Tesla NZC 420 a pripojeni k receiveru

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maler 23. 11. 2011 15:21

Zdravim,

mam naprosty lama dotaz - nejsem bastlir, takze se muze ukazat, ze pro me bude lepsi reseni "kup si novy gramec".

Nasel jsem ve sklepe po dedovi Tesla NZC 420 vc. beden, ale rad bych si pripojil ten gramec k receiveru (HK AVR 347) ktery mam doma. Existuje nejaka snadna moznost jak z nejakeho konektoru dostat ven signal, ktery bude mozne rozumne pripojit do recieveru?

Diky predem!
MaLer.cz
iPhone 4 + 2G, iMac 24", Mac mini TV, MacBook Pro 15", PowerBook G4 15", iBook G3 (Clamshell), iPod 120 GB, iPod shuffle... a celé hromady historického HW :); Garmin Oregon 300
maler
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2011 15:51

Ano, NZC má v sobě RIAA preamp, takže umí dodat výstupní signál s úrovní LINE.

Hláška "kup si new gramec" není v tento moment aktuální, ale možná bude aktuálnější "kup si novou přenosku" - jak moc to bude aktuálnější, to poznáš až se pokusíš nějakou desku přehrát.

Já zatím pohledám a zkusím sem dát obrázek zadní stěny gramce, kde označím patřičný konektor. Hned teď ale můžu říct, že budeš potřebovat propojovací kabel na jedné straně s konektorem DIN 5 a na druhé s konektorem (konektory) podle vstupů na tom Harman Kardonu. CINCH/RCA myslím budou zcela vyhovující.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2011 17:26

Tak na tomhle obrázku je vstupní část elektronické části gramce TESLA NZC420. Kliknutím si ho otevřeš a zvětšíš do čitelné velikosti.
Úplně vlevo jsou konektory se značkami, které u nich najdeš i na skříni gramce - podle toho je poznáš. Na schématu jsem označil dvě možnosti připojení signálu z přenosky do dalšího zesilovače. Červeně je levý kanál, modře pravý.

První možností odběru signálu pro AVR je použití konektoru pro magnetofon. Konektor pro magnetofon je na gramofonu zároveň vstupní i výstupní, pro odběr signálu do AVR proto musíš použít dutinky s čísly 1 a 4 - skutečně jsou číslované napřeskáčku, není to chyba. Na vrcholku oblouku je kontakt č.2 = spojení se společným vodičem = kostrou. Na jednom krajním konci oblouku je kontakt č.1, na protějším je č.3 - to je základní provedení konektoru DIN. Další kontakty jsou "přidané" mezi střední "dvojku" a krajní pozice - vedle č.3 je kontakt č.5 a na druhé straně "od dvojky" je mezi ní a kontaktem č.1 "vložený" kontakt č.4. Na konektoru pro magnetofon jsou tedy kontakty č.1 a Č.4 VÝSTUPNÍ - JE NA NĚ PŘIVÁDĚN SIGNÁL Z VÝSTUPU PŘENOSKOVÉHO PŘEDZESILOVAČE. Tento výstup není ničím ovlivňován, žádnými přepínači ani regulátory = veškerou úpravu zvuku budeš muset dělat na AVR.

Druhá možnost je použít signál, který byl původně určen pro připojení kvadrofonního dekodéru. Tento konektor poznáš podle značky znázorňující 4 překrývající se kroužky. Je do něj zastrčený jakýsi "špunt", který je v podstatě propojkou - když ho vyndáš, můžeš do konektoru zastrčit konektor DIN5, u kterého najdeš signály pro další zesilovač na kontaktech č.3 a č.5. Opět, červená je levý, modrá pravý kanál. Když je ten původní špunt v konektoru zastrčený, převádí bez dalšího ovlivnění signál z výstupu předzesilovače dál na regulátor hlasitosti a vyvážení a z nich potom na výkonový zesilovač gramofonu. Když ten špunt vyndáš, zůstane funkční pouze vstupní část gramce a výstupní zůstane bez signálu.
Přílohy
NZC 420 023.jpg
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maler 24. 11. 2011 18:43

Nemam slov! Velmi dekuji. Verim ze najdu v okoli nekoho s pajkou, kdo mi prislusnou prechodku udela.

S nutnosti koupit novou jehlu/prenosku tak nejak pocitam, bojim se kdyby byly spatny nejaky kondenzatory, coz co jsem cetl se u tehle starych veci stava.

Kazdopadne diky moc
MaLer.cz
iPhone 4 + 2G, iMac 24", Mac mini TV, MacBook Pro 15", PowerBook G4 15", iBook G3 (Clamshell), iPod 120 GB, iPod shuffle... a celé hromady historického HW :); Garmin Oregon 300
maler
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2011 00:25

Nic nemusíš bastlit, ono se to prodává:
http://www.elektroeden.cz/audio-kabel-d ... +dp111185/
http://www.safeguard-eshop.net/zbozi/46 ... -1-20m.htm

Další tady: http://www.google.cz/#hl=cs&cp=18&gs_id ... 20&bih=895 .

Ještě ten popis schématu doplním - ten výstup pro dekodér je vyvedený až za přepínači, které ovládají provoz MONO/STEREO (dva překrývající se kroužky) a dál výšky a basy - prostě šířku přenášeného pásma. Ta jsou označené dvojicí vlnovek nad sebou, kdy vždycky jedna je přeškrtnutá - když je škrtnutá dolní, znamená to potlačení basů, když je škrtnutá horní, potlačují se výšky.
EKKAR
VIP uživatel