Vyber HDMI kabelu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sim3to 26. 1. 2010 23:08

Jak si dobre vybrat HDMI kabel? Mel jsem jeden za 200 a teda kvalita hodne spatna, prez VGA byl snad lepsi. Jak muzu dobre vybrat HDMI kabel? Popripade doporucte nejaky?

Jeste jedna vec, videl jsem na internetu 1080p VGA kabel. podporoval by opravdu 1080p nebo je to jen kec. Diky za odpoved.
Sim3to
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 1. 2010 23:37

Kvalita pres HDMI nemuze byt spatna, je to digitalni prenos, takze bude prenese nebo neprenese. Obecne do peti az deseti metru muze byt kabel jakykoliv, u vetsich delek je potreba ponekud priplatit na kvalitu, protoze zakladni kousky lze strasne snadno zarusit.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 26. 1. 2010 23:58

Mnohem vice nez na znaccne nebo dokonce cene zalezi na konstrukci kabelu.Ja na 10m a prenos 1080p/60Hz pouzivam kabel za 480Kc a na 1,5m tentyz kabel za 250Kc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sim3to 27. 1. 2010 08:28

kvalita obrazu byla podle meho hodne nerealna. kazdy roh byl hodne orezany a napr prechod mezi clovekem a pozadim byl oddelen hodne orezanyma pixelama.

A nejakou znacku primo by jste doporucili?
Sim3to
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 1. 2010 10:37

tak to сo popisuješ vypadá spíš na zmršené zpracování obrazu v zobrazovači než na vliv kabelu
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Sim3to 27. 1. 2010 16:55

moc nechapu co si tim myslel, ale kdyz mi kvalita obrazu prisla lepsi prez nevim kolik let stary kabel VGA..

asi koupim nejkupovanesi co maji v alze nebo tak nejak.
Sim3to
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 1. 2010 18:02

trochu to přiblížím - (ne)kvalita HDMI kabelu se může projevit tím že v obraze začnou probleskávat zelené pixely a v ještě horším případě začne obraz úplně vypadávat - ale nějakým ořezáním pixelů se rozhodně neprojevuje.

Takže klidně kup bežný kabel a je to.

Čistě pro informaci, co je to za zobrazovač a jaký zdroj signálu si do něj pouštěl (rozlišení, snímková frekvence)?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Sim3to 6. 2. 2010 22:14

poustel jsem jak PS3 tak z PC.

Tedka jsem koupil z alzy ten nejprodavanejsi , meli ho za 250 myslim.

Prece musi byt nejaky rozdil mezi kabelem co stoji 250 korun a co stoji 1250 (ano, stejna delka.)
Sim3to
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 6. 2. 2010 22:24

Mám několik různých HDMI kabelů a kvalita je vždy stejná. Bude to asi něčím jiným :hm
martinsip
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 7. 2. 2010 13:38

Sim3to píše:Prece musi byt nejaky rozdil mezi kabelem co stoji 250 korun a co stoji 1250 (ano, stejna delka.)

Ano, rozdíl je v kvalitě zpracování kabelu, možná v materiálech, a hlavně v ceně... Ale nemůžeš očekávat, že bude rozdíl v kvalitě obrazu. Ten obraz tam buď bude, nebo nebude. Může se to projevit vypadáváním obrazu, ztrátou signálu, atd, ale určitě ne nějakými ostřejšími přechody. U digitálu je to opravdu takto jednoduché.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod thePrayer 16. 2. 2010 22:18

Sim3to: To co popisuješ s tim ořezáním je to, že pouštíš full HD do TV co má jen 13xx/7xx nějak tak - čili se to přepočítá = vznikne pár mm okraj
thePrayer
Mírně pokročilý