Jednoduchy gramofon - nahrada za Crosley Executive

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmiku 14. 1. 2014 11:12

Ahoj,

potreboval bych poradit, ktery koupit gramofon pro nenarocne domaci pouziti. Gramofon by mel mit integrovane reproduktory nebo by mel jit pripojit k "pc reproduktorum" - tj. zadny zesilovac. Puvodne jsem doma mel Crosley Executive - http://www.crosleyradio.com/Turntables/ ... _Executive - tj. prenosny gramofon. Chtel bych neco podobneho alespon ve stejne kvalite. Cenou bych se chtel pohybovat max do 5000 Kc.

Dekuju za odpovedi!
xmiku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kemo87 28. 1. 2014 09:53

Když vidim to raménko, tak ona by byla lepší i kdejaká slušnější Tesla. Pokud nechceš vyhazovat peníze oknem, tak zapoměn na gramce s integrovaným reproduktorem, všechny ty Roadstary a pdoobný retro krámy jsou na nic. Nějakej slušnější gramec od AT s vestavěným phonem stojí těžce přes 5k, takže tady je těžko radit. Já osobně bych se na to radši vybodnul, než hoblovat desky podobným krámem co je na tý fotce.

Takže, buď dáš na moje slova a budeš se tím zabývat trochu seriozněji, aby sis zbytečně nezničil desky a nebo je tu jiná možnost. Klidně bych kopil nějakej starší, alespoň trochu kvalitnější gramec třebas Dual nebo i Tesla. Potom bych sehnal někoho, kdo ti postaví phono a vestaví ti ho do soklu gramce a případně ti pomůže s výměnou přenosky pokud bude třeba a seřízením gramce. S takto upraveným gramcem si můžeš připojit ty PC reproduktory, bude to rozhodně lepší než ty plečky s vestavěným reprákem a naprosto v pohodě se vejdeš do limitu.

Příklad: gramec Dual CS620 (není to zorvna krasavec, ale na plasťáka je parádní) pořídíš za 1500 Kč. Nějakej jednoduší phono i s věstavením a kompletním seřízením gramce tě může stat tak 1000kč . Nová vložka OMB5E koštuje 700kč. Tak to máš za 3200 kč a je to úplně jiná liga....
Přemýšlej o tom ;-)
1/ Quadral Montan mk.II + Yamaha AX-900 + Actidamp MK.II v2 + Tesla NC440 (AT-12S,CD4, Shibata)
2/ GrundigBox 650B + Universum system 8000 amp + Tesla MC600Q (AT95E)
kemo87
Junior