m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 3. 8. 2010 09:12

Odar: Taky mě to zajímá, slyšel ten odborník hiface, nebo to jen bere teoreticky, že Usb sucks?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 3. 8. 2010 09:46

Poslal som ti PM. Technicky sa mozes spytat priamo zdroja ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 3. 8. 2010 17:36

Mě přijde divné, že Julinu měl přes optiku a hiface přes digital. Nečetl jsem další stránky takže nevím jestli zkoušel i Juli@ klasicky přes spdif jako každý normální uživatel této karty. Pokud jen jak popisuje tak to srovnání moc nechápu, ale hlavně že má značkovej optickej kabel od modrých džín :D
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 3. 8. 2010 17:53

hmpf --> To porovnanie som videl. Tiez mi to prislo nelogicke :(
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 8. 2010 18:23

Minulý týden mi zdejší mimořádně šikovný, zručný a technicky nadaný člen fóra šeďour udělal úpravu mého hiface. Kokrétně tu úpravu, která má mít zdaleka největší vliv na zvuk z výčtu 2 možných úprav. Udělal mi tedy bateriové napájení vlastních hodin usb/spdif převodníku. Původně jsem chtěl i druhou úpravu, kdy by druhá baterie napájela i zbytek "švábů" na desce hiface. Autor úpravy, John Kenny, mi to ale po pár dotazech nedoporučil, protože u této úpravy hrozí poškození desky a vliv na zvuk už není kdovíjaký. Narozdíl právě od napájení hodin.

IMG_0016small.jpg


Šeďourovi stačila fotka a popis co kde udělat a už jel. Naprosto precizní práce s mikropájkou i dalšími nástroji. Z hiface vyvedl konektor. Žádné prasácké připájení baterky "natvrdo" jako to mají někteří experti na head-fi. Vyrobil mi k nabíjení specifické baterie i nabíječku, takže si nemusím žádnou kupovat (nejlevnější v ČR stojí 400,-).
Stačilo mu k tomu pár použitých dílů z jiné elekroniky a pár detailů z GME nebo podobnýho obchodu.

Samotnou baterii typu LifePo opatřil konektorem, aby šla velmi snadno zapojit a odpojit jak k/od hiface, tak k nabíječce. Celou jí zároveň obalil do pěkné bílé smršťovačky. Ještě se nabízel, že vyrobí nějakou krásnou krabičku. Ale mě se to natolik líbí, jak to udělal, že si to tak nechám. Pěkně k sobě baterka a převodníček ladí.

IMG_0028small.jpg


Změna zvuku? ANO, ano ano! Opravdu k ní došlo. A samozřejmě k lepšímu. Všiml jsem si toho vlastně hned po prvních pár vteřinách. Už si připadám fakt blbě pořád popisovat těma stejnýma slovama vylepšení :-[ . Ale jak jinak to mám udělat. Prostor je opět o kousíček lepší a s lepší lokalizací. To je slyšet nejvíc. Dále pak u basů zaznamenávám něco jako nárůst dynamiky. Nevím jak jinak to popsat. Pevné jsou stále stejně (víc to podle mě nejde), ale tam kde byli předtím jen slyšet, tak teď více kopou do ušisek. Je to především ve složitějších pasážích skladeb s mnoha nástroji. Není ale jich víc, ani míň.
U výšek je možná slyšet malé pročištění, ale to je na hraně znatelnosti. Ale ten prostor v kombinaci s BB Dacem Tomáše T, to je prostě lahůdková záležitost pro hudební labužníky ;-) .

IMG_0024.JPG


Aby bylo jasno, ten rozdíl proti sériovému/stock hiface není kdovíjak závratný. Přesto je naprosto jasně slyšitelný a k lepšímu. Jsem za něj moc rád. A hlavně jsem rád, že znám tak šikovnýho člověka jako Šeďour. Toho seslaly samy nebesa O:-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 8. 2010 18:28

V prvom rade gratulujem a tlieskam Šeďourovi :tleskani A tebe az druhemu :P Darmo - u tvojej zostavy uz zavazi naozaj vsetko.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jan1k 23. 8. 2010 18:40

Klobuk dole majstrovi vyzera to super! Si sikovny chlape ;-)
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 8. 2010 19:23

Bylo to hodně na rychlo, snažil jsem se, ale když teď koukám na ty obrázky, tak vidím naprosto jasně, že budu ještě muset vyměnit kabel z transportu do baterie a to za bílý, s bílým konektorem.Ten černý, moc dobře nevypadá...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 23. 8. 2010 20:10

Skutočne krásna práca :tleskani
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 23. 8. 2010 20:23

A je po záruce. :(
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 8. 2010 20:26

Na tu prdim, když se s tim něco stane koupim novej :-) Ale nevim co by se mělo stát. Jedině snad klasika, že někdo přijde na návštěvu a zničí mi to :D Ale to by mi byla záruka stejně nanic.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 8. 2010 21:33

thePrayer lepší volej na smeč si mu dát snad ani nemohl děkuju pěkně :-))
A ty Koci nerýpej nebo budu brzo hodovat na tvojí oháňce :D
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 8. 2010 22:06

Pěkně pánové :-)
Tohle už je ale jen pro fajnšmekry, co mají na to sestavu, aby se zabývali podobnými věcmi a případně poznali přínos.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 23. 8. 2010 22:24

Borci to je pomale na patent ;-)
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akchc 16. 9. 2010 19:59

Dnes mi došla táto hračka a ako inak, hneď ako som došiel domov vec som zapojil a vyskúšal. Mám W7 64bit, Hiface najnovšie ovládače, inštalácia prebehla bez problémov rovnako tak aj pustenie hudby cez foobar (WASAPI). Problém však nastal, keď som práve prehrávanú skladbu "posunul" o kúsok ďalej: zvuk vypadol, jazdec sa hýbal ďalej a celé sa to tvárilo, že to hraje, avšak bez zvuku... po pár sekundách BSOD - vypísalo nejakú chybu SPDIF interfacu a reštart. Toto sa opakovalo 3x... Priznám sa, že za 3/4 roka mi W7 spadol práve dnes prvý krát, tak sa chcem opýtať, či máte tušenie kde je pes zakopaný. Prehrával som FLAC 16b/44kHz, keď som vynechal WASAPI a dal prehrávanie cez DS: Hiface, tak to takýto problém nerobilo...

-- 16. 9. 2010 21:03 --

Ešte by som sa chcel opýtať na nastavenie foobaru: preferences -> output: tu mám štandardne nastavené WASAPI. Načo je konkrétne "output format" a načo "buffer length" - resp. ja síce viem, o čo ide, ale chcel by som sa opýtať, či mám output format prepínať podľa kvality práve prehrávanej skladby 16/24 alebo nechať nejakú hodnotu na fix? Ako máte nastavený buffer?
Asus F6V -> M2Tech hiFace -> BB Dac -> AKG K701 / Grado SR60
akchc
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků