Pro-ject Debut nebo RPM?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Masterplan 20. 4. 2018 08:46

Zdravím přítomné!

Uvažuju, že bych si letos taky pořídil gramofon.
Momentálně jedu muziku z CD Marantz CD5005 přes Yamaha A-S700 do Focal JM Lab Chorus 736 V. Vzhledem k tomu, že CD mám 350 a vinylů zatim 6, tak LP u mě vždycky budou spíš pro zpestření, jako něco navíc, nikdy ne hlavní poslechový médium. Proto se nechci vyklonit za nějakou mega raketu. Zas na druhou stranu koupit gramec levnej šunt asi nemá smysl. Hlavním smyslem je, že když už pustím z vinylu to stejný album, co mám na CD, tak uslyším výraznej rozdíl v kvalitě zvuku.
Místnost mám cca 25 m2, gramec bude ležet na skleněnym hifi stolku cca 1,5 metru od repráku.

Zvažuju 2,5+1 možnosti:
1. buďto Pro-ject Debut carbon s osazenou 2M red přenoskou (10,5k) nebo ho koupit s OM-10, tuto vyhodit a nahradit 2M blue (13,7k),
2. nebo Pro-ject RPM1 s 2M red přenoskou + kryt (14k)
3. Zatímco na českých fórech hodně chválí gramfony Pro-ject, v zahraničí už tak jednoznačně pozitivní ohlasy nejsou, spíš než RPM doporučují Rega Planar 3, ale ten už je s jeho defaultní přenoskou za 19k, což už je docela raketa, plus když bych v budoucnu chtěl vyměnit přenoski za 2M blue, tak bych potřeboval někam pod přenosku namontovat jakejsi 4 mm shim.

Dále: dá se věřit integrovanýmu phono předzesilovači v Yamaze A-S700, a nebo mi tu rovnou řeknete, že to je na bidet a že je lepší si přikoupit externí předzesilovač? V tom případě by mi byl bližší Cambridge CP1 než Pro-Ject Phono Box S, nebo?
Masterplan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 4. 2018 11:14

A co Rega Planar 1 a Performance pack, jseš na 11000. Ona už základní přenoska Rega Carbon je srovnatelná ne-li lepší než 2M Red. Jediné, co by mi asi trochu vadilo je pevný kabel a necejchované závaží, ale vzhledem ke zvukovým kvalitám Rega přenosek bych asi o výměně za jinou značku neuvažoval. Obecně se mi nabídka Regy líbí víc a je přehlednější.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Masterplan 20. 4. 2018 11:22

Na Planar 1 jsem nekoukal, kouknu se. ;-) Nicméně ten pevnej kabel na mě nepůsobí moc důvěryhodně. Přeci jen bych si koupil pořádnej AudioQuest, a skoro bych ke gramci uvažoval místo green (kterej mám mezi CD a zesilovačem a druhej mezi AVR a zesilovačem) jestli si nepřiplatit za GoldenGate.
Bohužel u Regy jsem nenašel podrobný technický parametry. :-(

Nicméně taky se spíš přikláníš ke značce Rega než Pro-ject?
Masterplan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 4. 2018 12:27

Hlavně potřebuješ kabel se zemnícím vodičem, já ale moc velký kabelguru nejsem. Na Pro Jectech mi něco chybí nebo přebývá. Když už by se mi líbil Recordmaster tak je tam nevypnutelný předzesilovač. Rega mi až na ten kabel přijde optimální a zvukově to bude za ty peníze asi to nejlepší.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Masterplan 20. 4. 2018 12:52

Vim, zemnící tukabel se prodává extra, s tim počitám. ;-)

A to myslíš tu Regu 1? A co Rega 2? Ta je cca za 13k. No a nebo se teda vyklonit na tu Regu 3, byť je to 19k, ale zas už má prej docela dost dobrou přenosku Elys.

Jinak jsem koukal na ten upgrade pack za 3k: v podstatě je tam lepší přenoska, lepší řemínek a lepší (?) podložka pod desku. Což zas v případě Regy 2 je 13 + 3 = 16k, tak jestli už by se teda nevyplatilo přihodit si ty 3k na Regu 3. Je to teda raketa, ale zas je to dlouhodobá investice. A s mym počtem vinylů by mi i ta přenoska docela vydržela. :-)
Masterplan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 4. 2018 13:19

Připlácet za Planar 2 se podle mě nevyplatí, to už fakt rovnou Planar 3,ale skoro bych řekl, že na tvůj aparát už je to skoro moc. Ještě jsem koukal na Pro-ject a dá se esprit III za 7990,ale už je starý model s pevným kabelem a horší přenosku než je Rega Carbon. Sice má acryl talíř, ale...

-- 20. 4. 2018 14:30 --

Planar 3 je bez přenosky, v setu s Elys2 je za 21000.
standavfr
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků