m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 4. 4. 2015 16:07

Zdar, omlouvam se za explicitni lenost, ale na přičítání celého threadu nemám sílu:
Na čem jste se nakonec shodli? Kratší USB a delší coax, nebo naopak?
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 4. 2015 21:51

Ked su digi kable kvalitne spravene, viacmetrova dlzka nie je problem. Moja skusenost je, ze coax kabel moze na zvuk vplyvat viac, nez USB kabel. Preto by som sa byt tebou zameral predovsetkym na kvalitu coax kabla a tu riesil ako podstatnejsiu vec, nez dlzku.

Kolko metrov je celkova vzdialenost? Mas RCA, alebo BNC verziu hiFace?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 4. 4. 2015 22:25

Vzdálenost je cca 5 metrů, hiFace zatím nemám, budu kupovat. Zatím nevím jakou verzi, asi RCA.

Je to na propojení stolního počítače a ZERO DAC, kterej má na USB vstupu jen 16/44.1, takže chci využít RCA koax vstupu. ZERO DAC budu používat jen jako DAC, ne jako sluch. zesilovač.

Cca půl metru za počítačem to půjde pod dvoumetrovou lištou, kam se hiface nevleze - schéma:
PC---======(Lišta)======------------------ZERO_DAC
V té liště povede také UTP kabel a USB kabel do hubu, elektřina ne.

Takže uvažuju, jak by to bylo nejlepší zapojit - jestli dát hiface hned do komplu, těsně před lištu, hned za lištu, nebo co nejblíž ZERO DACu, ...

Původně jsem zamýšlel zapojit hiFace hned za komplem a použít dlouhý COAX např. od Wireworldu, ale možná by bylo levnější, praktičtější nebo lépe hrající to vyřešit s jinou délkou USB kabelu. Třeba bych mohl vést 4 metry USB a potom jen metr koax, a za stejné peníze bych si mohl dovolit kvalitnější koax kabel.


Nějaký názor, tip, návrh? Vítám! :P
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 4. 2015 23:08

Napr.:
http://www.lexprint.sk/belkin-kabel-usb ... il-sedy-3m
http://www.ebay.com/itm/8-ft-Belden-169 ... 23247c77e2

Ak by si za listou (za 3m USB kablom) dokazal umiestnit vacsie zariadenie nez hiFace s moznostou napajania z 230V, moj tip je Gustard U12 http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... 12&_sop=15 Zapina / vypina sa automaticky podla toho, ci ma signal na USB vstupe.

Ak ide o rozmery a napajanie z USB, hiFace2 je dobra volba.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 4. 2015 08:02

Ina moznost je kupit hiFace s BNC konektorom a ku nemu BNC to RCA adapter taky, ze by si cez neho hiFace priamo zasunul do prevodnika bez coax kabla. V takom pripade by ti stacil 5m predlzovaci USB kabel, co by mohlo byt jednoduchsie aj lacnejsie.
Napr. http://www.ebay.com/itm/Belkin-Pro-Seri ... 1c4b83ce34
Redukciu si musis pohladat ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 5. 4. 2015 09:28

Díky za tipy! Ten Gustard taky nevypadá zle. Pokud hraje minimálně stejně jako hiFace, bral bych ho. Na malou velikost netrpím, naopak, místa je dost a aspoň mám pocit že jsem za své peníze dostal kus železa, ne plastovou píšťalku ala hiFace :D

Jsem to znovu měřil a možná je to jen cca 4 metry, možná 4,2. Tak jsem začal uvažovat o 4,5m USB kabelu, pak GUSTARD hezky vedle ostatních komponent (aby mi neležel na zemi za lištou), a pak 0,5m koax kabel do DACu.

Jestli jsem tě dobře pochopil, Bogino, doporučuješ co nejkratší koax a co nejdelší USB. Belkin je kvalitní značka levnějších kabelů? Nebo to vybíráš náhodně podle délky a padl tam dvakrát? :D

Edit: jen bych měl trochu strach z té délky USB kabelu, 4.5 metru už je dost, tak abych nezjistil že mi to nejede a musel bych kupovat i novej koax :/ máte někdo zkušenosti? Neměl bych raději rovnou koupit kabel s repeaterem? Nemá to pak vliv na zvuk?

Dík
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 4. 2015 11:40

Pokud hraje minimálně stejně jako hiFace, bral bych ho.

Mal som moznost porovnat hiFace2 a predchodcu U10, vyslo to jasne pre U10.
Ohlasov na U12 je na webe vela, ludia zapajaju U12 ku drahym DACom.
Pri testovani s U10 som vsak zaznamenal, ze bol citlivy na zvlast dlhy USB kabel pre mna neznamej znacky. S jeden a pol metrovym kablom vsetko OK. Cize rozdelenie celkovej dlzky na USB a coax moze mat zmysel. Pri dlhsom coax kabli nehrozia vypadky ci pukanie tak ako pri dlhom USB kabli.

Kvalitny USB kabel zozenies lacnejsie, nez naozaj kvalitny RCA coax s konektormi, ktore dodrzuju 75 Ohm charakteristicku impedanciu pre SPDIF. Tie Belden coax kable co som dal linku su zaujimave kvoli pouzitym Canare konektorom. Ziadnu linku som nedal nahodne.

Ma zmysel aj cesta kvalitnej BNC to RCA redukcie, ktora dodrzi impedancne pomery + len USB kabel ... ale s rizikom, ktore popisujem vyssie. Dlhsi coax je bezpecnejsie riesenie.

Okrem dlzky USB kabla ma vplyv jeho kvalita vratane konektorov. Tu treba okrem kvality tienenia dodrzat impedanciu 90 Ohm, ktora je standardom pre USB. Je zname, ze Belkin kable toto dodrziavaju, su na ne ohlasy na audio forach a podla nich vychadzaju vyhodne cena/vykon. Ku nie moc drahemu Zero ti preto odporucam takyto nie moc drahy kabel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 5. 4. 2015 13:39

Díky moc za vysvětlení a rady :) Jak dlouhý byl ten kabel, co ti nejel? Pět metrů? Víc asi ne, pět metrů je pro USB konečná..

Asi tedy půjdu cestou delšího USB a kratšího coaxu (zatím začínám uvažovat s tím Gustardem, tedy že je alespoň nějaký koax kabel nutnost). Dík za tip na kabel. Vypadá pěkně, jen mně ta cenovka čtyř set korun jen za poštu trhá srdce :D to pak víc dám za poštu než za ten kabel samotný.. poohlídnu třeba ještě jinde nebo po podobných.

Taktéž ty USB Belkiny nevypadaj špatně, jenže v Česku tu PRO Sérii nedokážu najít kde se prodává, na tom eBayi co jsi mi posílal to je kabel (i s dopravou) za asi 800 Kč... :/ Leda jsem našel tento Belkin A-B, nevím ale co je zač, jestli je to taky nějaká lepší kvalita, nebo jen barevnější konektory :oops: (Někde ho ale označovali jako Pro, někde třeba jako Premium, někde nijak.)

Případně, co říkáš na tento Roline (asi pojmenovaný noname) kabel: obyčejná verze a trochu víc fancy dražší verze?

Případně, je dobrej nebo špatnej nápad přemýšlet nad aktivním pětimetrovým repeaterem? Jestli by to tomu pomohlo nebo ani spíš ne.

Jde mi hlavně o to, aby to fungovalo, nechci koupit kraťoučký koax a skoro pět metrů dlouhý USB kabel a pak zjistit, že to na takovou dálku nezvládá.

Díky Bogino, jestli si na mě ještě uděláš trochu času. Snad už si to za chvíli urovnám v hlavě a dám pokoj :oboze
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 4. 2015 14:17

Ten lacny Belkin, vyzera byt starsi model PRO series
http://www.amazon.co.uk/Belkin-Series-H ... B000EOTDPU
S tak dlhym USB kablom som mal s U10 problem, ale bol to iny kabel. Takze len vyskusat a mat moznost ho vratit. Alebo ho pouzijes na ine - napr. ku tlaciarni aleko scanneru. Alebo neriskovat a ist do dlhsieho coax kabla.
Repeater by som pri 5m urcite neriesil, pre coax je to normalna dlzka, nema to zmysel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 6. 4. 2015 22:16

Nakonec jsem si vzpomněl (samozřejmě jak naschvál až po celé této diskuzi a výběru USB kabelu a co jsem už měl v košíku ten belkin a málem objednal), že mám ve skříni nějakej starej pětimetrovej kabel od tiskárny..

Vypadá celkem macatě, sluchátkovej dac/amp s tím jede, tak to třeba s tím U12 problém nebude. Je na něm napsaný
E173880 AWM STYLE 2835 30V 60°C VW-1 SONET 2C/28AWG AND 2C/20AWG USB CABLE

Tak pak dám vědět jak to pofachá, objednám ten Gustard U12.
Dík Bogino a ostatním sorry za lehkej OT
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 30. 1. 2016 20:51

Update:
Gustard fachá jak má, pětimetrovej USB kabel od tiskárny je funkční. Provozuju to přes něj. Z Gustarda jsem to do DACu vedl čínskou optikou, nedávno jsem to změnil za tento coax.
Rozdíl ve zvuku nepoznávám, protože pořád nemám pořešenou akustiku místnosti, takže je poslech pořád takový hodně "Logitechový". :-!
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků