Externi zvukovka k notebooku

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mightning 5. 6. 2012 14:54

Zdravim, premyslim o upgradu myho skromnyho hudebniho zarizeni :) konkretne si myslim, ze by se mi sikla nova zvukovka misto integrovany na zakladni desce notebooku...
mam Lenovo G550 a k tomu pripojenej zesik Marantz PM-48 a repro Quadral Quintas M120
krome toho tak v 10% casu posloucham na sluchatkach Sennheiser HD201
jde mi v prvni rade o hudbu, posloucham hlavne rock a metal (stoner, sludge, doom, black, thrash a podobne... coz je asi uplne jedno, ze :D), filmy a podobne nejsou prioritni

zaujal me nuforce uDAC2, jenom bych chtel poradit, jestli to k ty sestave ma cenu, a nestacilo by koupit neco levnejsiho jako Xonar U3 nebo neco v podobny cenovy hladine... anebo se shanet po necem bazarovym? nejsem proti, jenom nemam moc prehled :)

jeste me napadly zvukovky urceny pro nahravani, protoze me by se taky hodilo mit moznost nahravat kytaru, pripadne signal s mikrofonu, idealne s co nejnizsi latenci, ale pocitam ze takova zvukovka uz by musela stat vic penez aby byla trochu kvalitni (jak tio nahravani tak... ehm, prehravani :), pocitam ze kdyz to umi za stejnou cenu vic veci, tak nemuzou bejt tak kvalitni, ale treba se pletu)
Mightning
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 5. 6. 2012 15:02

Ber uDac v2 a ak sa tu objavi Andrejsvk tak ten ti mozno poradi este cosi.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 6. 2012 15:13

uDAC v2 případně FiiO E10 je dobrá volba a pokud máš na sluchátka nějaký zesík (třeba dá-li se použít ten Marantz), tak by snad stačila i Behringer UCA202.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mightning 5. 6. 2012 15:46

mzi tim behringerem, fiiem a uDACem jsou celkem velky rozdily v cene... jsou rozdily i ve kvalite zvuku, pripadne myslite ze na tu moji sestavu staci neco hodne zakladniho a treba uz ten uDAC by byl plytvani penezi?
k tomu marantzu se daji pripojit sluchatka, nicmene radsi bych neco, co se da pouzivat treba kdyz jsem na cestach a podobne, kde ten marantz nemam :)
Mightning
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 6. 2012 15:56

Rozhodně se dá říct, že u Behringeru je dost mizerný sluchátkový výstup!
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 5. 6. 2012 19:03

ja udac pouzivam v praci presne jak popisujes (notas, udac,zesilovac, repro) a je tam sakra rozdil i na starsi mikrovezce yamaha oproti zvukovce v notasu
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snakepeace 17. 6. 2012 14:00

Ja zasa hľadám riešenie notebook, USB DAC, sluchátkový zosilňovač (BV Audio Headamp), AKG K701. V podstate zháňam USB DAC, ktorým by som dostal zo štandardného notebooku signál do sluchátkača, notebook bude mať Windows 7. Môžete mi niekto poradiť?
HRT Music Streamer II (Harman/Kardon HD 970), BVaudio Headamp, AKG K701
snakepeace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 6. 2012 16:16

Napr. Casea s USB vstupom. Casea chysta aj samostatny USB transport. Je to vo vyvoji.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod snakepeace 17. 6. 2012 16:44

Hľadám riešenie tak na rok, do zahraničia sa mi do batožiny HD970 nezmestí, preto chcem čo možno najlacnejšie prijateľné riešenie (na desiatky eur). Ide vlastne o to, aby som dokázal zmysluplne využiť môj sluchátkač, ktorý sa mi do batožiny ešte zmestí v kombinácii s notebookom, ktorý plánujem kúpiť...
HRT Music Streamer II (Harman/Kardon HD 970), BVaudio Headamp, AKG K701
snakepeace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 6. 2012 16:50

Nějaké levné HRT? Z mého okolí samé pozitivní reakce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků