Jakou inteligentní nabíječku pro baterie AAA a AA

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 11. 2014 11:03

Tak pro méně náročné použití jsou takové akumulátory ještě použitelné.
Kdysi jsem koupil ve výprodeji sadu Sanyo nabíječka + 8xAA 1850mAh + 4xAAA 850 mAh za směšnou cenu, s tím, že ty akumulátory měli být nejspíš na vyhození. Měli taky téměř nulové napětí, ale oživil jsem je a asi 4 roky, přesně nevím, je normálně používám v bezdrátových klávesnicích a myši. Datum výroby 2004.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod Fodi 3. 11. 2014 13:47

Jenže články s vetším samovybíjením obvykle nejsou OK pro tento typ provozu. Protože jejich (ne)přirozený úbytek bývá vyšší, než spotřeba zařízení. Čest vyjímkám.
Naopak - možná by se daly použít na něco trochu žravějšího- těsně před použitím nabiju a za relativně krátkou dobu vybiju. Ale zase z toho nepůjde dostat nějaké velké proudy...
Už to tu padlo- články, které při skladování klesnou pod 1V nějak moc perspektivní nejsou.
Fodi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 11. 2014 09:09

Docela slušná nabíječka s USB výstupem...

http://eshop.fulgurbattman.cz/produkt/n ... -21342.htm
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tarabascz 10. 2. 2015 22:01

nevím zda tohle tema je ještě aktuální ale docela mně zajímá Vaše resumé po čase jak jste spokojení s nabíječkami
Powerex
IPC-1L

a jestli někdo má z Vás má nějaké zkušenosti s nabíječkou NITECORE D4
https://www.youtube.com/watch?v=wb1tOy8tKpo

Po přečtení tohoto fóra jsem více méně rozhodnut pro Powerex, ale každá radá dobrá....

Ja již jednu nabíječku od Volcraftu mám cca 8 let (P-400L CD), ale poslední dobou blbne - vložím baterku a nic se neděje, baterku vložím do uplně obyč. nabíječky pouze s LED indikací nechám ji tam 20-30 vteřin následně znovu vložím do P-400ky a nabíjení běží.
Myslel jsem, že to je baterkami ale děla to i o nových pokuď jsou zcela vybité, pokuď v sobě kapánek šťávy mají nabíjení se rozběhne...

Poprosil bych teda o radu ohledné výběru nabíječky.
Cenově bych šel tak do 1500 +/-

Ještě jsem zahlédl na ebay nabíječku s BT a přes mobilní aplikaci možnost nastavování ale to mi už přišlo jako zbytečná hračka :-)

https://www.youtube.com/watch?v=n5OXsmTg_sY
Tarabascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrym 23. 12. 2015 11:04

Mám onu komfortní nabíječku IPC-1L od Voltcraftu a jsem čím dál více rozladěn. Buď už blbne a nebo dU kriterium pro stanovení ukončení nabíjení nefunguje tak spolehlivě, jak se to teoreticky tváří. Někdy jsou články přebíjeny, aniž by dU kriterium vůbec zareagovalo (vypne se až po překročení 1,52V coby max. nabíjecího napětí), jindy se nabíjení pro změnu ukončí předčasně.
Na základě těchto zkušeností považuji nabíječky s dU kriteriem za zbytečnost. Bohatě by stačila nabíječka s automatickým vybíjením (tj po vybití by začala sama nabíjet) a s postupným "hloupým" snižováním nabíjecího proudu od 0.2C po 0.05C v čase, přičemž uživatel sám by zadal orientační kapacitu článku v mAh.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rrajnoha 23. 12. 2015 12:23

Ahoj. Jámám IPC-1 od Voltcraftu snad 5let a jsem s ní spokojen. Nejprve jsem měl baterie GP, které v současnosti nahrazuji bateriemi Eneloop (Panasonic / Sanyo) a nabíječka i baterie jsou stále v koncdici. Proto nabíječku doporučuji.
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 12. 2015 14:05

Ty problémy s nabíječkou, který jsou napsaný v těch předcházejících příspěvcích (vyšší koncový napětí na článku, neochota nabíječky nabíjet článek s nízkým napětím) NEJSOU problémem nabíječky, ale VŽDY jsou problémem nabíjecích baterií !

Koncový napětí přes 1,5 voltu jasně naznačuje, že článku výrazně stoupnul vnitřní odpor a chemie nedokáže udržet nominální max napětí (tj. 1,44V).Vyhodit !
Nízký počáteční napětí článku (tj. pod 0,8V) zase jasně nazanačuje, že článek má výrazně zvýšenej vnitřní odpor a tím i samovybíjení a opět, chemie už nedokáže regenerovat.Vyhodit !

