Jaký typ předzesilovače pro gramofon AIWA PX-e800

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ppoolie 20. 8. 2015 08:07

Dobrý den,

mohu požádat o radu? Moc se v tom nevyznám, dostal jsem starší gramofon Aiwa PX-e800 (zřejmě žádná velká kvalita). Když jej připojím k mému receiveru Onkyo TX SR507 (který nemá integrovaný předzesilovač), tak mi gramofon hraje, ale přijde mi, že tiše, hlasitost musím dát výrazně nahlas, na druhou stranu myslím, že nějaký předzesilovač má v sobě i gramofon, jelikož pokud by neměl, asi by vůbec nehrál, je to tak?

Tedy otázka je, zda mi dokážete poradit nějaký typ předzesilovače (pokud napojím externí koupený a v gramofonu již bude integrovaný, bude to fungovat?)

Včera jsem koupil předzesilovač:
https://www.mall.cz/hi-fi-prislusenstvi/aq-mm2?v=661759

ale po jeho zapojení je slyšet pouze hlasité bručení a vůbec žádný zvuk,
předem Vám moc děkuju za jakoukoliv radu,
P.
ppoolie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2015 12:47

Zřejmě máš něco blbě zapojený, hrát by to mělo... Vyfoť zadní panel toho gramce, podle všeho by měl mít předzesilovač už vestavěnej, spíš se to bude dát poznat podle popisu konektorů na tom panelu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ppoolie 20. 8. 2015 15:14

Moc díky, večer vyfotím a pověsím to sem. Ještě s dovolením jeden dotaz, pokud má gramofon integrovaný předzesilovač a napojí se ještě jeden externí, může být problém dán tímto? Omlouvám se za možná hloupý dotaz.
ppoolie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2015 18:24

Jo, právě to může způsobovat problém. Představ si že do potrubí určenýho pro nějakej tlak omylem zařadíš druhý čerpadlo, který původní tlak dejme tomu 10 barů zvedne o dalších 10 ...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ppoolie 20. 8. 2015 21:52

Rozumím a ještě jednou díky moc. Tím to určitě bude, poté tedy nízká hlasitost i kvalita zvuku bude zřejmě gramofonem jako takovým, posílám fotografii zadní části gramofonu, kromě těchto údajů není nikde nic.

Děkuju za čas, který jsi nad mými dotazy strávil.
Přílohy
IMG_4082.JPG
ppoolie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2015 23:18

Hm, ale že toho vidím .... Jak jsou třeba popsaný ty konektory, na kterejch je výstup? Je tam napsáno LINE, nebo PHONO ?

Když se ti zadní panel nevejde na jednu celou fotku, udělej jich třeba 5 s bočním "překryvem" - něco prostě bude na dvou obrázkách... A přimlouvám se za lepší světlo, za tohle "sem-tam-foton" by tě jeden ex-kolega vypitchoval jak sirotu...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanmir 21. 8. 2015 06:11

Er hat einen integrierten Endverstärker (Má předzesilovač)

Ze zdroje:
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anze ... 3-172-1606
vanmir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 17. 9. 2015 22:10

Jenže ten co to psal na tom bazaru tomu zřejmě taky moc nerozumí. Správně by tam mělo být "Vorverstärker", pokud by tam skutečně byl "Endverstarker" tak by stačilo ke gramofonu připojit rovnou reprobedny - což zjevně není tento případ.
marts
Expert