Jakou inteligentní nabíječku pro baterie AAA a AA

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M2M 11. 1. 2013 20:44

Jasně, ale přece. Né každý může jezdit do IKEY, já kupuji v baumaxu.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 1. 2013 09:21

Menší proud není problém, ale v tu chvíli zapomeňte na různé oživovací funkce apod., protože i se silnou nabíječnou tyto věci trvají neuvěřitelně dlouho a se slabou je to na hranici použitelnosti. Pochopitelně se najde velká část lidí co řekne, že tyto funkce jsou k ničemu. Ale pak můžete stát před otázkou proč si vůbec takovou nabíječku kupujete. Já mám doma tuším 5 nabíječek.
Z toho je jedna vyrobená mou osobou. Ta má jednu funkci, kterou marně hledám u jiných nabíječek a to, že v případě zkratlého článku se snaží ten článek přerazit. A už jsem tak obnovil pár baterií do mobilů (pochopitelně staršího data).
Další jsou takové běžné nabíječky co mají bohužel tu necnost, že nabíjejí neuvěřitelně dlouho. Časem se z nich staly ležáky. Většinou jsem postaven před situaci, že potřebuji nabít baterie v rozumném čase a např. 8 hodin mě dokáže časem otrávit.
Pak je tu ta GP co jsem zmiňoval. Nabíjí baterie opravdu rychle, ale bohužel bez jakékoliv možnosti zjistit v jakém stavu je baterie a jak na potvoru je na baterie neuvěřitelně vybíravá. Už jsem měl v ruce pár speciálních baterii, které prostě odmítla nabíjet.
A poslední je MH-C9000. Oproti všem ostatním je to nebe a dudy. Neumí sice přerazit baterie, ale její funkce mě plně vyhovují. A jak už jsem uvedl zjistil jsem co jsou ostatní nabíječky zač.

Nechci nikomu nutit, že MH-C9000 je nejlepší na světě. To pochopitelně není, ale když už bych byl na místě dotyčného tazatele tak bych raději uvažoval nad IPC-1, ale v té nejsilnější verzi. Baterie jako bonus bych raději omrzel. Stejně ty co se tam standardně dodávají nejsou tak univerzální, že by se daly použít všude. A kolikrát jejich kvalita bývá mizerná (pochopitelně to nemusí být příklad této sady).

Lituji pouze jediné věci, že už se nedá dohledat ta recenze IPC-1 která rozebírá komplet její návrh. Nějakým záhadným způsobem se to ztratilo z netu. Tam se autor zaobíral např. tím jak je ta nabíječka poddimenzovaná a, že to nějaký silnější zdroj nevyřeší (spíš naopak).

http://klasicke-nabijecky.heureka.cz/vo ... cenze/?s=3

Jinak doporučuji se mrknou i na tuto nabíječku: http://www.ledshop.cz/nabijecka-nimh-ba ... z1454.html
Vidím ji prvně v životě, ale vypadá to trochu na inovovanou IPC-1. :-|
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 12. 1. 2013 10:49

Menší proud je docela velký problém, při proudu pod ~1C je ukončení pomocí dU/dt docela nespolehlivé a články se zbytečně pak ohřívají (viz těch 45°C u toho tvého zázraku).
Prorážení zkratovaných článků je taky k ničemu, protože článek, který má poškozený izolátor sice na oko zachráníš, ale problém se poměrně rychle vrátí. Zkratování je způsobené nesprávným používáním, tudíž je lepší se chovat k článkům správně, pak tuhle funkci potřebovat nebudeš.
Zkrátka ty funkce navíc jsou k ničemu ... proč to neříct, když to je pravda? Co takhle opačně? Podlož nějakým faktem tvoje tvrzení o užitečnosti těchto woodoo.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 1. 2013 11:36

Ty "obnovené" baterie byly z mobilu. To, že nabíječky k mobilům byly to největší zlo nebylo žádným tajemstvím. A paradoxně ty články pak fungovaly lépe než nové noname. To, že se mám k bateriím chovat slušně vím. Ale upřímně když to nedělá ani nabíječka za litr (GP) tak co pak? Koupit si nějaké heblo za 7k co má kámoš k modelům? :-l
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 1. 2013 17:00

Nabijecky k mobilu byvaly drive jen blbe kusy neceho, veskerou starost o nabijeni mel/ma sam mobil.
I ted ta nabijecka pouze dodava nejake V a mA a vse ridi mobil.
Pouze je ted nabijecka spinany zdroj, drive trafo.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 12. 1. 2013 23:46

Nabíječka AA a AAA jen jedině pouze tato:
http://www.e-voltcraft.cz/nabijeci-stan ... 20.k202420

Měl jsem IPC-1L a IPC-1 a obou se vzdal ve prospěch téhle.
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 13. 1. 2013 09:11

xmarek píše:Jinak doporučuji se mrknou i na tuto nabíječku: http://www.ledshop.cz/nabijecka-nimh-ba ... z1454.html
Vidím ji prvně v životě, ale vypadá to trochu na inovovanou IPC-1. :-|