Neberu typickej argument...koupil jsem ty nabíjecí baterky před dvouma měsícema, tak nemůžou bejt špatný...no a co ?!...jak asi dlouho leželi na skladě, než se prodaly ???...rok, dva, tři ?
Nebo...mám osm baterek, jedna je špatná, sedum je dobrejch.Na vině je nabíječka.Ale houby !
Špatná baterka je úplně běžná věc.Nic záhadnýho.

Když mi zákazníci nosej do krámu na kontrolu svoje baterky (třeba 10 - 12 kusů najednou), přeměřím jim vnitřní odpor a polovinu jich vyřadím.Vždycky koukaj jak péro z gauče...nečekali, že si doma pěstujou tolik špatnejch nabíjecích baterek.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ceredik 6. 1. 2016 22:16

Jakou nabíječku doporučíte s odstupem doby teď.
Ceredik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 8. 1. 2016 16:01

S odstupem jaký doby ? Měsíce...roku...dvou let ?

Furt to samý.Co myslíš, že se za tu dobu mohlo změnit ? Design ?...myslím vnější vzhled, ne konstrukci.Na konstrukci se toho taky moc změnit nemůže.Snad kromě silnějšího zdroje.

Přibyly konektory USB s proudem až 1A, fikanější informace na display, ale hlavně přibyla marketingová masáž !
To je tak to nejpodstatnější.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ceredik 9. 1. 2016 10:36

Toto téma je tady od roku 2013.
Řešili se tady různé nabíječky. IPC-1(L), Maha, ....
Maha se nějak ztratila z nabídek.
Díval jsem se na IPC-1 nebo Charge Manager 410.

Cena kolem 1000 kč. Nebo by jste poradili něco jiného?
Ceredik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Monty.Jack 4. 11. 2016 13:33

šeďour píše:Když mi zákazníci nosej do krámu na kontrolu svoje baterky (třeba 10 - 12 kusů najednou), přeměřím jim vnitřní odpor a polovinu jich vyřadím.Vždycky koukaj jak péro z gauče...nečekali, že si doma pěstujou tolik špatnejch nabíjecích baterek.

jaká hodnota vnitřního odporu indikuje špatný článek pro vyřazení ?
Pátral jsem po specifikacích a jako dobrý článek výrobce označuje u AA 25+-5mO a A.AA 40+-5mO,
C,D jsem nedohledal.
Díky
Monty.Jack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nrx20 8. 1. 2017 15:48

Co říkáte na tohle?
IPC-5
odkaz na web
Obrázek

- umí měřit vnitřní odpor baterie (//edit: to umí všechny, ale tahle ho i zobrazí)
- umí i Li-ion baterie
- podsvícený dispej
- nemá ale f-ce REFRESH a DISCHARGE. Podle mne to ale vůbec nevadí, protože f-ce CHARGE a TEST bohatě stačí. REFRESH není nic jiného než několikrát po sobě spuštěný TEST.
nrx20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 9. 1. 2017 08:55

Monty.Jack píše:
šeďour píše:Když mi zákazníci nosej do krámu na kontrolu svoje baterky (třeba 10 - 12 kusů najednou), přeměřím jim vnitřní odpor a polovinu jich vyřadím.Vždycky koukaj jak péro z gauče...nečekali, že si doma pěstujou tolik špatnejch nabíjecích baterek.

jaká hodnota vnitřního odporu indikuje špatný článek pro vyřazení ?
Pátral jsem po specifikacích a jako dobrý článek výrobce označuje u AA 25+-5mO a A.AA 40+-5mO,
C,D jsem nedohledal.
Díky

Na tohle bohužel neexistuje jednoznačná odpověď, páč se vyskytujou články pro komerční použití a články pro průmyslový použití s řádově jinejma hodnotama.Stejně tak je rozdíl mezi článkama pro vysoký zatížení (nižší kapacita) a článkama s vysokou kapacitou a relativně vysokým vnitřním odporem.Další rozdíl je mezi NiCd, NiMH (klasický) a NiMH (hybridní).
Můžu se např. řídit informacema v datašítu, ale ty věrohodný existujou jen k průmyslovejm článkům.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 9. 1. 2017 09:31

Voltcraft mi tez zacal blbnout, poridil jsem NiteCore D4 (ca 900 Kc) a prijde mi, ze je lepsi.
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 1. 2017 09:48

Obecně jsou elektronický věci od Voltcraftu dost často křápy.Vypadaj dobře, maj dobrou cenu a spoustu funkcí, ale moc nevydržej.Komu nabíječka od Volcraftu bez problému funguje alespoň dva tři roky, ten má štěstí.

V práci používáme profi řadu přístrojů od Voltcraftu a i o těch můžu napsat, že jsou to křápy.Např. náchylnost k poruše vlivem statický elektřiny asi 75%.Těch reklamací...chudák dovozce :hm

Asi je to tím, že i ty profi přístroje jsou ještě v zaplatitelný kategorii.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka