m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 15. 6. 2010 00:48

WOW! Takže použitelný USB transport se vstupem pro externí hodiny. Hmm, když už HiFace není zrovna nejlevnější, tak tohle bude drahé... A není I2S náhodou kvalitnější, než S/PDIF?
Doporučuju mrknout i na jejich další novinky.
Young 384/32 USB DAC
Stereo D-to-A converter in a nice brushed aluminum case and grilled front panel measuring 200 x 50 x 200 mm. Some of the highlights of this new model include:

input sampling frequencies (kHz): 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8*, 384* (* USB only)
resolution: up to 32 bits (USB), up to 24 bits (other inputs)

384/32? Je to vůbec k něčemu na doma? Setkali jste se někdy s nějakou takovou nahrávkou? Nebo je to jen do studia?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 15. 6. 2010 05:35

Tak to je masaker.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 6. 2010 05:39

Ano, m2tech Evo je opravdu fajná věcička. Má tolik důležitý vstup pro externí hodiny. Nadruhou stranu mě štvě, že člověk platí za spoustu zbytečných výstupů (kdo potřebuje optiku?). Někde jsem zaznamenal, že cena by měla být 300 Eur. A to je dost. Tim netvrdim, že o tom nebudu přemýšlet :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 6. 2010 08:43

Nolwendil píše:A není I2S náhodou kvalitnější, než S/PDIF?

Některý dacy(třeba Pico a mnoho dalších) má usb vstup který převádí rovnou na I2S(jiné mají mezi usb a dacem ještě jedno konverzi navíc) a díky tomu dosahují lepších výsledků i při obyčejném usb zapojení.

Ale jestli nějaký DAC používá I2S jako vstup??
Naposledy upravil Bína dne 15. 6. 2010 09:39, celkově upraveno 1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 6. 2010 09:03

novinky
na obrazku je dac Young alebo Vaughan ? vas odhad cien? :-))
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 6. 2010 09:16

Jo jde, jsou dacy s i2s vstupem.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SilentDreamer 16. 6. 2010 11:38

Ten příspěvek na casea.eu jsem psal já. Zajímal mě názor odborníka, nicméně mi také připadá, že pan Vrána m2tech hiFace nezná.
PC(foobar) > ESI Juli@ + Casea Proxima Centauri > Casea Lyra Digital > AKG K 701
Sandisk Sansa Clip+ 8GB (+ Micro SDHC Kingston, 32GB) > Sennheiser PX 100
SilentDreamer
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 16. 6. 2010 11:48

Z tej jeho reakcie mi to tiez tak prislo. Neskusal si to s nim prebrat cez e-mail?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SilentDreamer 16. 6. 2010 12:32

Ještě ne, ale asi mu napíšu jen tak pro zajímavost. Odkážu ho na Kocmeistrovo recenzi aby si počet :)
PC(foobar) > ESI Juli@ + Casea Proxima Centauri > Casea Lyra Digital > AKG K 701
SilentDreamer
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 6. 2010 12:42

Radši zatim neodkazuj :-). Nemám zatim přímý poslechový srovnání s tou ESI Juli. Na to teprve snad dojde až se někdy stavim u hmpf :-) .Pak to bude jistý, jak se věci mají.

Jinak uvažuju, že si nechám u Johna Kennyho udělat ten jeho mod. Jde tam krom jinýho hlavně o úpravu na bateriový napájení, který má pro hodiny prý blahodárný vliv. Prý zlepšení zvuku je obrovské, snad větší než samotné použití neupraveného hiface.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SilentDreamer 16. 6. 2010 13:07

Až to srovnáš tak napiš co a jak, docela mě to zajímá :) Ten mod vypadá taky zajímavě.
SilentDreamer
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 6. 2010 13:09

Mě to zajímá taky dost. Digitální výstup je jedna z věcí co nejvíc ovlivňuje kvalitu/nekvalitu zvuku. Teda za předpokladu, že máš i zbytek sestavy na pořádný úrovni.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 6. 2010 13:13

+1 k tomu porovnaniu s Juli@.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 16. 6. 2010 16:54

Na headfi jeden člověk přecházel z juli@ na hiface a tvrdí že hiface je jako transport zvukově podstatně lepší. Já si myslím že záleží k čemu se to použije třeba casea a juli@ je osvědčená dvojka. Ten člověk měl k dispozici Audio GD DAC19Mk3 a AudioNemesis DC-1. No, ale počkejte si až se staví ta stará kobra :D přeci jen více uší více zařízení více rozumů. Počítejte s tím, ale tak minimálně až na červenec, nemá smysl aby to bylo dřív když si u mě není ještě na čem vrznout.
Blipo PRO, MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 6. 2010 20:02

Dnes som s Kocmeisterom v PMkach rozoberal jeden celkom zaujimavy MOD pre M2Tech HiFace. Viac sa docitate tu:
https://sites.google.com/site/hifacemods/home
ObrázekObrázekObrázek

Nedozviete sa tam ale ceny. Ja som dnes komunikoval s predajcom e-mailom. Dovolim si sem dat kopiu komunikacie (mojou lamavou anglictinou). Myslim, ze minimalne pre informaciu je to dobre. Mozno pre niekoho to bude aj typ pre upgrade ;)

Me 2 John Kenny píše:Dear Madam or Sir,
I am interested in Boxed Modded Hiface. Is it possible to supply Boxed Modded Hiface with recommended charger and 3.3V Lithium NanoPhosphate Batteries (LiFePO4)? Those Batteries are inserted in box too or they must be placed out of box?
And finaly, what is the price for:
Boxed Modded Hiface + Charger + 3.3V Lithium NanoPhosphate Batteries + Shipping? I am from Slovak Republic (EU).

Thank you very much.

John Kenny 2 Me píše:Hi Radovan,
Thanks for your enquiry

Here are the prices & options:
- Hiface with either RCA or BNC SPDIF output €120
- Hiface mods €50
- Boxed unit €70
- shipping €10 or €15 (see below)

You have the following options:

- The cheapest option is a €50 mod which comes with original Hiface casing which now has 2 connectors for external power. I use Lithium NanoPhosphate (LiFePO4) batteries which I higly recommend (see website battery review) They cost €10 each. You may use your own 3.3V DC power supplies if you wish.( The cleaner the better). This has exactly the same modifications as the boxed Hiface, the only difference is in aesthetics & operation. If using batteries, they need to be connected to a charger for recharging. So if buying the hiface from me costs are €120(Hiface) + €50(mods) + €20(batteries) + €10(shipping) = Total €200. If sending me your Hiface for modding then subtract €120, so cost is €80

- The modified Hiface can be fully boxed inside a ABS plastic case that also contains 2 batteries, on/off switch, led, socket for battery charger. When the unit is switched off, the batteries are connected to the charger socket. Charging takes place until the batteries are full & the charger turns off, (with the correct charger). Add €50 to above costs plus extra €5 for shipping weight. Total €255 or if sending me your hiface €135

You will need a USB extension cable for this as in boxed form it is not recommended to plug it directly into a USB port.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka