Jakou vypalovačku pro kvalitní zálohu CD

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blazas 6. 4. 2010 16:15

Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat, zda na vypalování hudebních CD např. z originálu :-) používáte standartní vypalovačky na PC nebo zda používáte něco sofistikovanějšího?

Nebo zda je vůbec rozdíl rozlišitelný?

Teoreticky by ten zápis dat měl být v podstatě stejný u jakékoliv vypalovačky, max. může být rozdíl v délce použitelnosti vypáleného CD. Pokud by se vypalovalo rychlostí 1:1 , tak snad OK, ale rád bych o tomto podiskutovatal.:-)
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod audis 6. 4. 2010 16:37

jestli chceš zálohovat, zálohuj na pevné disky. o optických nemá smysl vubec uvažovat. bud samotný disk a připojit kabelý vytaženými z pc, nebo dražší ale čistčí a hezčí řešení koupě externího disku.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 6. 4. 2010 16:49

V prvom rade si nastuduj, ako dostat klon na HDD. Odporucam Exact Audio Copy. V idealnom pripade nastav oftest mechaniky.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B35B ... C6F5D.html

Co sa tyka vypalovania, vidim to tak, ze tam je to prakticky jedno, pokial nevypalujes doslova lacakom na este lacnejsie medium. Staci vypalovat max 12x. Ale co sa tyka zalohy - suhlas s audisom. Placky su mrtve.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 4. 2010 17:03

Placky nejsou mrtvé, ale pro dlouhodobé zálohování se vypalované kopie nehodí - radím buď HDD, nebo pevné flash paměti.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod blazas 6. 4. 2010 17:10

Oukej, nechtěl jsem to napsat na plnou hubu :-D , ale jde mi zkrátka a dobře o vypalování hudebních CD ke svému použití tak, jak to všichni dělají.
Jde mi o použití v přehrávači a na poslech stereo sestavy...
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 6. 4. 2010 19:25

V tom pripade nagrabuj v EAC s *.CUE a vypal v hocicom max. 12x.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 4. 2010 20:25

CD stačí přepalovat formou ISO obrazu - je to bez-ztrátové a dají se tak s pomocí některých softů kopírovat i jinak "zamčené" disky. Příkladem jsou softy Alcohol 120%, Ashampoo Burning Studio nebo hodně profláknutý NERO, případně BlindWrite... A co víc, ISO můžeš skladovat na HDD - a vypálit si je v případě potřeby na RW a zase smáznout... Nebo přehrávat s pomocí dalších softů za pomoci virtuální CD/DVD mechaniky jako klasické placky...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nolwendil 6. 4. 2010 21:06

Souhlasím s Odarem, že nejlepší je přehrávat v PC, a tedy ripnout hudbu do FLACu v EAC. Pokud ji máš ve FLACu a chceš ji vypálit, tak EAC by to taky mělo umět. Jinak pokud máš originální či už vypálené CD, tak ISO obraz je naprosto dostačující, a můžeš ho i zálohovat na HDD.
Teď mi tak vyvstává otázka, jestli pro ripování do PC není nejlepší udělat ISO, a to teprve v EAC ripnout :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 7. 4. 2010 07:14

Je jedno, do coho to nakopirujete (ISO, *.CUE, *.WAV) . . . ide o to, aky soft na to pouzijete. Ked to narvete do ISO v Nerovi - nemate zaruku, ze je to 1:1. Preto vzdy odporucam EAC. Tam je spatna kontrola, ci je CD skopirovane korektne, alebo nie. Na nete je milion navodov, kde sa to vysvetluje a o co ide.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod karkar 7. 4. 2010 09:22

Souhlas s Odarem, postupem casu jsem zjistil ze kopie ISO s hudebniho CD vypalovacim programem neni nejlepsi cesta.
Proste jsem si nerem prepalil jedno moje hojne pouzivane audio cd a pri prehravani zjistil ze cd preskakuje aniz by prepalovaci program neco hlasil (i pri prehravani jako namountovaneho ISO ve win)...
Tedy nejlepsi cesta je EAC, bezstratovy format a zpetne vytvoreni audio CD. Nicmene uznavam ze pomerne zdlouhavejsi.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 7. 4. 2010 09:27

karkar píše:Nicmene uznavam ze pomerne zdlouhavejsi.
Ked raz clovek EAC nastavi a zvykne si na postup, je to tak mozno na 3 kliky na HDD. Potom clovek pozrie LOG. Ak je to OK, otvori *.CUE v Nerovi a vypali.

Urcite je pohodlnejsie vypalit kopiu v Nerovi na 1 klik, ale zial nie je to najlepsia cesta.
Odar
Trvalý BAN