Výměna kabeláže raménka - materiál

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 21. 10. 2016 15:59

Když už jsem v tom drátování NC420, docela bych rád vyměmnil kabeláž raménka. Nikde jsem nenašel oficielně vhodnou alternativu. Před sebou tu mám plochý IDE kabel z PC a jeho inkarnaci z drátků asi polovičního průřezu... Nevim, zda je to vhodné.. kvalita vodičů snad dobrá, ale asi je to dost tuhé pro pohyb raménka :hm
Nevíte někdo kde sehnat třeba kabeláž pro gramce project? A pak, rád bych to předrátoval, když už tak asi rovnou až na přenosku, bez konektorového spoje u hlavičky. Dají se někde koupit zlacené fastonky na přenosku? Bez drátku, nezakrimplované...
Nebo to bez toho konektoru bude u NC 420 málo tuhé? I teď se mi headshell hýbe :/
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 21. 10. 2016 16:29

L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 21. 10. 2016 17:40

No nevim, vysolit litr za čtyři půlmetrové kablíky a 4 fastony, když celej gramec stál 300 kč. Myslím, že takovýhle kablík sešeneš bez problémů v nějakém hobbymarketu a fastony taky a vyjde tě to tak na 100 kč. Pokud jsou tam měděné dráty, tak navíc nevidím žádný smysl jejich výměny. Maximálně pokud nemají zacínované konce a jsou na nich zoxidované, tak je o pár milimetrů zkrátit a napájet nanovo.

a takové ty bláboly typu
, vodiče z 9,9999% OFC mědi, to jak vidim, tak už bych to nekoupil z principu. Navíc mají i blbě desetinou čárku, takhle by to byly měděné vodiče ani ne z 10 % :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod L.U.K. 21. 10. 2016 19:33

Platprd: Vždyť tě nikdo nenutí to kupovat. Já bych si zas už jen z principu nekoupil celej gramofon za 300,- když jen ucházející přenoska bude stát 10x tolik.

A že se daj sehnat za míň než za litr? Taky sem dával odkaz na kabely za 690,- :mrgreen:

chtěl kabely co dávaj do gramofonů Pro-ject. Nevim o tom že by Pro-ject prodával tyhle kablíky samostatně, ale kdyby je prodával, určitě by to nebylo za 100,- podle toho jsem bral cennovou hladinu tak těch 700,- až 1000,- a podle toho jsem taky dal odkazy. Google určitě něco dalšího a levnějšího najde a v kdejakym elektru je určitě taky sežene, jak píšeš.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 21. 10. 2016 21:15

Nebo ještě eventuelně zkusit zavolat do nějakého servisu kde dělají gramofony, tam by tyhle kabely mohli mít levněji.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SirAnthony 21. 10. 2016 21:42

Pan Renown mi kabely před půl rokem prodal.
Cena za sadu pěti vodičů včetně pozlacených konektorků k přenosce je 330 Kč vč. DPH
Třeba ještě má.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/mobil+Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Technics RS-BX501+Tesla CM130+Kef Q1+eGreat EG-R2A
SirAnthony
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 22. 10. 2016 10:56

Díky sire, kdyby si měl na pána kontakt, něco takového jsem přesně myslel... :-)
Kabely za 690,-... i to je podle mě přemrštěná cena...
Gramofon nebyl za 300,- nevim kde platrpde chodíš na ty svoje "informace" vydražil jsem ho na aukru za 515,- a ačkoli to neni o moc více než 300,- vůbec to neznamená, že ke gramci nejsou vhodné komponenty za řádově víc. HC 42 je velmi slušný hifi gramofon. To, že jsem ho vydražil za tak dobré peníze je mé štěstí. Běžně se prodávají za 1000-2000 dle stavu a říká se, že přehraje, nebo hraje srovnatelně s dneska běžnou produkci okolo 10 -15k...
Nyní tedy jak L.U.K. ví, mám na něm na přenosce ortofon OMB neoriginální nový hrot 5E.
Jen tak pro zajímavost. Dělali jsme takový srovnání.. Brácha má NC 500 s teslou 2023.
Musím ovšem podotknout, že jediné co bylo stejné byly desky... má uplně jiný řetězec a akustiku. Ale oba jsme se shodli, že u mě to hraje o dost lépe...
Prostě 420ka není žádnej šunt pánové.
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 22. 10. 2016 13:01

co třeba tohle:
https://www.gme.cz/izolovane-licny

a nevím, ale nechtělo by to, spíš než měnit kabely v ramínku, dát gramec seštelovat a zrepasovat někomu, kdo se v Tesla gromofonech vyzná? Ve vedlejším vlákně píšeš o problémech s uzeměním. Hrot si měl ulomený. Tady zas v prvním příspěvku píšeš, že se ti hýbe headshell, takže o nějakém přesném nastavení nejspíš nemůže být řeč. Ten gramofon nejspíš dostal pěkně zabrat a tomu odpovídá ta cena za kterou si ho koupil.

tohle jsem našel už před nějakou dobou, ti by mohli vědět co a jak: http://www.hifivintage.cz/?lang=cz#onas
akorát by to asi něco stálo. Ale jestli si myslíš že ten gramofon přehraje "běžnou produkci okolo 10 - 15k" tak bych o tom popřemýšlel jestli by ti to za to nestálo, i když já bych si koupil něco modernějšího z "běžné produkce" :D než do tohohle vrážet nějaký větší prachy co by stálo seštelování a oprava. (tím nemyslím že by oprava měla stát 10 000,- - 15 000,-)
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 10. 2016 16:18

Ten gramofon je ve velmi dobrém stavu pane chytrej. Seštelovanej je taky dobře, nyní je ještě vylepšen oddělením zemí. Po těch letech kdy nebyl nikdy otevřen chtěl jen vyčistit, namazat a seštelovat pár věcí. Rozhodně ho nikam posílat nehodlám. I do jiného kusu prkna si ho dovedu kdyžtak zasadit :-p Hýbající hlavička... no trochu vůle tam prostě bývá. Ale není to dobře, to ne...
Ale díky za tip - hifi vintage je kousek odemě, to jsem nevěděl, tak by si třeba někdy na něco mohli hodit ;-)
Dostal jsem tu dobrý typ na kabeláž projcet za 330,- tak poptám ten, takže zatím díky za tipy ;-)
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 17:39

No, ještě si myslím někde psal, že drhne raménko, když se spouští na desku a někdy se na konci nezvedne ne? Nebo to byl jiný uživatel?

že to nějak obstojně hraje se taky odvíjí od toho, že to už od počátku je to dřevní technika, u které jsi holt schopný tolerovat mnohem víc dalších nedokonalostí, než třeba u cdp. A srovnání na jiném řetězci nevim, o čem vypovídá. Možná o tom, že tvůj brácha má ještě horší bedny než tannoy mercury, což nevím co by tak mohlo být, možná nějaké staré tesly nebo TVM. :-) Jo aha, ty si to porovnával s jiným gramofonem, který je spojen s domácím kinem s plasťáky od tesly? mm velmi vypovídající o zdroji

Obrázek
Naposledy upravil platprd dne 22. 10. 2016 17:45, celkově upraveno 1
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 22. 10. 2016 17:45

mluv k tématu nebo mlč. CO jsem psal předtím nyní neplatí, předešlé problémy jsem odstranil, proto je dále neorzvádím. A Tvoje rejpání je ubohé a rozhodně se s tebou o tom nehodlám bavit.
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 17:48

Tak to je holý fakt, že gramofon není o Hi-Fi, ale o požitku z pouštění a sbírání vinylových placiček. Lidi rádi sbírají věci a já s tím nemám problém, jenom nemám rád, když se to staví do role nějakého skvělého hudebního výstupu, který z toho prostě objektivně ven neleze.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 22. 10. 2016 18:18

No počkej, to já v tomhle s tebou naprosto souhlasím... máš pocit že jsem to stavěl do zmíněné role?
Ten kablik bych měnil hlavně proto, že ty fastony na konci jsou špinavý zoxidovaný a konstrukčně mají malou kontaktní plochu s přenoskou. A když už bych je měnil, nejraději bych to vzal sakoumprdum durch... Nechci žádný hyperkraviny ze super mědi které je fakt skoro uplně z mědi za 1000,- .. :-D Ale aby to nevypadalo jako u prasat..
Rozhodně gramec fyzikálně nemá na dnešní flákoty/ CD / natož pak na Hi-Res...
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 18:25

tak s tim kabelem ale asi nic velkého nebude, nevím jestli jsou to nějaké speciální fastony, běžné zlacené fastony k repro se prodávají kolem 10 halířů za kus (zlacené- asi to není zlato, ale je to takovéto, co bylo na obrázcích.) nicméně nevidím žádný zásadní důvod, kupovat tu sadu kablíků, však to jsou obyčejné měděné tenké kablíky, které podle mne stojí tak 5 až 10 kč metr a že jsou barevné odlišené, tak to si můžeš odlišit třeba páskou nebo fixem na konektorech sám.

-- 22. 10. 2016 18:27 --

tady máš za korunu vodiče :-D a jsou barevné, ale prodávají to po kilometrech, tak to asi nebude pro tebe :-D
http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni ... atele.html
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod L.U.K. 22. 10. 2016 19:11

O tom že si někteří myslí že gramofon není Hi-fi a že zaostává za digitálem nemá smysl se dohadovat. Obojí má svoje výhody i nevýhody. Digitál je samozřejmě pohodlnější, ale Já když srovnávám to sáme album z PC a na LP tak z 90% případů u mě vítězí deska. A ne, nehodlám se s váma hádat o RIAA korekci, nebo že si myslíte že káždá deska musí víc nebo míň praskat a šumět a bůhvíco dalšího se vám ještě na vinylu nezdá, to by byla nekonečná debata a leda bysme se pohádali :mrgreen:. Hifisti se v tomhle stejně nikdy neshodnou a Já to píšu prostě tak jak to slyším.
A co se týče v dnešní době velmi moderního Hi-res? :mrgreen: No k tomu se radši vyjadřovat už vůbec nebudu :roll:

misakq: promiň jestli jsem urazil tvou ješitnost :-D možná ti přijde že rejpu, ale já to nemyslím zle, chtěl jsem prostě poradit. Já Jenom že si pod pojmem "velmi dobrý stav" prostě nepředstavuju ulomenej hrot, drhnoucí raménko, hýbající se headshell ani brum v signálu.

Ohledně hýbajícího se headshellu, pro mě by to byl problém jako hrom. Když se ti kejve přenoska, jak ji chseš nastavit? Koukni na návod od Rowinga jestli si to ještě nečetl:
http://www.hifinazory.cz/clanky/Gramofo ... Rowing.pdf
pokud přenosku nemůžeš napevno usadit, těžko nastavíš VTA (Vertical Tracking Angle), Azimut, snímací úhel a offset v nulových bodech (jak to všechno nastavit je popsáno v tom návodu)

A odkaz na kablíky za pár korun jsem už jednou dával a taky maj různý barvy.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Další stránka