Další hřebíček do rakve CD přehrávačům a spol.

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 10:05

Dnes jsem narazil na stránkách Casea v seznamu jimi "vytuněných" strojů poprvé i na HTPC. Ne však ledajaké. V rámci jedné PC krabice je uvnitř totiž poprvé nainstalovén i špičkový D/A převodník. Konkrétně Sirius II, jež podle mnohých lidí co ho slyšeli může konkurovat rovnou nejvyšší třídě CD/SACD přehrávačů a převodníků. Samozřejmě není napájen špinavým PC zdrojem ale samostatným toroidním trafem jak je vidět na fotkách. Digitální výstup je uvnitř propojen s na tento účel oblíbenou zvukovou kartou ESI Juli@.

Co je na tom tedy tak zajímavého? V jedné PC krabici vidím poprvé v historii jak samotné PC sloužící na ukládání hudebních dat, kvalitní digitální výstup ale konečně také špičkový převodník. Čili tak trochu all in one hifi řešení. Samozřejmě klasická CD/DVD-AUDIO/Blu Ray, stejně jako filmy a další může člověk přehrát bez omezení kdykoli se mu zlíbí. Když se vrátím k bulvárnímu nadpisu tohoto tématu tak nevidím již mnoho důvodů pořizovat si jednoúčelové zařízení jako CD přehrávač s minimální funkčností a kvalitou zvuku srovnatelnou či spíše horší (zvuk záleží na cenovce). Chtěl jsem teda upozornit i na tuto možnost pro budoucí zájemce o konečné řešení ;-)

:arrow: http://www.casea.eu/modifikace.php?#photoid83
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 21. 4. 2010 10:56

Tak klobuk dolu, ze sa vobec niekto s tym zaobera. Problematicke je rychle zastaranie takehoto zariadenia. Preto vidim ako univerzalnejsie stale doma poskladane HTPC, rozumny transport a samostatny DAC.

Myslienka je ale tak ci tak zaujimava.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 10:59

Tak ono ty střeva můžeš vyměnit vždycky žejo. Osobně bych asi bral nějakej nízkovýkonej HTPC s minimem komponentů, s tichym větrákem nelépe pasiv.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 21. 4. 2010 11:04

Osobně se mi zamlouvá víc notes s DACem
HTPC vůbec nechápu.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 4. 2010 11:13

No to je krása, připomněli mi to jak jsme se známým přemýšleli nad zařízením co by kombinovalo HTPC+AVR+konzoli+router+NAS. :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 11:15

Bubaak: No se sluchátkovou sestavou nebo s monitorama na stole je noťas lepší co si budem povídat. Ale když máš, jako asi většina z nás plánuje do budoucna, dospělou reprosestavu + komponenty (předzes, koncáky, převodník) úhledně poskládaný v krásnym hifi stojanu tak jedna nenáročná krabice mezi těmi komponety jako transport se šikne. Ovládat to budeš dálkovym ovladačem nebo bezdrátovou myší z pohovky kde ležíš rozvalenej.

Nebo můžeš mít dlouhatánskej spdif kabel z noťasu co máš na klíně vedoucí do převodníku ve stojanu, to se mi moc nezamlouvá (kvalita). Ale tak možná by to taky šlo.

Emokid píše:No to je krása, připomněli mi to jak jsme se známým přemýšleli nad zařízením co by kombinovalo HTPC+AVR+konzoli+router+NAS. :lol:

Takový zařízení dnešní AVR už pomalu začínaj připomínat. Za pár let to bude. Ale kvalita zvuku nemá a určitě mít nebude s hifi nic společnýho. Holt je potřeba některý věci poskládat ze samostatnejch komponentů (zesilovač)
Naposledy upravil Kocmeister dne 21. 4. 2010 11:20, celkově upraveno 1
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 21. 4. 2010 11:18

Kocmeister --> Lenze v tom nizkovykonnom HTPC nepotrebujes riesit nejake toroidne trafo, proste tam picnes nejaky zdroj. Transportom odvedies data mimo kysnu a ostatne riesis v DAC.
Uprimne povedane - komponentami sa tam moc nevytiahli. Je tam nejaky smiesny chladic na CPU. Corsair zdroj, este ujde, ale tiez nic moc. Snaha sa ceni, ale bojim sa, ze HTPC / notas + DAC bude vyhodnejsie a univerzalnejsie riesenie.

Samozrejme ak clovek vie HTPC poskladat. Ak chce niekto all in one riesenie bez prace, vhodne to je. Ale upgradeu by som sa bal. Napr. o 2 roky budes potrebovat vymenit maticnu dosku a tym padom demontovat ten Sirius slak. Pre mna osobne nepredstavitelne.

