Tesla NC 470 - talíř nakřivo, líné rameno a bzučící předzes

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel_cery 3. 1. 2018 23:00

Ahoj, koupil jsem si tento gramec a mám s ním tyto problémy:
1) Talíř gramofonu mi přijde trocho nakřivo a vůbec, zdá se mi že trošku "přečuhuje" Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=93ZsDwf84yE
Co na to říkáte?

2) Raménko na kterém je přenoska by se asi mělo samo zvedat jak přecvaknu na STOP, ale nějak se mu nechce. Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=AHKxPYkiUiI
Taky se mi zdá, že by se mělo raménko vrátit na místo jak deska dohraje, ale to se mu taky nechce. Nevíte v čem by mohl být problém?

3) Koupil jsem si českej předzesik AQ MM3 a mám ho přepojenej takto Gramofon-original DIN výstup - Hama DIN samice do RCA - předzesik - RCA do 3.5 stereo jacku - AUX na aktivních repráčkách. Nějak mi to ale brumí. Viz video (zejména konec): https://www.youtube.com/watch?v=kdcwujXL8WU
Kámoš mi poradil vypojit a zapojit raménko gramofonu. To kupodivu ubralo tak 6O% brumu. Dá se to ještě stalčit dolů?

Jo a gramofon jsem zatím nijak nekalibroval.

Díky
pavel_cery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 1. 2018 05:20

Vrať to celý prodejci. Ten gramec dostal ránu, je celej na šišato, nevím co s ním kdo dělal. Pokud se gramec posílá poštou, má se posílat se sundaným talířem, aby případný nárazy nenamáhaly ložisko v bočním směru. Při převážení dtto. Navíc nefunguje viskózní zvedáček - nějakej umělec z něj vylil silikonovou kapalinu CIATIM. Dá se nahradit hustým silikonovým olejem, ale nejdřív se musí vyčistit zbytky CIATIMu. Na netu se dá sehnat servisní manuál, kde je popsaný, kolik se má do toho zvedáčku naplnit, aby fungoval.
Brum v reprodukci způsobuje zemní smyčka - vyrovnávací proud jdoucí stíněním spojovacího vedení vytváří úbytek napětí, kterej na vstupech nejde odfiltrovat. Zas, na netu je spousta návodů, jak postupovat - stačí to zadat do Googla. Ale vzhledem k tý nabořený geometrii se mi to jeví jako kontraproduktivní s tím cokoliv podnikat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 1. 2018 10:46

no ešte než to vrátiš:
1/ je skrinka na ktorej stojí ten gramofon vo vodováhe? celý mechanizmus je uložený na pružnom systéme a keď ho postavíš nakrivo, bude to presne vyzerať ako na tom videu
2/ povolil si poisťovaciu maticu prepravného systému kompletne až na doraz?
3/ na vrátenie prenosky je potrebné mechanizmus "oživiť" podľa návodu. bez toho prenosku nevracia
4/ "lenivý" zdvih na tvojom videu nevidím, ale máš jasne gramofon nenastavený, na potrebný zdvih musíš nastaviť nastavovaciu skrutku na zdvihacom mechanizme.

bez nastavenia si tam vôbec nemal strkať platňu!!! Keď vidíš že sa nespráva gramofón štandardne poškodíš prenosku alebo platňu. Preštuduj si manuál, mám pocit že si do neho ani nemrkol.
V prvom rade treba nastaviť zdvih aby mechanizmus pri vracaní do východzej polohy nepoškriabal platňu (chvalabohu že sa mechanizmus nevracia sám pri prvom použití, konštruktér to vymyslel bravúrne). samozrejme skontroluj či je v hydraulike kvapalina, ja nevidím z videa či tam je alebo nie.
Potom je dôležité vyváženie a tlak prenosky na platňu. Na to použiješ tú čiernu plastovú blbosť, ktorú si dúfam nevyhodil.
Antiskating tiež nie je na závadu mať nastavený.
Je to citlivý ale veľmi spoľahlivý a funkčný mechanizmus skonštruovaný za starého dobrého komunizmu. U mňa funguje 35 rokov bez problémov až na zostarnutý remienok.
Brum je samostatná kapitola ako píše Ekkar. NC470 mal DIN konektor ako píšeš, ktorý má zapojených 5 kolíkov - 2xľavý kanál, 2xpravá kanál z prenosky a spoločná zem. Okrem toho na odstránenie brumu je ešte vybavený NC470 špeciálnou uzemňovacou "skrutkou". Otázka je čo má zapojené tvoj prechodový kus? Skús otočiť napájaciu šnúru v gramofóne alebo predzosilňovači. Brum tiež môže spôsobovať trafo z nejakého šuntového zosilňovača pokiaľ si to položil na skrinku alebo iné chvenie skrinky. Ja mám pripojený tento gramo do AVR Yamaha a prechodový kus DIN-2xCINCH som si robil sám
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel_cery 4. 1. 2018 15:00

EKKAR píše: Na netu se dá sehnat servisní manuál, kde je popsaný, kolik se má do toho zvedáčku naplnit, aby fungoval.


Dagy2 píše:Preštuduj si manuál, mám pocit že si do neho ani nemrkol.


Jedná se o dokumenty uvedené zde https://www.vinylio.cz/tesla/gramofony/ ... sla-nc-470 ?
pavel_cery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 1. 2018 22:27

ano, to je spravny navod.
prejdi si ho komplet, su to len dve strany ale velmi dolezite. najma body ktore "reklamujes" vid
- sestaveni pristroje bod 5
- brum vid bod Instalace prenoskove vlozky
- serizeni vysky prenoskoveho ramene!!!
- brum vid bod Umisteni gramofonu
- vratenie ramienka vid bod Prehravani z gramofonu bod 6 a upozorneni nize

v neposlednom rade potom bod Nastaveni svisle sily na hrot a Nastaveni antiskatingu podla ihly ktoru si pouzil. Parametre ihly je potrebne najst v navode k ihle.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků