Ake zariadenie dokupit?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod magnus.erikson 13. 4. 2019 18:14

Pozdravujem,
vlastnim micro system Onkyo CS-545UK, ku ktoremu mam cez cinch (RCA) kable pripojeny gramofon. Chcel by som ale k micro systemu pripojit aj TV, Bluetooth prijimac a dalsie zariadenia, tak potrebujem nieco, co by mi dalo aspon 3 - 4 vstupy, s vystupom RCA do Onkyo. Kedze neviem ako sa take zariadenie vola, neviem co mam hladat. Viete mi poradit? Dakujem za odpovede.
magnus.erikson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 13. 4. 2019 18:45

Potřebuješ DAC - Digital Analogue Converter - digitálně analogový převodník, většina z nich však, vzhledem ke své funkci, již nemá analogový vstup, takže pokud má tvé onkyo jen jeden analogový RCA vstup, už nepřipojíš gramofon.
Ale třeba tento DAC má i AUX vstup
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... KY/HD-DAC1
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod magnus.erikson 14. 4. 2019 00:21

Vdaka, o to mi presne ide, onkyo ma iba jeden vstup, dufal som v nieco lacnejsie, ale aspon viem co hladat. Dik!
magnus.erikson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dargy 14. 4. 2019 05:02

Vobec ti netreba nieco take.
Pozri si omnoho lacnejsie riesenie je od dynavoxu aux s zariadenie.
https://www.dynavox-audio.de/produkte/s ... alter.html
A mas 5 rca vstupov do ktorych napojis co potrebujes a popisujes vysssie.
Cena sa pohybuje okolo stovky.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod magnus.erikson 14. 4. 2019 08:26

Presne toto som potreboval, nasiel som na ebay za 75 euronov + doprava. Zda sa, ze to vobec nepotrebuje elektrinu, tak to by bolo super. Dik za radu.
magnus.erikson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 4. 2019 12:54

Ale TV má většinou jen optický výstup a do toho co postnul magnus připojíš jen analogový signál. To je prostě jen RCA hub, ale pokud ti to stačí, tak OK.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 14. 4. 2019 16:57

Ale vsak to je ok nejaky dac ma aj tak vystup rca...ci? A na ebay su ich kopec za par €. Pre ten minisystem aj tak netreba nejaky kvalitny, staci do 20€. tak isto predpokladam ze bt receiver kupi alebo ma tak isto aj mm/mc predzosik ku gramu. Ja som to aspon tak pochopil ze postupne to dokupi a chce to mat napojene vsetko v tom minisysteme.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 4. 2019 19:09

Ale jo, je to prostě spousta nějakých krabiček zapojených za sebou a výsledná kvalita bude bídná, ale pokud mu to stačí...
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod magnus.erikson 15. 4. 2019 10:06

Toto som mal na mysli, v podstate rozmnozit pocet vstupov. Vacsinou to bude pripojene cez RCA, telka bud optika alebo RCA, ak mate typ na nejake zariadenie z ebay, tak poprosim o tipy - moze byt zariadenie s optikou aj rca, kvalita zvuku pre mna az tak dolezita nie je. Vdaka
magnus.erikson
Kolemjdoucí