V PC si prehadzem veci sam, ako chcem. Do hentoho by som sa radsej nechytal, pretoze neviem, ake by to malo dopady na zvuk. Toto riesenie sa mi proste nepozdava.

Uznajte sami. Nie je to takto krajsie? :D
Obrázek
Naposledy upravil Odar dne 21. 4. 2010 11:23, celkově upraveno 1
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 11:23

To je pravda, mě se to HTPC z obrázku taky nelíbí. Zaujala mě jen ta možnost dát dovnitř převodník a to špičkovej. Ještě jsem to jinde v praxi provedený neviděl a je to pro některý lidi určitě možnost. Jinak souhlasim s tebou a bubaakem. Taky mám radši převodník jako krabici extra.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 21. 4. 2010 11:26

zatím jsem nebyl přesvědčen o tom že HTPC je k něčemu dobrý, podle mě je to medialně natlačená blbost :nenapadne T60/X60 jde koupit kolem 10.000,- a zvládne to samé co HTPC... s tím že k němu je dockovačka.... když už to musí stát ták raději klasický PC na kterém rozběhnu i hry v použitelné kvalitě a nejsem omezen prostorem (možnost extrémnějších řešení a tedy lepších vlastnosti jak na hluk, vykon chlazení nebo vnitřní komponenty)... asi mi to fakt musíte vysvětlit
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 4. 2010 11:29

Kocmeister: Ovládání do budoucna jedině jako voice/mind control!
Odar: Já bych to taky postavil úplně jinak ale záleží co od toho chceš. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 21. 4. 2010 11:31

bubaak píše:asi mi to fakt musíte vysvětlit
Nie je co vysvetlovat. Kolega ma tiez netbook od Asus-u, pichne do neho HDMI kabel, ktory ma strceny do Yamahy, polozi si ho na stolik pred gauc, pusti si tam priamo na nom film, zaklapne poklop a pozera. Nemusi riesit dialkove ovladanie a podobne srakoty.

Mne sa zas paci to druhe riesenie, ako pise vyssie Kocmeister. Mat to ako sucast domaceho kina v nejakej rozumnej skatuli, pripadne postavit to aj ako domaci server. Moznosti je milion a kazdemu vyhovuje cosi ine.

Kocmeister, Emokid --> Este ma napadlo. Je to MOD, nie nakomplet produkt, ktory postavila Casea od piky (aspon tak to chapem). Takze predpokladam, ze napr. chladic na CPU a podobne srakoty tam nemenili. Ale ja by som si to teda uz predstavoval uplne inak. Pasivny zdroj, pasivne chladenie CPU, mozno nejaky ION s tym, ze H264ka a BluRay by slo cez GPU a podobne . . .

Tymto MODom ma jednoducho neoslovili, ale snaha sa ceni. Pozitivne je uz len to, ze sa na to dali. Mozno to bude zaciatok cohosi naozaj vhodneho a funkcneho, ako celok.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 4. 2010 11:36

Tak je to určitě zajímavá věc.
bubaak:T60/X60 ten výkon třeba na HD video nemá, velké PC ti moc do obývákové sestavy nezapadne, od toho je pak už podle názvu HTPC.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 11:40

Jo strčili tam jen modul D/A převodníku Sirius II, podobně jako to strkaj do CD přehrávačů (viz. slavný Cambridge Azur 340C Sirius co přehraje levou zadní CA 840C) a rovnou to interně svázali s hodinama zvukovky. Taky tam vidim dodělanej cinch výstup. Na počítačový "kraviny" okolo asi vůbec nesáhli. Pointa je ta, že luxusní převodník dokážou instalovat asi do čehokoliv.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 21. 4. 2010 11:51

T60 s ATInou ti pustí co chceš ;-] Moje R52 s FullHD na monitoru Lenovo 24" 1920x1200 nemá žádný problém ani po dvou hodinách 8-) Vlastně i koč má s integrovanou grafárnou T60 napojenou stabilně na FullHD... takže toho X60 se nebojím :) Pokud jde o domácí server, pak bych opět volil PC jen tak pro srovnání s Odarem, komu se asi lépe dejcha, kdo bude tišší, kdo bude výkonější, kdo v budoucnu dovnitř nacpe více paměti?:
Přílohy
domaciserver.jpg
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 11:57

Ty pavouci co tam vidim maj taky nějaký vliv na zvýšení výkonu a lepší chlazení? :D
Naposledy upravil Kocmeister dne 21. 4. 2010 11:58, celkově upraveno 2
Kocmeister
Pokročilý

Další stránka