Ano, to je přesně ona. Je to defacto nástupce IPC-1, umí nabíjecí proud až 2A na článek, snadná na ovládání, má i různé "resuscitační funkce" a kamarád s ní částečně oživil několik téměř mrtvých NiMH AA do použitelného stavu, má usb konektor na nabíjení (ale bohužel jen do 500mA, to už tam mohli dát taky ty 2A, blbci), sem jí plně satisfakován :)
A má podsvětlený displej!
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 13. 1. 2013 09:19

Jinak je tak na okraj ta Maha se dá koupit o 2OOkč méně http://www.ledshop.cz/nabijecka-maha-po ... 8982C.html v případě, že nechcete ty baterie navíc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 13. 1. 2013 10:30

Casial píše:
xmarek píše:Jinak doporučuji se mrknou i na tuto nabíječku: http://www.ledshop.cz/nabijecka-nimh-ba ... z1454.html
Vidím ji prvně v životě, ale vypadá to trochu na inovovanou IPC-1. :-|


Ano, to je přesně ona. Je to defacto nástupce IPC-1, umí nabíjecí proud až 2A na článek, snadná na ovládání, má i různé "resuscitační funkce" a kamarád s ní částečně oživil několik téměř mrtvých NiMH AA do použitelného stavu, má usb konektor na nabíjení (ale bohužel jen do 500mA, to už tam mohli dát taky ty 2A, blbci), sem jí plně satisfakován :)
A má podsvětlený displej!

V parametrech pisou minimalni nabijeci proud 500mA. To mi prijde hooodne.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 1. 2013 10:45

To není hodně ale poměrně málo. Pro průměrnou AA s kapacitou kolem 2500mAh je to C/5 a to je málo na to, aby se spolehlivě ukončilo nabíjení metodou dU/dt.
Svoje AA nabíjím proudem od 2 do 6A a nikdy nebyli spokojenější a v lepší kondici.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 13. 1. 2013 11:40

Fodi píše:V parametrech pisou minimalni nabijeci proud 500mA. To mi prijde hooodne.

Jak rozumis slovu "minimalni"?
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 1. 2013 19:10

Taky mám rád ty historky o "zachráněných" akumulátorech, o znovuobnovení jejich kapacity, o prorážení zkratových můstků, které se utvořily uvnitř akumulátoru (viděl někdy autor tohohle tvrzení akumulátor uvnitř ?), atd...

Pindy naší Mindy... :mrgreen:

Kdo chce, ten těmhle bajkám může věřit a kdo je z Prahy, může si svoje akumulátory přinýst k nám do firmy a já mu přeměřím reálnou kapacitu.Kdo řekne, že je z AVmanie, má to zdarma.
Měření na profesionálním přístroji trvá několik dnů (zhruba dva) a pak mu je podle vnitřního odporu srovnám do skupin.
Ale předem upozorňuju...většinou je z deseti akumulátorů polovina rovnou na vyhození :pozor
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 13. 1. 2013 21:29

xmarek píše:Jinak je tak na okraj ta Maha se dá koupit o 2OOkč méně http://www.ledshop.cz/nabijecka-maha-po ... 8982C.html v případě, že nechcete ty baterie navíc.



Tady je o 200 levnější než Maha.

http://www.ledshop.cz/nabijecka-nimh-ba ... z1454.html

Takže bych vzal tuto? Asi jo.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Casial 14. 1. 2013 00:19

šeďour píše:Taky mám rád ty historky o "zachráněných" akumulátorech, o znovuobnovení jejich kapacity, o prorážení zkratových můstků, které se utvořily uvnitř akumulátoru (viděl někdy autor tohohle tvrzení akumulátor uvnitř ?), atd...

Pindy naší Mindy... :mrgreen:

Kdo chce, ten těmhle bajkám může věřit a kdo je z Prahy, může si svoje akumulátory přinýst k nám do firmy a já mu přeměřím reálnou kapacitu.Kdo řekne, že je z AVmanie, má to zdarma.
Měření na profesionálním přístroji trvá několik dnů (zhruba dva) a pak mu je podle vnitřního odporu srovnám do skupin.
Ale předem upozorňuju...většinou je z deseti akumulátorů polovina rovnou na vyhození :pozor

Taky jsem měl pár aku, které byly na vyhození, po nabití vydržely třeba pár fotek a konec, po pár "relive" cyklech se dostaly na nějakou poloviční hodnotu bývalé kapacity, tzn. staly se znovu použitelnými. Nepodařilo se mi to zdaleka u všech, ale pár to před recyklačnǐm košem zachránilo. Není na tom nic magického - chce to velký nabíjecí proud a několik cyklu vybití/nabití po sobě. Samozřejmě že aku nesmí být totálně mrtvá (~přepólovaná~).
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 1. 2013 07:27

Ale pokud clanek zachranim a on ma kapacitu 50%, k cemu to je?
Bude mit treba 1200mAh (AA!), ale samovybijeni bude zrejme velike.
A pokles napeti pod zatezi asi taky bude vyznamny.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků