Stream hudby z PC lze?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sowa 1. 10. 2019 21:46

Ahoj,
mám dotaz, lze nějakým způsobem dostat hudbu z počítače bezdrátově do zesíku ? co je k tomu potřeba. Rád bych se zbavil USB kabelu který teď používám. Na počítači přehrávám hudbu pomocí přehrávače Foobar veškerou hudbu mám ve formátu FLAC něco málo WAV.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 10. 2019 21:51

Například je potřeba nějaký receiver, na který to z PC pošleš. Nebo třeba Raspberry Pi s Volumiem, ze kterého to půjde do zesíku. Či nějaký streamer jako třeba Bluesound Node 2 a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 10. 2019 09:49

Záleží jaký máš zesilovač. Obecně lze využít BT (nejlépe s kodekem aptX HD) a nebo wifi přenos. Na jedné straně (PC) vysílač a zesík s přijímačem a přehrávačem na druhé. Řešení tedy existuje, otázkou je jeho přínos a poměr cena/výkon. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2019 10:13

K tomu tvojmu Arcamu bude asi tazke najst adekvatne zariadenie, ktore funguje bezdratovo. Chcel som ti napisat Chromecast Audio (funguje cez wifi a ma opticky vystup), ale nie som si isty, ci nebude k tomu Arcamu iba ako lacna plastova krabicka. Bluetooth s aptX HD/LDAC je OK, ale myslim, ze niektore zariadenia maju/mali problem s tym, aby sa spravne sparovali cez takyto kodek ako transmitter -> receiver. Ale mozno doba pokrocila...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 10. 2019 11:33

Celý řetěz máte sestavený s ohledem na kvalitu a pak to chcete zabít bezdrátem? Nechápu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2019 11:48

Já myslím, že s šikovným streamerem to půjde přes wifi poměrně kvalitně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 10. 2019 13:43

Fíha,jak píše pastelka,takhle se rouhat,proč? Z jasné a jednoznačné kvality poslechu k možným výpadkům signálu a zarušení.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2019 13:55

_daRK píše:K tomu tvojmu Arcamu bude asi tazke najst adekvatne zariadenie, ktore funguje bezdratovo. Chcel som ti napisat Chromecast Audio (funguje cez wifi a ma opticky vystup), ale nie som si isty, ci nebude k tomu Arcamu iba ako lacna plastova krabicka. Bluetooth s aptX HD/LDAC je OK, ale myslim, ze niektore zariadenia maju/mali problem s tym, aby sa spravne sparovali cez takyto kodek ako transmitter -> receiver. Ale mozno doba pokrocila...

Chromecast Audio mám. Vestavěný převodník je o ničem, ale pokud se to pošle optikou do zesilovače, je to ve velice slušné kvalitě. Stačí, když se počítač nasdílí v domácí síti jako DLNA server a chromík už si na něj sáhne přes wifi. Testoval jsem kvalitu porovnáním s originálním CD vs. soubor v PC ve FLAC. Rozdíl byl naprosto zanedbatelný a já to připisuji rozdílnému DAC převodníku v CD přehrávači vs. zesilovači.

Ale pokud to má být skutečné hifi zařízení, pak samozřejmě musíš pořídit něco podstatně dražšího a sofistikovanějšího. Dnešní nabídka už je hodně bohatá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2019 14:03

Riesenie cez Raspberry (ak sa to napoji na LANku), ktore navrhuje martas38, nie je odveci a nemuselo by pri spravnom vybere rozsirujucej karty k RPi znamenat dramaticke znizenie kvality. Ale aj tak mi to proste do tejto zostavy nesedi. Ako pisal Emil Pastelka, cela vymazlena zostava sa tym zabije.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 10. 2019 15:16

Taky jedu částečně přes WiFi na Rpi a nevidim v tom žádný problém. rpi je jen na přenos a zapojeny přes USB do DACu tzn. kvalitu určuje DAC a ten mám jen jeden.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2019 15:28

Vencaxxx, aky wifi adapter si k tomu Rpi skusal ? Ja som mal nejaky, co bol vsade doporucovany. Mp3 prehralo v pohode, ale pri pustani flacov tam boli fakt vypadky. A to mam doma urcite slusnu wifi. Nutnost zapojenia dalsieho kabla (LAN) bol jeden z viacerych dovodov, preco som tieto zariadenia uplne vypustil.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2019 16:00

Já mám TP-LINK TL-WN725N v2 z rpishop a nikdy k žádnému výpadku nedošlo. Hraju přes zeď cca 5m daleko od routeru. Neshledal jsem rozdíl v kvalitě přehrávaného flacu při připojení wifi vs LAN. A to mám wifi mizernou z VDSL modemu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2019 16:11

V kvalite zvuku samozrejme byt rozdiel wifi/lan ani nemoze, len v kvalite spojenia. Adapter som mal myslim ten isty. U mna ten problem s vypadkami bol, nie vzdy, ale vyskytol sa a uz ma to prestalo bavit - analogicky ako pre teba to praskanie v LP ripoch. Presiel som na kabel, len to uz sa mi tolko nepozdavalo, lebo RPi vyzerala ako pavuk (4 rozne kable z/do nej, nehovoriac o tom, co by z toho bolo pri ALO Katane).
Toto uz je ale asi offtopic a pre mna neaktualna tema, tak to asi neriesme, teda ak sa Sowa nebude zaujimat o toto riesenie. Sorry.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2019 16:16

Však samozřejmě. Mohlo na vině být víc věcí a vznikalo nějaké rušení wifi.
Každopádně si myslím, že při koupi nějakého solidního streameru, třeba toho Node 2 a nebo lepšího ten zvuk nebude úplně k zahození.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sowa 2. 10. 2019 18:51

Po přečtení vašich příspěvků jsem se rozhodl zůstat u kabelu. Kvalitu zvuku obětovat nechci. Čekal jsem že dnešní doba nabídne víc no.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků