle mě slušnou jistotu dobrého zvuku, obzlášť pokud jak píše Koč vlastníte převodník který neobsahuje špičkové obvody pro maximální eliminaci jitteru. Úplným fanatikům rozhodně doporučuji HiFace i modnout a použít pro něj nejlépe externí čisté a stabilní bateriové napájení. Osobně budu ještě chvíli přehazovat výstupy než se rozhodnu co s ním, nejlepší obrázek si totiž vždycky uděláte jedině sami. ;-)
Naposledy upravil Emokid dne 17. 4. 2010 17:45, celkově upraveno 1
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 4. 2010 13:15

Hras z XBMC, alebo z Foobar2000? Novy XBMC ma uz podporovat kernel streaming. Celkom sa na to tesim ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 4. 2010 13:32

Fb2k, XBMC jsem zatím nechal plavat. To by bylo na jinou diskuzi ale dávám přednost Foobarů na hudbu a MPCHC na video, kdybych měl čistě HTPC tak by tam zas byl jenom XBMC ale já mám normální workstejšn takže to není problém oddělit a vyladit každý program zvlášť na to co umí nejlíp. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 17. 4. 2010 13:37

pre mna hiface predstavuje vybornu moznost nielen kvoli jitteru, ale aj kvoli tichu, pretoze desktop je o dost hlucnejsi ako notebook, takze by som mal krasne ticho + dobry zvuk. Urcite lacnejsie riesenie z vacsim prinosom ako tlmit case a vymyslat.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 4. 2010 14:05

S tym kategorickym Desktop VS notebook nesuhlasim, ale to je na inu diskusiu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 4. 2010 14:10

Pokud jde o tohle, měl jsem desktop odhlučněný ještě než jsem se začal starat o dobrý zvuk takže o to nejde. Klidně bych si dokázal představit samostatné místo na poslech kde by byl třeba jen ten NTB + HiFace napojený na sestavu, ono to je dneska celkem reálné a HiFace má právě tam svoje místo, stejně tak dobře tam ale může být rovnou HTPC.

Nakonec to je ale stejně jen pro toho kdo je ochotný se s tím bavit, kde nechce ten může mít klidně klasický CD/DVD/BD player kde nějaký HiFace nehraje roli.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiXeL 17. 4. 2010 16:59

Emokid píše:Úplným fanatikům rozhodně doporučuji HiFace i modnout a použít pro něj nejlépe externí čisté a stabilní bateriové napájení. Osobně budu ještě chvíli přehazovat kabely než se rozhodnu co s ním, nejlepší obrázek si totiž vždycky uděláte jedině sami. ;-)


Pokud bys šel do bateriového napájení, rád si nechám (samozřejmě za úplatu) svou kartu také předělat, kdybys byl ochotný.... sám to bohužel neumím.

Mimochodem - jaké kabely jsi zatím zkoušel?
...sluchátka přes uši a v ruce myš...
PiXeL
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 4. 2010 17:45

Já to myslel trochu s nadsázkou, vím o tom ale přijde mi to už hodně extrémní. :-) Kabel mám cavel rp6b 75 Ohm dvojitě stíněný, koncovky běžně dostupné neutrik, chtěl jsem napsat že budu ještě zkoušet jednotlivé transporty o kabel vlastně nešlo.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 4. 2010 20:28

To bateriový napájení se řešilo na head-fi. Jeden týpek to tam dost propagoval. Že prej jsou pak ještě lepší basy :-)) Taky bych to toho šel, ale z toho jeho popisu a fotek mi nebylo úplně jasný co kde odpájet/připájet.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 4. 2010 20:38

A to napájení bylo řešeno občejnou baterkou, nebo přes externí PSU?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 4. 2010 20:57

https://sites.google.com/site/hifacemods/ tady je jedna verze s nabíjecím PSU, na obvyklém místě se toho dá dohledat více, verze s vykuchaným HiFace a připojenou baterii tam byla určitě taky. Nebo z toho taky někdo tahá i2s.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 4. 2010 15:51

A co prostě vzít USB propojovací kabel, přerušit na něm ty napájecí vodiče, a napojit na ně 5V zdroj, ať už síťový, nebo bateriový? To mi přijde asi tak nejjednodušší, a ani nemusíte rozebírat HiFace. Ale nevěřím, že by to mohlo mít nějaký přínos...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinN935 20. 4. 2010 18:12

Mám menší problém, ak mám aktivovaný kernel streaming tak pri spustení druhej pesničky alebo pretáčaní to skoro vždy mierne zapuká skúšal som už preinštalovať aj foobar aj nový kernel som stiahol a stále to isté. Ak navolím iba hiface tak pukanie prestane...
MartinN935
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků