GRAMOFON

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod artotomas 29. 12. 2015 20:23

Ahoj, chtěl bych se poradit s někým kdo problematice rozumí trochu lépe. Chtěl bych domů pořídit gramofon. Nechci už bazarovou Teslu (všichni sice chválí, ale pouze když jsou v dobrém stavu - a do toho dopředu člověk nevidí). Zároveň nejsem žádný audiofil, co by denně poslouchal 5 desek. Spíše si jedbnou za týden pustím něco na LP pro radost. Můj výběr padl na dva kousky a nevím který vybrat:
1) audio-technica at-lp60 / chvalený automat pro začátečníky, co zvladne v klidu ovládat i manželka.
2) lenco lp-3808 / přímý náhon/ osobně moc nemusím automatiku ale zase se mi nechce utrácet za audio-technicu at-lp120..

Prosím, který byste mi spíše doporučili? Děkuji
artotomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 12. 2015 20:40

Klidně i to LENCO - a může to bejt i nižší typ s řemínkovým náhonem, stejně to jsou technikou litovelský Tesly - vyráběný v tom samým podniku ...

Akorát se vyhni všem typům, co jsou z plastu, co nemají na "zadním konci" ramínka pohyblivý závaží umožňující korekci vyvážení ramene třeba po výměněn přenosky za jinačí typ a taky všem, co se prezentujou jako "univerzální převodník vašich desek do mp3 pomocí USB rozhraní" - TO JE TAM JEN JAKO PŘÍVĚSEK, kterej s minimálním finančním nákladem udělá maximum reklamy k cílenýmu prodeji...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iggi 29. 12. 2015 20:52

byt tebou tak si doplatim na Pro-ject debut (carbon)
Je to výborny gramec a ten rozdiel v cene nieje az taky zasadny
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artotomas 29. 12. 2015 21:08

OK, díky. U Lenca se ramínko podle toho co vidím já vyvážit dá ne? Nebo se pletu? Ono u těchto low end gramofonů je to usb už celkem standart. Ja to nevnímám. Z druhé strany možná to i někdy využiju. Ta rada o Pro-jectu je sice hezká, podobných rad je plný internet. Ale trochu mimo mísu. Čekáme prvniho prcka a nebudu dávat do gramofonu pro osobní potěšení 10tis., s tím, že ještě budu kupovat zesilovač atd. Spíš jestli tedy někdo víte o "dobré" střední cestě, pro pěkný poslech do 6tis? Děkuji.
artotomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod olja 11. 2. 2016 19:17

Dobrý den,
byl jsem kdysi členem HI-FI klubu a mám postavený gramofon s raménkem P1101, přenoskou Shure M75-6S ,duralovým talířem a motorkem SMR se zesilovačem Texan.
Vznáším dotaz - jakou novou vložku použít ?
olja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 11. 2. 2016 20:24

Dobrý den
Jste-li zvyklý na zvuk Shure, pak zkuste Shure M97xE.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior

Odeslat příspěvekod olja 21. 2. 2016 10:47

Díky asi ano. To:pepa z Iontu.
olja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 2. 2016 14:52

Já bych vzhledem k bastlířský minulosti tazatele "olja" zkusil ještě pouvažovat nad tím, jestli nepovýšit úroveň lepším RIAA preampem než jakej byl v 70. letech běžnej (obvykle 2xKC149 na každej kanál - v podstatě zapojení odvozený od Tesla AZG982). Ono to je takový malý a nenápadný, ale jak to zvedne zvuk, to je často až neuvěřitelný ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel