Mikrofon - pokažený ?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fredsnotdead 23. 9. 2010 15:35

Zdravím, ve zkušebně zbyl po našich "předchůdcích" nějaký starší mikrofon. Kabel byl jak u jacku tak u mikrofonu obnažen, utržen a drátky do sebe byly jen tak zamotané. Po chvilce štelování a všemožného ohýbání drátků občas fungoval (samozřejmě do té doby než se s kabelem zase pohlo :-D ).

Vzal jsem ho domů, že to přepájím a dám trochu do pořádku, jenže po mém snažení už nejde vůbec a teď jenom "hučí", když ho zapojím do zesáku.

Spájel jsem to snad dobře - z mikrofonu vedly 2 vodiče - aktivní a zem, jack byl ale stereo, takže tam jsem dal aktivní na špičce jacku na střední vodič kabelu a druhý aktivní vodič společně se stíněním na vnější vodič (zem). Jak už jsem psal, teď mikrofon pouze "hučí".

Tak buď jsem to špatně spájel anebo je chyba někde jinde, ale nechápu kde, protože dřív mikrofon fungoval.
Je to sice starý šunt, ale používám ho pouze na druhý zpěv, kterého moc není, takže do zkušebny je to zcela dostačující.
fredsnotdead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 9. 2010 18:02

Buď je opravdu ten mikrák v čudu, nebo jsi to špatně spájel. Ten mikrák totiž mohl mít i symetrický výstup s konektorem Canon = XLR s fantomovým napájením, na který nějaký "umělec" nabastlil nesymetrický Jack. A Tys to po něm jen "potvrdil" spájením. Poslední možností je, že má jinou impedanci, než k jaké ho připojuješ teď - chtělo by to aspoň typ toho mikráku, fotku a podobně - aby se dalo poradit konkrétněji.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fredsnotdead 23. 9. 2010 18:18

typ, značka - nic :-) prostě jen černý plastový mikrofon
symetrické to určitě nebylo ani původně, přímo od samotného mikrofonu (toho válečku, co je schován uvnitř, vedou jen 2 drátky)

je možné, aby oba tyto drátky (jediné co tam jsou) byly spojeny? Když to propískávám, tak je to spojeno. :shock: Tak malý odpor mikrofonu nebo nějaká chyba?

Nenapadá mě ale, jak by se mikrofon mohl pokazit, cca hodinu před tím, než jsem to začal pájet, ještě fungoval, a dovnitř jsem prakticky nerýpal, jen jsem se podíval...
fredsnotdead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 9. 2010 19:17

Jo, to se někdy stane - i křivým podíváním... kolik to ukazuje ohmů? Jestli míň jak asi 50Ω, tak je skoro určitě v Pánu...Kdyby kolem 200Ω, tak to bylo OK jako nízkoimpedanční mikrofon, vysokoimpedanční vložka by musela mít víc jak asi 1kΩ - a taky přizpůsobovací transformátorek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fredsnotdead 23. 9. 2010 21:13

no mi to ukazuje 1 Ohm, při zapnutém i vypnutém vypínači na mikrofonu...takze v kabelu to nejspíš nebude... :-\
fredsnotdead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 9. 2010 18:38

Odpoj kabel a měř jen vložku. Ale asi budeš mít pravdu a mikrák to má za sebou...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků